op twee wielen Masterclass voor volleyballers ANI"iUMP 299,° MEGA TOILET-AKTIEÜ! WWW.SANIDUMP.COM Italiaanse uitblinker boekt bij TT in Assen zijn honderdste zege. Tweede plek roeier Lievens bij rentree Dubbele zege sprinter Chambers in Uden Wassen niet meer in gemengd dubbel Wereldrecords voor Steffen en Pellegrini Ajax en PSV beginnen met ruime oefenzeges Telefonica Black wint slotetappe Ocean Race Van Harskamp heeft niks aan wijsheden, hij wil antwoorden. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy a Boch Wandcloset (wit) Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zining Grohe afdekplaat normaal 667, Maandag 29 juni 2009 33 door jaap van Brummelen ASSEN - Valentino Rossi is een mo tormirakel. Miljoenen fans heeft hij over de hele wereld. Van Tom Cruise tot Michael Schumacher. Na zijn heroïsche 99e zege in Bar celona ging hij aan tafel met de harde kern van een mannetje of twintig uit zijn woonplaats Tavul- lia. Gigi Soldano, vriend annex fo tograaf lanceerde het plan om op een breed spandoek een fotocolla ge te maken van al zijn zeges tot nu toe. Op voorwaarde dat de su perster meteen in Assen zou toe slaan. „Gigi smeekte: 'Alsjeblieft, win in Assen. Want het spandoek is veel te groot om mee te nemen naar de volgende race in Laguna Seca." De boodschap was goed overgeko men. Rossi heerste in de 79e TT zo als hij dat wilde en had weinig moeite zijn honderdste overwin ning te pakken. Teammaat Jorge Lorenzo kwam nog het dichtst in zijn buurt maar moest zich al vroeg gewonnen geven. „Mis schien", verontschuldigde Rossi zich, „was het een beetje verve lend om naar te kijken, maar een race zoals in Barcelona is slecht voor het hart, vooral voor oudere mensen als mijn grootmoeder." Kon Casey Stoner in Barcelona nog wankelend als een murw ge slagen bokser de persconferentie bereiken, nu lag de Aüstraliër com pleet op apegapen in de Clinica Mobile van dokter Costa. Stoner is de laatste tijd duidelijk zichzelf niet meer. De prestatiedruk groeit voor de Australische kampioen van 2007 en de ongekend spannen de situatie aan de top van de Mo- toGP lijkt de Ducathcoureur naar het hoofd te zijn gestegen. Net als in Barcelona voelde Stoner zich zo ziek als een hond. Na de Valentino Rossi bedient het pu bliek in Assen op zijn wenken. De Italiaan wint de 79e TT en boekt daarmee zijn honderdste Grand Prix-overwinning. warming-up kroop hij kotsend van zijn rode monster. In de eerste ronde had Rossi het al in de smie zen. Stoner in deze vorm zou hem geen haar kunnen krenken. Bleef er nog één gevaar over: Jorge Lorenzo, zijn eigen teammaat. In Assen bleek eens te meer dat Fiat Yamaha de enige van de grote spe lers is in de MotoGP waar een sta biele situatie heerst. Het is Ducati een doorn in het oog dat Casey Stoner nog steeds de enige is die de bokkige Desmosedici in toom kan houden. Bij Honda is het hele maal huilen met de pet op. Rossi stapte in 2004 over van Hon da op Yamaha. Rossi vond dat Honda te veel met zijn successen aan de haal ging. Hij wilde bewij zen dat hij zijn overwinningen niet louter aan het materiaal van Honda te danken had. Daar is hij aardig in geslaagd. Na Rossi's ver trek is het nooit meer goed geko men met Honda. De laatste triomf van een Honda-coureur dateert al weer van meer dan een half jaar geleden, toen Dani Pedrosa in Ca- talunya won. De kleine Spanjaard kwam echter al tijdens de voorjaarstraining in Qatar hard ten val en daarmee werd de toon gezet voor een sei zoen van vallen en opstaan. In Mu- gello ging hij er met grote snelheid af en brak daarbij een botje in zijn rechterheup. Sindsdien rijdt hij met pijnstillers met het gevolg dat hij er in Barcelona af ging en in As sen was het weer bingo. Tot over maat van ramp legde ook zijn teammaat Andrea Dovizioso zijn Honda op één oor. Rossi en Loren zo hadden inmiddels al ruim af stand genomen van de rest van het veld. Even, heel even, leek het er op dat in Assen een heldenepos geschreven