Somalische piraten laten schip gaan e Militanten claimen ontwapend te zijn 'Ruim 2000 Iraniërs opgepakt of vermist' ML Makkelijk van je dure internet- contract af! in 0) Albanië kiest zonder incident hetnet.nl 0900-1990 Eigenaren betaalden losgeld, maar zeggen niet hoeveel. Minister Miliband eist vrijlating personeel van Britse ambassade. België: pardon voor duizenden illegalen Andere aanpak drugs Afghanistan nodig Stodetpaleis Brussel op werelderfgoedlijst Wereldbank: Bosnië stort financieel in 'Tijdelijke stop op bouw nederzettingen' Britse koningin laat haar zwanen tellen Met de Directe Overstaphuip Het Net Maandag 29 juni 2009 7 BRUSSEL - Somalische piraten heb ben na ruim twee maanden alle tien opvarenden van het Belgische schip Pompei laten gaan. Dat ge beurde nadat de eigenaren van het schip volgens de Belgische rege ring losgeld hadden betaald. Hoe groot de som was, wilde minister van Defensie Pieter De Crem zon dag niet zeggen. De piraten had den 8 miljoen dollar geëist. De bemanning bestaat uit een Ne derlandse kapitein, twee Belgen, drie Filipijnen en vier Kroaten. Ze werden 18 april in gijzeling geno men toen de steenstorter onder weg van Dubai naar Zuid-Afrika op een paar honderd kilometer ten noorden van de Seychellen werd gekaapt. De piraten namen het schip mee naar de Somalische kust, waar zij samen met de bemanning al die tijd aan boord bleven. De Crem zei dat militaire actie om het schip te ontzetten is overwogen, maar 'niet wenselijk' werd geacht vanwe ge het gevaar voor de opvarenden. Nederland heeft gisteren zoals ge- |T1 Na ontvangst van een onbekend bedrag hebben de Somalische pi raten het twee maanden geleden gekaapte schip Pompei met haar bemanning laten gaan. PARIJS - Meer dan tweeduizend Ira- niërs die naar aanleiding van de protesten tegen de verkiezingsuit slagen zijn opgepakt, worden nog steeds vastgehouden en honder den worden vermist. Dit srelde gis teren de vice-voorzitter van de In ternationale Federatie voor Men senrechten, Karim Lahidji, in Pa rijs. Lahidji is ook voorzitter van de Iraanse Liga ter Verdediging van de Mensenrechten. Hij zei informa tie van verschillende bronnen te hebben vergaard. Het blijft welis waar een schatting, erkende hij. Za terdag nog werden twintig vrou wen opgepakt op een bijeenkomst in Teheran, zei Lahidji. Groot-Brittannië heeft gisteren de vrijlating geëist van Iraanse mede werkers van de Britse ambassade in Teheran die op last van de auto riteiten zijn opgepakt. Volgens het Nog tweeduizend mensen wor den vastgehouden en honderden worden vermist sinds de Iraanse autoriteiten de strijd met de de monstranten aangingen. pland, zijn bijdrage aan de NAVO- missie Allied Protector beëindigd. De laatste taak van het marinefre gat De Zeven Provinciën was de begeleiding van het vrijgelaten Nederlands/Antilliaanse schip de Marathon. Vanaf medio augustus doet de Ne derlandse marine opnieuw mee met een missie, ditmaal de Europe se missie Atalanta. Op 2 augustus moet de Hr Ms Evertsen naar het gebied vertrekken. De Tweede Ka mer buigt zich vandaag over de uit zending en stemt daar naar ver wachting mee in. Moeilijker in het parlement ligt de weigering van Defensie om mariniers aan boord van koopvaardijschepen te plaat sen als extra bescherming tegen pi raten. Een meerderheid van de Kamer wil dat vooralsnog wel. De rege ringspartijen CDA en Christen- Unie wijzen erop dat erg trage en lage schepen niet kunnen meeko men in een konvooi dat wordt be geleid door marineschepen. De WD, PW en het lid Verdonk wil len ook bewapende teams aan boord. Defensieminister Eimert van Mid delkoop is echter stellig in zijn wei gering. Volgens hem ontstaat er een groot risico dat het geweld es caleert en dat er dan geen marine fregat als achtervang in de buurt is. Ook zijn er tal van juridische obstakels om in te mogen grijpen en is de inzet duur. Iraanse persbureau Farsi betreft het acht personen die 'een belang rijke rol' zouden hebben gespeeld in de rellen die na de presidents verkiezingen van 12 juni ontston den. De Britse minister van Buitenland se Zaken, David Miliband, noem de de arrestaties 'een pesterij en een intimidatie van een soort die geheel onaanvaardbaar is'. De be windsman sprak op het Griekse ei land waar hij deelneemt aan een conferentie met andere ministers van Buitenlandse Zaken. Een van de machtigste mannen van Iran, de puissant rijke ex-presi- dent Akbar Hashemi Rafsanjani, heeft gisteren een eerlijk onder zoek naar klachten over de verkie zingen van 