Samen bouwen aan Zachte veenlaag mogelijk gevaar voor zandstort Grote ontevredenheid over huisartsenzorg Piet Voskamp 'Het is leuk om te zien wie naar de bouwwerken kijken. Maar het is nog veel grappiger om t'e zien wie er juist niet naar kijkt' Gezondheid inwoners Reimerswaal is niet slecht, maar kan beter. Nieuwe beiaardzomer in Middelburg Stankoverlast in deel van Walcheren Workshop over aromatherapie Boekenmarkt op de Middelburgse Vismarkt Trouwtekstborden in Kleine Kerk Veere Luide sirenes bij test kerncentrale Doel Waterschap test sterkte van bodem achter duinen Westduin. 18 Dinsdag 30 juni 2009 W door Luc Oggel «ruimingen - Eén op de zeven vol wassenen in Reimerswaal is onte vreden over de dienstverlening van hun huisarts. Dat is het hoog ste percentage in de Oosterschelde- regio. Dat blijkt uit het rapport 'Gezond heid boven tafel in Reimerswaal' van de GGD Zeeland dat onlangs is verschenen. Het document is on derdeel van de regionale Volksge zondheid Toekomst Verkenning Zeeland (VTV). Voor het Reimers- waalse rapport zijn regionale en landelijke gegevens gebruikt om een vergelijking te maken. De algemene conclusie van het rap port is dat de gezondheid van in- middelburg - Het eerste zomera vondconcert van dit seizoen op de beiaard van Middelburg wordt van avond gegeven door Peter Bremer. Het recital met werken van G.F. Handel, Jef Denyn en Jef Rottiers begint om 18.45 uur en is het bes te te beluisteren vanaf op het Ab dijplein. Peter Bremer is verbonden aan de Technische Universiteit Twente als docent beiaard. middelburg - Een deel van Wal cheren heeft gisteren last van stank gehad, 's Ochtends kwamen via de Milieuklachtenlijn meldin gen van een gasolie-achtige lucht binnen van inwoners van de kust strook. Ook uit Serooskerke en Middelburg kwamen telefoontjes binnen. De stank trok later rich ting Zeeuws-Vlaanderen. Metin gen van de brandweer toonden geen concentraties van stoffen aan die de stank konden veroorzaken. middelburg - Aromamasseuse Mieke Uijl uit Middelburg geeft vanmiddag in Hof van Buren aah de Oranjelaan 9 in Middelburg een workshop aromatherapie. De workshop is georganiseerd door de Stichting Welzijn Middelburg. De deelnemers leren over de wer king van etherische oliën en ma ken tijdens de les hun eigen doucheolie. De les is van 14 tot 15.30 uur. Aanmelden kan op 0118-681603. woners van Reimerswaal op zich goed is, maar wel beter kan. Want hoewel de gezondheidstoestand op veel gebieden eenzelfde beeld laat zien als elders in Zeeland, ge dragen nog veel inwoners zich on gezond. Zo drinkt meer dan twee vijfde van de jongeren van 14 en 15 jaar overmatig alcohol en rookt bijna een vijfde dagelijks. Ook heeft de Reimerswaalse jeugd een slechter gebit dan gemiddeld in Zeeland en bewegen ze minder. Onder ouderen komt diabetes en zwaarlijvigheid in Reimerswaal meer voor dan in de rest van Zee land. Ventilatie van woningen en scholen is (ook) in Reimerswaal vaak onder de maat. Verder ko men psychosociale problemen veel voor. Opvallend is dat de le vensverwachting van Reimerswaal se mannen met 78 jaar hoger ligt dan het landelijke gemiddelde. middelburg - Op de Vismarkt in Middelburg wordt morgen een boekenmarkt gehouden. Op elke eerste woensdag van de maand zijn er tweedehands boeken te koop waaronder romans, kookboe ken, kinderboeken, literatuur, ma ritieme boeken, thrillers en kunst boeken. De markt op het karakte ristieke pleintje aan de Sint Jan straat begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. veere - In de Kleine Kerk van Veere is vanaf morgen een ten toonstelling te zien van merklap pen, trouwtekstborden en belijde nisteksten. De spullen zijn beschik baar gesteld door leden van de kerk. Ook is er informatie te vin den over de geschiedenis en de in richting van de kerk. De expositie is nog te zien tot en met 31 augus tus van maandag tot en met vrij dag van 13.30 tot 16.30 uur. De kerk ligt aan de Kapellestraat. doel - Energieproducent Electra- bel houdt vandaag een rampenoe fening in het kerncentralepark in Doel. In het kader van de oefening rukken ambulances en brandweer wagens uit. In de grensstreek zijn daardoor enige tijd luide sirenes te horen. Woordvoerster Els De Cler- cq van Electrabel: „Niemand hoeft zich zorgen te maken over eventue le problemen in de kerncentrales. We laten de oefening wel zo realis tisch mogelijk verlopen." door Maurits Sep vlissingen - Achter- de zwakke schakel in de kust bij Vlissingen blijkt ook een zwakke schakel in de bodem te zitten. In de onder grond achter de duinen bij Nol- le-Westduin zit een veenlaag die voor tachtig procent uit water be staat. Het storten van een half mil joen kuub zand om de kust te ver sterken, kan dus tot problemen lei den. Op- die plek zakten eerder dit jaar ook al twee kranen weg tij dens het werk aan de kust. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft daarom besloten de stabili teit van de bodem te onderzoeken voordat er zand wordt gestort om nieuwe duinen te maken. Gisteren is op twee plekken zand gestort. Op één plek is een berg van twee meter gestort, op een andere plek een berg van vier meter. Het water schap neemt twee maanden de tijd om te bestuderen hoe snel het water uit de grond trekt onder de druk van die zandhopen. Als het water wegtrekt, zakt de bodem ook in. Dat kan problemen veroor zaken in de omgeving. Het water schap wil geen risico's nemen. De snelheid waarmee het water wegtrekt, bepaalt hoe snel er een nieuwe laag zand gestort kan wor den. Het vermoeden bestaat dat het nieuwe zand niet zo snel kan worden gestort als aanvankelijk was berekend. Dat betekent dat de zandsuppletie meer tijd gaat kos ten dan verwacht. Het is niet de bedoeling om verloren tijd in te halen door dag en nacht door te werken, aldus het waterschap. Zeeuwse Eilanden verwacht in au gustus de eerste resultaten van de proeven. Handige producten voor een heerlijk fietstocht! Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 -6i 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl -www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist Hagrid, uit de boeken over Harry Potter, is nagebouwd door Dirk Denoyeile. Het hoofd was eerder te bewonderen in de Efteling. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20