zou worden a la Barce lona, waar Rossi in de allerlaatste bocht een bloedstollend duel met Lorenzo won. Dichter dan op 1,6 seconde van Rossi kon Lorenzo echter niet komen. Rossi kan een regelmaat in zijn snelle rondetijden aan de dag leg gen waar Lorenzo nog niet aan kan tippen. De Mallorcaan koos tien ronden voor het einde daar om eieren voor zijn geld. Lorenzo: „Mijn band was op en ik wilde niet meer dezelfde fout ma ken als in Jerez (waar Lorenzo met lege handen bleef). Ik dacht: het is genoeg geweest. Een tweede plek is ook leuk." Zijn teammaat was vertrokken. De mooiste duels speelden zich daar om af op grote afstand van de top pers. Toni Elias kreeg twintig mi nuten tijdstraf aan zijn broek we gens zijn gevaarlijke alles-of-niets actie in de Geert Timmerbocht. Op dat moment was het hoogte punt van deze TT al in volle gang. Dat was niet de race, maar de uit loopronde. Het TT publiek zat er niet mee. Rossi had gewonnen en daar was het gros toch voor geko men. AMSTERDAM - Roeland Lievens heeft tijdens de Holland Beker be slag weten te leggen op de tweede plaats. De roeier uit IJzendijke kwam dit seizoen door een blessu re nog niet in actie, maar behaalde in Amsterdam met de lichte vier wel de zilveren medaille. De over winning ging naar Japan. Skiffeur Mahe Drysdale prolon geerde zijn titel. De drievoudige wereldkampioen won de finale in een tijd van 6.50,82. Daarmee ver diende hij 3000 euro. Roel Braas eindigde knap op de tweede plaats, goed voor 1500 euro. Hij moest bijna zeven seconden op de winnaar toegeven (6.57,47). UDEN - De omstreden sprinter Dwain Chambers heeft de organi satoren van de Keien Meeting in Uden waar voor hun geld gegeven. De Brit, dit jaar al Europees in- doorkampioen op de 60 meter, won zowel de 100 als de 200 me ter. Chambers raffelde de 100 me ter in de regen af in 10,22 secon den. Later zegevierde hij op de 200 meter in 20,50. Chambers werd in 2003 op doping gepakt en heeft intussen zijn straf daarvoor uitgezeten. De Brit zorg de echter in maart dit jaar voor een nieuwe rel met zijn autobiogra fie Race against Me. LONDEN - Rogier Wassen doet op Wimbledon niet meer mee in het gemengd dubbelspel. Zijn Thaise tennispartner Tamari- ne Tanasugarn moest zich zater dag vanwege een blessure afmel den voor de tweede ronde. De Ne derlander en Tanasugarn hadden daarin moeten aantreden tegen de Russische combinatie Max Mirnii en Nadia Petrova. De onfortuinlij ke Tanasugarn prolongeerde vori ge week nog haar titel bij het toer nooi in Rosmalen. Wassen is in Londen nog wel ac tief in het mannendubbel, samen met de Slowaak Igor Zelenay. BERLIJN - Britta Steffen en Federica Pellegrini hebben met behulp van de 'snelle' zwempakken het we reldrecord op respectievelijk de 100 en 400 meter vrije slag verbe terd. Steffen scherpte bij de Duitse kampioenschappen 's werelds bes te tijd voor de tweede keer binnen drie dagen aan. Ze tikte aan in 52,56 seconden. Pellegrini verbeterde in Pescara het wereldrecord op de 400 meter vrij. De Italiaanse zwemster finish te in een alsnog goedgekeurd pak van Jaked na 4 minuten en 0,41 se conde. De oude toptijd stond sinds maart met 4.00,66 op naam van de Britse Joanne Jackson. AMSTERDAM - Ajax is de oefencam pagne gestart met een zege. Mar tin Jol zag zijn elftal de amateurs van DWV met 10-1 verslaan. Is mail Aissati, Siem de Jong en Ja- vier Martina scoorden twee keer. PSV maakte er in zijn eerste duel evenals Ajax tien. Dat gebeurde bij de amateurs van RKSV Drie] (10-0). Danny Koevermans scoor de in de eerste helft binnen een half uur al vier keer voor PSV. Landskampioen AZ won met 7-1 van AFC'34. Feyenoord begon on der leiding van Mario Been aan de voorbereiding met winst op de amateurs van Feyenoord: 5-0. SINT-PETERSBURG - Telefonica Black heeft de tiende en laatste etappe van de Volvo Ocean Race gewon nen. Het Spaansje jacht had één dag, twaalf uur en ruim 41 minu ten nodig voor de 400 mijl van het Zweedse Stockholm