PZC Sappelen met kermis in Domburg 17 WALLnhKhN 18 18 Kinderen voeren actie voor meer attracties en een betere locatie. 5)e ê&>te puazelacvió ótaati aan mal Frontale botsing tussen scooters Grijpskerke Inbraak in bedrijf in Middelburg Massage AA I rUCDCkl Techniek en nostalgie op expositie 125 jaar loodsensociëteit Vlissingen begint proef voor particulier opdrachtgeverschap Maandag 29 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek DOMBURG - Het is sappelen met de kermis in Domburg. Op een bijna verscholen pleintje langs de Singel staan momenteel zes attracties. Een suikerkraam, een zweefmolen voor kleuters, een spookhuis en wat prijzenschieters. Voor het eerst ontbreken de botsauto's. En een kermis zonder botsauto's, is geen kermis. Leerlingen uit groep acht van basis» school De Golfslag in Domburg zijn bang dat er over een paar jaar helemaal geen kermis meer is en willen dat de gemeente Veere voor volgend jaar een volwaardige ker mis laat komen. „Het enige dat voor onze leeftijd leuk is, is het spookhuis. Maar na twee keer heb je die wel gezien", zegt Marije Pro voost die samen met de kinderen uit haar klas een brief voor de bur gemeester heeft geschreven. Bram Vader, voormalig kermisex ploitant die sinds dit jaar de ker missen in Domburg en Westkapel- le organiseert, begrijpt de kinde ren, maar zegt dat Domburg dit jaar gewoon met pech kampt. „De man van de botsauto's is niet ko men opdagen. Ik heb horen zeg gen dat hij failliet is. Ik ben vanaf Pinksteren op zoek gegaan naar een andere botsauto-exploitant, maar niemand kon. Ik heb zelfs in België gezocht. Maar het seizoen is W* Volgens de organisator van de kermis heeft Domburg dit jaar ge woon pech. Twee exploitanten, samen goed voor vier attracties, zijn niet komen opdagen. in volle gang en elke exploitant heeft zijn programma al rond." Ook een exploitant die met drie at tracties zou komen, heeft laten af weten. „Hij zou een suikerkraam, een grote zweefmolen en een draaimolen of iets dergelijks mee.- brengen. Vorige week bevestigde hij nog dat hij zou komen. Maar toen hij er woensdagavond nog niet was, heb ik in allerijl alleen nog een andere suikerkraam en een kleine zweefmolen kunnen re gelen. Voor mij als organisator, is dit gewoon overmacht." In hun brief aan de burgemeester schrijven de kinderen ook dat ze de kermis het liefste zien verhui zen naar het centrum van Dom burg. Maar volgens Vader is dat niet handig. „Eigenlijk heeft Dom burg geen goede locatie voor een kermis. Het plein waar we nu staan, is onzichtbaar vanaf de weg. Wat de gemeente moet doen, is de kermis actief promoten. Hang ruim van tevoren borden op met wanneer de kermis er is en waar die staat. In Vlissingen en Middel burg doen ze dat ook." De kermis in Domburg beleeft van daag zijn laatste dag. t) www.lekkerpuzzelen.nl GRIJPSKERKE - Op de Middelburgse- weg in Grijpskerke zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee scooters frontaal op elkaar ge botst. Op de ene scooter zaten twee Vlissingse broers van 18 jaar. Op de andere scooter zat een 39-ja- rige man uit de gemeente Veere. De drie bezeerden bij het ongeluk hun armen. Ze zijn naar het zie kenhuis gebracht en mochten na behandeling weer naar huis. MIDDELBURG - Bij een bedrijf aan de Maasstraat in Middelburg is zondag tussen 2.30 uur en 11.00 uur ingebroken. De dader is bin nengekomen door een raam te for ceren. Uit het bedrijf zijn enkele honder den euro's gestolen. Ook compu terapparatuur en fotoapparatuur zijn weggenomen. De Zeeuwse po litie heeft een onderzoek naar de inbraak ingesteld. Voor zijn verjaardag kreeg Nick een dagje verwennerij in Wemel- dinge. Sauna, pedicure, zonnebank en vooral omdat hij dit al heel lang wilde: een lichaamsmassage. In de tussentijd koos Dimphie, zijn vriendin, een ander programma. Na ajloop zat het stel loom op de bank bij zijn moeder de dag nog eens door te nemen. Waarom, Tip? redactie@pzc.nl vroeg Dimphie zich af, mocht jij wel je onderbroek aanhouden en kreeg ik een papieren broekjeNick kon maar een ding bedenken en zei dat dit ter bescherming van haar lingerie moest zijn: bij zo'n massage word je flink in de olie ge zet. Even was het stil. „Vreemd", zei Dimphie, „ik kreeg alleen een gezichtsbehandeling..." Leerlingen van basisschool De Golfslag in Domburg voeren actie voor een betere kermis. Zij vinden dat er nauwelijks leuke attracties zijn voor grotere kinderen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9