Quintina heeft super karakter Twee keer goud voor Manon Minneboo De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Niels Mesu beste B-rijder in Friesland Mano Don debuteert sterk als senior Anniek van der Linde winnaar M/Z tijdens Dag van het Paard. Besters pakt zilver, Van der Hooft brons Joziasse volbrengt Graubünden marathon Vermue winnares B-groep in Uden Maandag 29 juni 2009 1 39 ZWAACWESTEINDE - Middelburger Niels Mesu is zaterdag in Zwaag- westeinde 23e geëindigd bij de tweede etappe van de Univé Hol land Inline Cup. Hij finishte wel als eerste van de B-rijders in de 84 kilometer lange skeelerwedstrijd. Zijn broer Erwin Mesu werd 21e overall. Hij reed voor het eerst de hele wedstrijd uit en deed dat in dienst van zijn ploegmaat Durk Fa briek, die de wedstrijd won.Erwin Mesu kampte lange tijd met een blessure. BOXTEL - Taekwondo Middelburg was gisteren succesvol tijdens de zesde open Boxtelse kampioen schappen. Er werden in totaal zes gouden, vijf zilveren en vier bron zen medailles behaald. De open Boxtelste was het eerste seniorentoernooi voor Mano Don. De zeventienjarige Middelburger kwam uit in de senioren A-klasse zwaargewichten (+80 kg). Zijn de buut leverde hem een plaats in de finale op. Daarin was Tim Kool uit Delft echter te sterk voor hem. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De amazones toonden zich zaterdag op de Zeeuwse Dag van het Paard bij het springen de baas. Met de overwin ning in de klasse B en L was Alys sia )anse de succesvolste amazone. Anniek van der Linde schreef de in handicap verreden klasse M/Z op haar naam. Winnen met een zelf gefokt paard is de droom van iedere ruiter. Met een overtuigende overwinning ging voor Anniek van der Linden in Vrouwenpolder die wens in ver vulling. De deelnemers werden met een technisch parkoers door bouwer Bram Wattel flink aan de tand gevoeld. In de klasse M/Z plaatsten zich vier combinaties voor de barrage. Eerste starter Da nielle van Sabben bleek met Relax in het basisparkoers haar kruit te hebben verschoten. De amazone uit 's Heer Arendskerke haalde met de Pablo-zoon twee palen naar het gras. Anniek van der Lin den gaf daarna met Quintina Z een demonstratie barrage rijden. Scherp wendend en in de hoogste versnelling stuurde de amazone uit 's Heer Arendskerke de Quinar Z-dochter in een tijd van 35.22 se conden over de obstakels. Ze gooi de hiermee de deur in het slot voor haar achtervolgers. Favoriet Ellen Briquet schopte met de ruin Rocket Power een paal naar bene den. Han Wattel kreeg met Moren- tes twee springfouten aan zijn broek. Anniek van der Linde: „We hebben Quintina zelf gefokt, zadel mak gemaakt en opgeleid. Het is een fijn paard om te rijden. Ze heeft een super karakter. Ik weet het: fokken is gokken. Quintina blijkt een goeie gok te zijn." In de klasse L toonde Alyssia Janse zich in de barrage de sterkste. Als eerste starter stuurde Peter de Pag- ter de schimmelmerrie Vita' in 34.93 seconden foutloos rond. Wil- leke Janse was met Firelight een fractie sneller maar de ruin schop te een paal naar de beneden. In De Zeeuwse dag van het Paard in Vrouwenpolder verloopt voor Anniek van dér Linde naar wens. Met het zelf gefokte paard Quin tina wint ze. een adembenemende rit stuurde Jane van Eyzeren vervolgens de schimmel Dame Blanche in de on mogelijk geachte tijd van 30.83 se conden over het parkoers. Maar op weg naar de laatste hindernis ver loor Clinton-dochter een ijzer en raakte bij de afzet de grip op de bo dem kwijt. Alyssia Janse maakte met Tanubertha vervolgens het karwei af De amazone stuurde de kleine No Limit-dochter in 33.27 se conden naar de overwinning. Ook in de klasse B eiste Alyssia Janse met Tanubertha het oranje erelint op. Sander Verseput toon de zich met Unique Dancer in de barrage de snelste. Maar in de klas se B beslissende stijl van rijden was de amazone Westkapelle zich beter dan haar rivaal uit Zonne- ALKMAAR - De Vlissingse zwem ster Manon Minneboo van De Stormvogel heeft twee keer goud behaald in de leeftijdscategorie tot zestien jaar bij de Nederlandse sprint kampioenschappen in Alk maar. Ook Toby Aarnoutse (We- meldinge) en Judith Stap (Middel burg) gingen met een medaille huiswaarts. Minneboo behaalde de hoogste po diumplaats op de 50 meter vrije slag in een tijd van 26.58, terwijl Stap (De Stormvogel) met 27.10 op diezelfde afstand derde werd. Ook op de 100 meter wisselslag was Minneboo superieur: ze zwom 1.04.68, ruim een seconde sneller dan de concurrentie. Toby Aarn outse werd met zijn nieuwe ploeg Anker team Groningen tweede op de 4x50 meter vrije slag. Ook Zeeuwse records sneuvelden. Stap zwom 29.84 op de 50 meter rugslag en is de eerste Zeeuwse die onder de dertig seconden zwemt. Minneboo zat met 1.04.45 slechts vijhonderdsten van een seconde boven het Nederlands record op de 50 meter rugslag. De mannen estafetteploeg van De Schelde verbeterde het Zeeuws re cord op de 4x50 meter wisselslag door 1.48.78 neer te zetten. Het meisjes-estafetteteam van De Stormvogel kwam ook tot een Zeeuws record bij de 4x50 meter wisselslag. Het kwartet liet een tijd van 2.02.48 noteren en kwam daar mee net tekort voor de derde plaats. Kevin Hondsmerk (De Schelde) verbeterde het Zeeuws re cord op de 100 meter wisselslag door 58.78 te zwemmen. EMMELOORD - Op het NK atletiek voor A-junioren in Emmeloord heeft Victor Besters (18) uit Ril land zilver gewonnen bij het pols stokhoogspringen. Hij ging over 4 meter 16. Op de 110 meter horden werd hij vierde in 15,05. In de se ries had hij daarvoor al 14,98 gelo pen, een persoonlijk record. Bij de B-junioren won Joeri van der Hooft (15) van AV de Wielin gen brons bij het hinkstapsprin- gen. Hij sprong 13 meter 58, even eens een pr. MIDDELBURG - Sjakko Joziasse uit Koudekerke is als tweede Neder lander geëindigd in de Grau- bünden-marathon, volgens de or ganisatoren de zwaarste marathon ter wereld. De start in het Zwitserse Chur ligt op 590 meter hoogte, de finish op de Rothorn is op 2865 meter. Jo ziasse (39) had 5 uur, 4 minuten en 44 seconden nodig voor de loodzware tocht. Winnaar was de Nieuw-Zeelander Jonathan Wyatt in 3.29.08. UDEN - Atlete Esther Vermue is za terdag tijdens de Keien Meeting in Uden op de 1500 meter winnares van de B-groep geworden. De hardloopster uit Lewedorp passeer de de meet in 4.35,88. Middelburger Sebastiën Schlette- rer eindigde in Uden in de B-wed- strijd van de 1500 meter als twee de. Hij noteerde een snelle tijd van 3.49,51. foto Lex de Meester Anniek van der Linde gaat met Quintina Z over de hindernis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75