PZC Moerenhout haalt zijn gram De nationaal kampioen gaat niet naar de Tour maar naar Oostenrijk. Publiek in Assen staat op de banken voor Valentino Rossi Maandag 29 juni 2009 Vanaf morgen veel aandacht voor de Tour Tip? sport@pzc.nl Een getergde Koos Moerenhout wordt in Landgraaf voor de tweede keer in zijn carrière Nederlands kampioen op de weg. foto Vincent Jannink/ANP door Ad Pertijs LANDGRAAF - Waar kwam hij op het' einde zo plots vandaan? En waarom rijdt hij geen Tour? Vriend en concurrent vroegen het zich gisteren af nadat Koos Moe renhout in Landgraaf (na 2007) an dermaal Nederlands kampioen wielrennen was geworden. De 35-jarige West-Brabander ver raste in de finale met een 'Zoete- melk-achtige' demarrage de sprin ters, die al klaar zaten voor de sprong naar het goud. Moeren hout had zijn revanche en Rabo bank haalde opgelucht adem. Ploegleider Erik Dekker had het over een narrow escape en diens collega Erik Breukink sprak van 'een dubbeltje op zijn kant'. Diezelfde ploegleiding moest wel weer proberen uit te leggen waar om ze 'deze' Koos Moerenhout thuis laten voor de Tour. De Neder landse kampioen gaat volgende week naar de Ronde van Oosten rijk. De sprinters die hun tanden stuk beten op de jump van routi niers snapten er niets van. „Koos hoort thuis in de Tour", vond nummer twee Kenny van Hum mel. „Koos is geflikt", zei nummer vier Bobbie Traksel. „Mooie woorden allemaal", rea geerde Moerenhout. „Ik vind ook dat ik er bij had moeten zijn, maar ik ga er niet over. Een ding moet duidelijk zijn: de jongens die mee gaan, zijn allemaal goede cou reurs." Daarbij sloot Breukink zich aan. „Het was voor ons duidelijk dat er goede renners moesten afval len." Maar waarom Koos? Hij reed in de Ronde van België, Dauphiné Libéré en gisteren weer op het NK wel erg hard. „We hebben alles af gewogen, daaruit is deze beslissing gekomen en daaraan doet een uit slag van het NK niets meer af" Dat snapte Moerenhout vorige week al toen hij het slechte nieuws te horen kreeg. De knop ging snel om. „Ik ben donderdag hier geweest om het parkoers te verkennen. Dan begint het NK weer te leven." Het NK is een wed strijd waarop Moerenhout zich Kampioenen andere landen goed kan focussen. „Als ik er aan de start sta, weet ik dat ik er in de finale bij ben. Dat is een stukje bra voure dat ik bij deze koers wel heb en in andere wedstrijden weer niet." Moerenhout is inderdaad soms een te keurige knecht, maar gisteren reed hij even brutaal als Lars Eoom vorig jaar op het NK. Die jeugdige ploeggenoot waagde Koos Moerenhout wordt Neder lands kampioen wielrennen. Hij haalt zijn gram omdat hij door Rabo-ploeg niet geselecteerd is voor de Tour de France. k- België: LTom Boonen, 2. Philippe Gilbert, 3. Kristof Goddaert. Italië: 1. Filippo Pozzato, 2. Damiano Cunego, 3. Luca Paolini. Duitsland: 1. Martin Reimer, 2. Dominic Klemme, 3. Roger Kluge. Frankrijk: 1. Dimitri Champion, 2. Anthony Geslin, 3. Anthony Roux. Spanje: 1. Rubén Plaza, 2. Tino Zaballa, 3. Mikel Astarloza. Zwitserland: 1. Fabian Cancellara, 2. Mathias Frank, 3. Thomas Frei. Luxemburg: 1. Andy Schleck, 2. Laurent Didier, 3. Franck Schleck. Denemarken: 1. Matti Breschel, 2. Chris Sörensen, 3. Frank Hoj. Groot Brittannië: 1. Kristian House, 2. Peter Kennaugh, 3. Daniel Lloyd. Noorwegen: 1. Kurt-Asle Arvesen, 2. Alexander Kristoff, 3. Thor Hushovd. Oostenrijk: 1. Barkus Eibegger, 2. Martin Schöffmann, 3. Bernhard Eisel. Kazachstan: 1. Dmitriy Fofonov, 2. Maxim Gourov, 3. Dmitriy Gruzdev. Portugal: 1. Manuel Cardoso, 2. Rui Costa, 3. Helder Oliviera. Zweden: 1. Marcus Ljungqvist, 2. Frederik Ericsson, 3. Patrik Moren. het toen om achter de ontsnapte Moerenhout aan te gaan. Boom won en niemand mekkerde. Moerenhout nam gisteren ook in dat opzicht revanche. In de finale was hij de enige die de sprong kon maken naar de kopgroep van zes om daar zijn ploeggenoten Tjallin- gi en Langeveld af te lossen met een winnende demarrage. „Waar kwam hij vandaan?", vroeg de teleurgestelde Van Hummel zich af Moerenhout kwam uit zijn topvorm 'vandaan'. Het missen van de Tour deed de rest. „Dit is wel heel veel revanche", stelde de man uit Welberg klip en klaar. Die revanche smaakte zo goed, dat Moerenhout er eerlijk aan toevoeg de dat hij zijn kampioenstrui niet had willen inruilen voor een plek je in de Tourploeg. Daar kun je uit eindelijk meer van genieten dan van drie weken Ronde van Frank rijk. „De Tour rijden is één ding, er goed zijn is wat anders." pagina 30 en 31: meer over het VNK wielrennen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65