naar het Russische Sint-Petersburg. Puma Racing eindigde op een ruime mi nuut achterstand als tweede. Ericsson 4 was na de negende etap pe al zeker van de eindzege. Puma werd tweede, voor Telefonica Blue. Delta Lloyd beëindigde de slotetappe als zevende. Het Neder landse jacht staat in het eindklasse ment ook op die positie. Honderd gele ballonnen voor de winnaar Honderd gele ballonnen met het getal 100 kozen het luchtruim bij de hul diging. Een geste van het TT Circuit aan Valentino Rossi. „Rossi bedankt, Rossi bedankt", schalde het uit duizenden kelen. Waar ook ter wereld is hij veruit de populairste man. De MotoGP dreigt in een zwart gat te val len als Rossi er op een kwaad moment mee ophoudt. Dat bleek zaterdag nog maar weer eens. Hij werd massaal bejubeld. Met wat hij zelf een perfecte race noemde zette Rossi de kroon op zijn werk. De grote maestro kon zich geen betere plek voorstellen dan het TT Circuit om zijn magische grens van honderd GP-zeges te bereiken. „Assen is de universiteit van de motorsport. Mijn vader Graziano heeft hier dertig jaar geleden de 250cc race gewonnen. Dit is een speciale plek voor mij. Hier ben ik zó blij mee. Een paar jaar geleden hield ik het niet voor mogelijk dat ik dit zou bereiken. Toen ik mijn zeventigste overwin ning boekte dacht ik dat het niet mogelijk was om de honderd te halen. Dit is een emotioneel moment dat ik mijn leven niet zal vergeten." door René Banierink EINDHOVEN - Een wijsheid wil dat je van een nederlaag meer leert dan van een zege. In dat licht be zien hebben de volleyballers van Oranje afgelopen weekend een masterclass gevolgd. En wie kon die beter geven dan aartsrivaal Ita lië, dat in Eindhoven twee keer won en de leerlingen van Blangé van hun (tot nu toe) roze World League-wolk afschopte. Je hoeft Yannick van Harskamp de wetten en de cliché's van de top sport niet meer te vertellen. De pas 23-jarige spelverdeler van het Nederlandse team kent die verha len over 'leerzame nederlagen' en de lange weg die zijn illustere voor gangers moesten afleggen naar het uiteindelijke olympisch goud in At lanta van buiten. „Maar het helpt mij nu niet veel door er weer op te wijzen hoe lang Blangé en Zwer ver er over hebben gedaan om suc ces te halen", zei de vormgever gis teren tegen een nogal doordram merige fan die hem ongevraagd met een hoop wijsheden opzadel de. Nee, Van Harskamp was, hier en nu, op zoek naar antwoorden op de vragen waarmee de Italianen hem afgelopen weekend opzadel den. „We hebben zwaar op onze kloten gekregen", verwees hij naar de 3-2 (zaterdag) en 3-0 nederla gen waardoor Oranje de eerste plek in groep A moesten prijsge ven. Ruim twee sets langs mocht Van Harskamp zaterdag het gevoel heb ben dat hij al een hele jongen aan het worden was in het internatio nale volleybal. Maar toen de Italia nen hun spelverdeler en diagonaal gingen wisselen, waren hij en het hele team op slag de weg volledig kwijt. En vonden hem afgelopen weekend ook nooit meer terug. Van Harskamp kon meerdere rede nen opnoemen voor de dubbele af straffing maar hij was zo eerlijk het vooral op zichzelf te betrek ken. Zoals de afwezigheid van de geblesseerde steraanvaller Robert Horstink. „Die jongen lost zoveel problemen voor mij op", besefte Van Harskamp meer dan ooit. Maar vooral: „Hier heb je echt mijn tekortkomingen kunnen zien. Qua ervaring, qua tactiek en misschien ook nog wel techniek", zei de spelverdeler. Bondscoach Blangé, die redelijk te vreden was met drie nederlagen en drie zeges voordat Oranje nu achtereenvolgens naar Italië, Chi na en de VS reist, zei: „De onder grens moet zijn dat we altijd ten minste een zeven scoren. Dit week end was het echter een vijf Dat kan dus niet op dit niveau. Dan merk je dat we een jonge ploeg hebben die nog een behoorlijke weg te gaan heeft." -y BIJ ONS BESTAAT DE AKT1E-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN /SXIS Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69