Niek de Ridder wil Zeelandbeker Bij Orion hoefje niet goed te zijn; het is de meest sociale handbalclub van Zeeland Sasja en E&O juichen allebei Van der Graaff mist finaledag Iers Open Broers Pentury geven cursus in Indonesië Vierde plaats Marco Minnaard Vereniging uit Heinkenszand viert 25-jarig bestaan. 36 I Maandag 29 juni 2009 W ZIERIKZEE - De handballers van E&O juichten zaterdag na het laat ste fluitsignaal van het demonstra tieduel met Sasja het uitbundigst. En dat terwijl ze in de Zierikzeese sporthal Onderdak met 24-26 had den verloren van de meervoudig Belgisch kampioen uit Antwer pen. Tienden van een seconden voor het verstrijken van de speeltijd scoorde de mee naar voren geko men doelman van E&O, Marco Woltersom, van net buiten de cir kel. Dat doelpunt compenseerde gevoelsmatig het verlies. E&O en Sasja gaven in Zierikzee een masterclass handbal ter gele genheid van het veertigjarig be staan van de plaatselijke handbal club Delta Sport. Met bewonde ring spraken de kijkers over de snelheid, de balbehandeling, de hardheid en het scorend vermo gen van de spelers. Bij rust leidde E&O nog met t4-t2, in de tweede helft boog Sasja de achterstand vlot om in de 26-24-zege. Toen Merijn de Vos in de tweede helft de strafworpen niet meer mocht nemen bij E&O, stapte Joe- ri Verjans een keer naar voren. En hoe! De architect van het team leek de bal nonchalant naast het doel te gooien, maar zwanger van effect krulde de bal alsnog in het doel. Publiek op de banken. Hij kreeg een glimach van de keeper en applaus van de tribune. MIDDELBURG - Marjet van der Graaff heeft de derde en laatste dag van het Iers Open golftoer- nooi niet gehaald. De voormalige Thoolse had een matige eerste dag met 77 slagen, maar kwam op de tweede dag aan vankelijk beter uit de verf Kwalfi- catie voor de finaledag vergooide Van der Graaff echter in de laatste zes holes. Daarin liet ze zes slagen vallen, waardoor ze drie slagen boven de cut eindigde. MIDDELBURG - De Middelburgse voetbaltrainers Bert en Jim Pentu ry geven momenteel in Indonesië cursussen aan plaatselijke voetbal trainers. In Bandung (Java) heb ben ze zo'n zestig cursisten onder hun hoede. Deze week reizen de broers Pentu ry door naar Ambon, waar ze van 1 tot en met 15 juli het KNVB-pro- gramma Identify the Coach zullen presenteren aan de plaatselijke voetbaltrainers. MIDDELBURG - Mountainbiker Mar co Minnaard uit Wemeldinge is bij een wedstrijd voor beloften in Wetter op de vierde plaats geëin digd. De Bevelander schaafde in de Duit se wedstrijd aan zijn vorm voor het EK voor beloften, dat over veertien dagen in Zoetermeer ge houden wordt. De wedstrijd werd gewonnen door Lukas Kauffman, die een thuiswedstrijd reed. door Roeland van Vliet HEINKENSZAND - Bij handbalvereni ging Orion uit Heinkenszand maakt het niet uit of je een goed schot hebt of er niet al te veel van bakt; iedereen is er welkom. „Ik durf gerust te zeggen dat wij de meest sociale handbalclub van Zee land zijn", zei Jan van Hoorn zater dag tijdens de viering van het 25-ja- rig jubileum. „Als wij met elf spe lers naar een uitwedstrijd gaan, krijgen alle elf speeltijd." Orion bestond gisteren precies een kwart eeuw. In de paar jaren voor 1984 had gymnastiekvereniging At las een handbaltak. Maar toen die te groot werd, volgde op 28 juni de afsplitsing en werd Orion opge richt. Van Hoorn - nu scheidsrechter en begeleider van jonge arbiters - is er al die tijd al bij. Hij karakteri seert de club als een 'familievereni ging'- „Iedereen krijgt bij ons een kans. Bij ons wordt niet gezegd: 'We moeten dit jaar kampioen wor den'. Bij Orion staat voorop dat ie dereen kan gaan handballen. Dus iedereen wordt ook opgesteld in de wedstrijd." De club uit Heinkenszand heeft nu tachtig leden en negen teams, waarvan zeven jeugdploegen. De laatste drie jaar is Orion gestaag ge groeid. „We zaten lang op vijftig leden", vertelde bestuurslid Jannie de Pun- der. „Maar door heel hard te wer ken - school- en beachhandbal or ganiseren en de sport bekend te maken - trekt het aantal leden nu aan." Belangrijk daarbij is ook dat Orion afgelopen seizoen weer een man- nenteam had. De ploeg van trai ner Jaap Sinke, overgekomen van het Goese GSC, kwam uit in de derde klasse en deed lang mee om de titel. „Het is belangrijk dat je zo'n para depaardje hebt", stelde Van Hoorn. „Het is ons uithangbord. Je trekt er nieuwe mensen mee. En voor de duidelijkheid: dat hoeven niet per se goede handballers te zijn." De handballers uit het mannen- team zijn al sinds de D-jeugd bij el kaar. „Dat maak je niet zo vaak in het handbal mee, dat een team zo lang nagenoeg ongewijzigd blijft. Daar zijn we heel trots op", zei De Handbalclub Orion viert het 25-jarig bestaan met een reünie, een feest en een toernooi. De club heeft 80 leden en verwacht dat dat aantal stabiel blijft. Punder. „Bij de meisjes hebben we nu een goede groep bij de vijftien en zestienjarigen. Dat is het enige B-team in Zeeland. We hopen dat die meisjes ook bij elkaar blijven en uiteindelijk een seniorenteam kunnen vormen." Van Hoorns verwachting is dat Orion in de komende 25 jaar 'ze ker niet kleiner wordt'. „Als je ziet dat er met schoolhandbal twee honderd kinderen bij ons over de vloer komen, dan moeten we er toch een paar lid kunnen maken. En als wij dan zorgen dat ze het hier naar hun hebben, blijft Orion gezond." Orion vierde het jubileum zater dag met een reünie, een feest en een toernooi op het betonveld tus sen de voetbalvelden van Hein kenszand en Luctor'88 in. Er kwamen zo'n 120 leden en oud-leden af. Iedereen was wel kom. Carmen de Ridder (boven) is op weg naar de finish van de 5000 meter. Haar broer Niek (onder) is na afloop van die afstand benieuwd naar zijn tijd. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72