van der Valentino Rossi is een mirakel Ana Ivanovic is weer terug in vertrouwde handen Meet ronde verder op Wimbledon Lesley Kerkhove speelt vandaag tegen als vijfde geplaatste Rogowska. Venus Williams krijgt herboren Servische tegenover zich. 32 Maandag 29 juni 2009 door Roeland van Vliet LONDEN - Angelique van der Meet heeft zaterdag een knappe over winning geboekt in de eerste ron de van het juniorentoernooi van Wimbledon. De achttienjarige ten nisster uit 's-Heer Abtskerke, die haar debuut maakte op het Lon- dense gras, verschalkte de Australi sche Isabella Holland in twee sets: 6-3 6-4. Vooral in de eerste set speelde Van der Meet, die als lucky loser uit het kwalificatietoernooi het hoofd schema bereikte, goed tennis. De Bevelandse brak haar opponente al in de derde game. Bij 4-1 brak Holland terug, maar ze kon de stand niet gelijktrekken. Van der Meet was zo scherp, dat ze de Au stralische nog twee keer haar servi ce liet inleveren: 6-3. In de tweede set had ook de Zeeuwse grote moeite haar opslag games winnend af te sluiten. Des ondanks bleef ze aan de goede kant van de score. Hét is nog niet bekend wie de vol gende tegenstandster van Van der Meet wordt. Die komt uit een par tij die vandaag nog gespeeld moet worden. Ook de Zierikzeese Lesley Kerkho ve komt vandaag pas in actie. Ze treedt aan tegen de Australische Olivia Rogowska, die als vijfde ge plaatst is. Het is een zware loting: Rogowska verloor zaterdag name lijk de finale van het toernooi van Roehampton. Kerkhove werd daar afgelopen week al in de tweede ronde werd uitgeschakeld. Angelique van der Meet verslaat bij haar debuut op Wimbledon de Australische Isabella Holland. Vandaag speelt ze in de tweede ronde van het juniorentoernooi. Aan het begin van de tweede Wim- bledon-week werken zowel de man nen als vrouwen de achtste finales af. Roger Federer stuit vandaag op Robin Söderling, zijn opponent in de eindstrijd op Roland Garros. De meest intrigerende ontmoeting, op papier althans, is echter die tussen Venus Williams en Ana Ivanovic. De Amerikaanse, winnares in 2007 én 2008, won in Londen inmiddels zeventien enkelpartijen op rij. En Ivanovic lijkt, na een dramatisch jaar, op de weg terug. door Edward Swier LONDEN - Verandering van spijs doet eten, maar het geeft zo nu en dan ook flinke buikpijn. Nadat Ana Ivanovic in 2008 Roland Gar ros had gewonnen, dacht ze dat het beter was om op eigen benen te gaan staan. Ze wilde loskomen van het Adidas Development Pro gram, waar ze de aandacht van coach Sven Groeneveld moest de len met anderen. Ivanovic zocht een fulltime coach. Dat werd niet bepaald een succes. Eenmaal terug in vertrouwde handen gaat het stukken beter met de 21-jarige Ser vische. Sterker, ze voelt zich zelfs zo lek ker dat ze vol vertrouwen uitkijkt naar de confrontatie met Venus Williams. „Ik heb de laatste tijd weinig tegen andere topspeelsters gespeeld, ik kwam simpelweg maar zelden in die situatie. Ik heb er zin in. TWee jaar geleden speel de ik in de halve finale tegen Ve nus. Ze wil op gras altijd graag do mineren, gaat voor de eerste de beste bal. Ik moet me daar tegen wapenen." Het is simpel gezegd, maar voor Ivanovic was dat de laatste tijd een enorme opgave. Nadat ze in Parijs won, werd ze nummer één op de wereldranglijst. Het leek het begin van een bloeiende sportcarrière. Haar eigenwijsheid zat haar echter in de weg. Ze wilde een coach voor zichzelf, maar de zoektocht wilde niet vlotten. Pas na de Australian Open - de duikvlucht was al ingezet - begon ze haar samenwerking met Craig Kardon, maar die werkrelatie hield niet lang stand. Terug onder de vleugels van Groeneveld (en Dar ren Cahill) gaat het - ook al wer ken ze pas enkele weken samen - stukken beter. Ivanovic: „Ik denk dat ik nog nooit zoveel op de baan heb gestaan, dat ik zelden zo hard gewerkt heb." Groeneveld en Ivanovic vallen te rug op oude patronen. „Als ik mijn ogen opsla, weet Sven wat ik bedoel, wat me dwarszit. We heb- ben samen een hoop meege maakt", zegt zij. Hij, de coach uit Weesp, spreekt dezelfde taal. Groe neveld: „We weten precies wat we van elkaar verlangen." Omdat Ivanovic al bewezen heeft dat ze kan tennissen, is Groene veld vooral druk met de psyche van Ivanovic. „Daar draait het voor Ana helemaal om. Ze heeft de bevestiging nodig dat ze het kan. Ze heeft een behoorlijk dalle- Ana Ivanovic tje gekend. Dat ze dat nu ook zelf wil erkennen, betekent dat ze op de goede weg is." Het gebrek aan zelfvertrouwen straalt op het Wimbledon-gras nog wel van de Servische af. Ze zocht zaterdag in de partij tegen Samantha Stosur (7-5 6-2) na elk punt oogcontact met de coaching- staf. „Ze zoekt telkens een kleine bevestiging." Dat ze geregeld haar vuist balt en een venijnig 'ajde', Servisch voor 'kom op' gilt, vindt Groeneveld echter prima. Hij. hoopt het vandaag in het duel met Williams geregeld te zien. Snelde Venus Williams met ge mak langs Stefanie Voegele, Ka- teryna Bondarenko en Carla 'Sua- rez Navarro; de als dertiende ge plaatste Ivanovic moest er eerder in het toernooi al hard voor knok ken. „Maar elke dag gaat het beter en ik krijg steeds meer door dat mijn spel op gras goed tot zijn recht komt." Het is een kwestie van zelfvertrouwen. Valentino Rossi rijdt voor een uitzinnig publiek een ereronde over het circuit later kan hij de champagne laten vloeien (rechts). in Assen, met een vlag met het nummer 100 over zijn schouder (links). Even foto's Salvatore di Nolfi en Robert Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68