12 juni geëist. Rafsanjani sprak op een bijeen komst waar volgens de autoritei ten in Teheran geen toestemming voor was gegeven. Hij sprak op een herdenking van een bloedige bomaanslag in 1981 op het hoofd kwartier van een politieke partij waarbij meer dan zeventig doden vielen, onder wie partijleider aya tollah Mohammed Hosseini Be- heshti. Diens zoon Alireza steunt net als Rafsanjani oppositieleider Mir Hossein Mousavi in de strijd met het establishment. BRUSSEL - België is bezig dit jaar zo'n 4000 tot 8000 illegalen een verblijfsvergunning te geven. De actie is gericht op een categorie ge zinnen met schoolgaande kinde ren die langer dan vijf jaar in het land zijn. Minister van Migratie Annemie Turtelboom wil zo men sen helpen die via hun kinderen in de samenleving zijn verankerd. In de eerste maand van de campag ne zijn ongeveer 1500 verblijfsver gunningen aan illegalen gegeven. TRIËST - De aanpak van het drugs probleem in Afghanistan heeft vol komen gefaald. Dat zei de speciale Amerikaanse gezant voor Afgha nistan, Holbrooke, in het Italiaan se Triëst. Hij laakte de strategie waarmee de gewassen worden ver nietigd. Die brengt geen schade toe aan de taliban en maakt boe ren werkloos, aldus Holbrooke. Hij stelt voor de papavers te ver vangen door andere gewassen. SEVILLA - Het Stodetpaleis in Brus sel mag zich werelderfgoed noe men. Op haar top in het Spaanse Sevilla heeft VN-organisatie UNES CO het gebouw in de Belgische hoofdstad op haar Werelderfgoed- lijst geplaatst. Het Stodetpaleis werd tussen 1905 en 1911 ge bouwd. Het gebouw van de Oos tenrijkse architect Josef Hoffmann geldt als een van de belangrijkste voorbeelden van Jugendstil-archi- tectuur. SARAJEVO - Bosnië is bezig finan cieel in te storten. En de mos- lim-Kroatische federatie, één van de twee 'entiteiten' waar Bosnië uit bestaat, is voor het eind van dit jaar bankroet, is de verwachting van de Wereldbank. Bosnië kampt al langer met economische proble men. De moslim-Kroatische Fede ratie heeft bovendien tien kan tons, met elk een handenvol geld kostend parlement en regering. JERUZALEM - De Israëlische minis ter van Defensie, Ehud Barak, zal vandaag de Amerikaanse gezant voor het Midden-Oosten, George Mitchell, voorstellen de bouw en uitbreiding van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever voor drie maanden te staken. Het voorstel is een handreiking aan de Amerikanen die hebben geëist dat Israël geen nederzettin gen in het Palestijnse gebied meer bouwt of uitbreidt. LONDEN - De Britse koningin Eliza beth II laat volgende maand de zwanen op de rivier de Theems tel len. De jaarlijkse Swan Upping, een traditie die teruggaat tot de twaalfde eeuw, heeft plaats van 20 tot en met 24 juli. Volgens het Brit se gewoonterecht bezit de vorst al le zwanen in Groot-Brittannië die niet van een ander zijn. Elizabeth stelt zich tevceden met de dieren op de Theems. LONDEN - De oudste paramilitaire groep van Noord-Ierland, de extre mistische protestantse Ulster Vo lunteer Force (UVF), heeft dit weekeinde laten weten zich volle dig te hebben ontwapend. Deze stap in het vredesproces zou, in dien bevestigd, een formeel einde maken aan de jarenlange pro-Brit- se terreur tegen katholieken in Noord-Ierland. Ook de andere gro te protestantse paramilitaire groep in Noord-Ierland, de Ulster Defen se Association (UDA), liet weten te zijn begonnen met het inleve ren van wapens. Eerdere berichten over de ontwa pening van deze groepen werden nog niet bevestigd door de toe zichthouder op de ontwapening in Noord-Ierland, de gepensioneer de Canadese generaal John de Chastelain. Maar in de verklaring zegt de UVF op 12 juni zijn volledi ge wapenarsenaal te hebben ver nietigd in het bijzijn van De Chas telain en onafhankelijke waarne mers van beide kampen in Noord-Ierland. Enkele minuten na de verklaring van de UVF volgde het bericht van de UDA waarin melding wordt gemaakt van ontwapening, eveneens in samenwerking met De Chastelain. TIRANA - De parlementsverkiezin gen in Albanië zijn gisteren zon der noemenswaardige incidenten verlopen. De verkiezingsstrijd ging met veel geweld gepaard maar gis teren was daar weinig meer van te merken. De meer dan vijfhonderd buitenlandse waarnemers hebben geen grote onregelmatigheden ge constateerd. Het Net zegt je i Internet vanaf huidige contract op Je zit geen dag p/mnd zonder internet Maandcorrtract Overstaphuip is afhankelijk van de looptijd van uw huidige contract

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7