Hulp bij baan na studie Spijbelaars Westkapelle krijgen het cijfer één 2 en 3 Word ook abonnee! Schoolverlaters krijgen stage, leerwerkplek of zelfs baan aangeboden. Directie Nehalennia waarschuwt scholieren die willen spijbelen. Drie militairen in Uruzgan lichtgewond Anderhalve eeuw cel megafraudeur Madoff OM eist hoge straffen agressie in verkeer Zomers warm 25° DINSDAG 30 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 151 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Natuur is heel wat anders dan een park Kom naar het debat over kernenergie. Maandag 13 juli, 19.00 uur, bij de Covra in Vlissingen-Oost. Aanmelden: debat@pzc.nl Wel of geen tweede kerncentrale? www.pzc.nl/kernenergie Vandaag in Buitengebied: Bij is van 't padje Plastic soep is ook een Zeeuws probleem WALCHEREN Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 den haac - Tienduizenden school verlaters krijgen de komende maanden een stageplaats, een leer werkplek of zelfs een gewone baan aangeboden. Gemeenten en kabinet hebben dat gisteren op een zogenoemde Jeugdtop afge sproken, om te voorkomen dat de jongeren tussen wal en schip val len. Het kabinet heeft 250 miljoen in kas voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid. De aandacht richt zich in eerste aanleg vooral op mbo'ers. Een kwart van hen - zo'n 50.000 - heeft aangegeven dat ze nog geen werk of een vervolgop leiding hebben. De hulp aan schoolverlaters bestaat niet alleen uit het vinden van een baan. longe ren zullen ook naar vervolgoplei dingen worden begeleid. Dat schept ruimte voor mensen aan de onderkant van de arbeidsmarkt, met een lage opleiding. Op de werktop hebben de wethou ders van de dertig arbeidsmarktre gio's aangekondigd dat ze voor 1 september plannen presenteren ter bestrijding van de oplopende jeugdwerkloosheid. De inzet is dat er eind dit jaar geen jongeren onge wild thuis op de bank zitten. De autoriteiten weten zich ge steund door werkgevers en vak- W* Gemeenten en kabinet hebben afgesproken dat tienduizenden schoolverlaters een stageplaats, leerwerkplek of zelfs een gewo ne baan krijgen aangeboden. bonden, die ook plannen hebben gesmeed. In de opleidingsfondsen van de diverse sectoren zijn tiental len miljoenen euro's voorhanden. Daarmee zullen in de metaalindus trie 10.000 nieuwe leerwerkplek- ken worden gecreëerd, die eerder verdwenen als gevolg van de eco nomische crisis. Verder willen werkgevers deeltijd-WW'ers inzet ten om jongeren op te leiden. Ook voor de bouw worden vak krachten klaargestoomd, om te voorkomen dat er na de crisis een tekort aan personeel bestaat. door Emile Calon middelburg - Westkapelse leerlin gen van scholengemeenschap Ne halennia krijgen het cijfer één als ze maandag 6 juli of dinsdag 7 juli zonder geldige doktersverklaring afwezig zijn tijdens de repetitie- week. Ouders en verzorgers van de leerlingen hebben van de directie van de middelbare school een brief gekregen waarin ze worden gewaarschuwd. Locatiedirecteur Monique Wagens- veld van de Middelburgse stedelij ke scholengemeenschap heeft tot nu toe geen negatieve reactie van ouders gekregen. De Westkapelse leerlingen zijn echter niet te spre ken over de brief Ze vinden dat ze gestigmatiseerd worden. Wagens- veld beklemtoont dat daar 'geen sprake van is. Volgens haar heb ben sommige scholieren uit West kapelle hun docenten laten weten dat ze van plan zijn om tijdens de kermis, die van 3 tot en met 6 juli wordt gehouden, niet naar school te komen. Om die reden vond Wa- gensveld het nodig de leerlingen en hun ouders te waarschuwen. Ze wees er gisteren op dat die ker mis normaal gesproken in of net voor de zomervakantie valt. Om dat de schoolvakanties dit jaar zeer laat beginnen, valt de kermis tege lijk met de repetitieweek. „Dat is pech voor de scholieren die ook de laatste dagen naar die kermis willen", zegt Wagensveld. den haag - In Uruzgan zijn gistera vond drie Nederlandse militairen lichtgewond geraakt toen ze met hun open jeep op een geïmprovi seerd explosief reden. Ze zijn over gebracht naar het hospitaal op Kamp Holland. Dit meldde het mi nisterie van Defensie. 1\vee andere Nederlandse militairen die in het voertuig zaten, konden na behan deling het ziekenhuis verlaten. new york - Megafraudeur Ber nard Madoff is gisteren bij de New Yorkse rechtbank tot 150 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De 71-ja- rige Madoff kreeg de straf voor de grootste zwendel uit de geschiede nis. Ook Nederlanders zijn slacht offer geworden van Madoff. pagina 7: applaus voor megastraf Madoff den haag - Het Openbaar Ministe rie verhoogt de strafeis voor agres sie in het verkeer met 25 procent, zoals burgers in een enquête vroe gen. Het OM is overigens niet be reid iedere wens van burgers in te willigen. Zo bleken veel onder vraagden het best te vinden als een vrouw een busje pepperspray heeft om aanranders en verkrach ters te weren. Het OM is tegen. Vrouw heeft recht op pepperspray reageer op www.pzc.nl Concert at Sea kan niet meer groter eens fSBHHH oneens 24% EN Zeeland: 2, 3, 17 t/m 24; Binnen land: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Econo mie: 10; Meningen: 11; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 25 t/m 29; Televisie: 30, 31. Bijlage: Buitengebied. een beetje eng. In het klaslokaal hield zij de arm van moeder Maxima stevig vast, en even later greep zij ook naar de toegestoken ringvinger van vader Willem-Alexander. Het echtpaar was duide lijk ook meer op zijn gemak dan anderhalfjaar ge leden toen zij Amalia voor het eerst naar school brachten. Alexia ging met nog maar twee weken te gaan tot de zomervakantie voor het eerst naar de basisschool op verzoek van de andere ouders. Die wilden niet dat de komst van het prinsesje in augustus de eerste schooldag van hun prinsjes en prinsesjes zou verstoren. Afgelopen vrijdag vier de het prinsesje haar vierde verjaardag. foto Lex van Lieshout/ANP 8 711 wassenaar - Prinses Alexia wordt getroost door prinses Maxima op haar eerste schooldag. Rechts prins Willem-Alexander met prinses Amalia. Alexia ging gisteren voor het eerst naar groep 1A van de Openbare Bloemcampschool in Wasse naar. Alexia vond het, zo viel te lezen aan haar ge zicht, maar wat spannend en misschien ook wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1