weer terug Boot sterkste crosser in Wemeldinge Van Driel en Walraven beste dubbel in Goes Geslaagde rentree van Van Ewijk op mountainbike Liever Kustmarathon dan gratis marathon New York Zus Carmen met vierde plek de beste Zeeuwse op de vijf kilometer. Marlou Eckhard uit Kruiningen snelst in tijdrit Waarde. Zege Van Meel en Weeland Kyle Matthijssen twee keer het sterkst in clubklasse. Nieuwenhuyze en De Koster winnen en verliezen een finale. Guequièrre en Bos op podium in Roosendaal PZC'ers op weg naar de Kustmarathon, www.pzc.nl/blog Maandag 29 juni 2009 37 door Peter van Kouteren SLUIS - Ze moesten allebei concur renten voor zich dulden, maar ke ken desondanks ieder met een ei gen verhaal en een tevreden ge voel terug op de eerste confronta tie in Zeeuws water. Carmen en Niek de Ridder eindigden op de vijf kilometer vrije slag in Sluis als beste Zeeuw en legden daarmee een basis voor een goede klasse ring in de strijd om de Zeelandbe ker. Niek de Ridder, die in Sluis na de ongenaakbare zeventienjarige win naar Hans-Peter Hartog als zesde aantikte, is er veel aan gelegen om de Zeelandbeker dit jaar weer te winnen. „Daar doe ik het voor", merkte hij in Sluis op. „Vorig jaar heb ik hem verloren aan Charles Potin. Ik wil hem graag weer terug op mijn naam zetten." De twintigjarige student bouw kunde aan de HZ in Vlissingen is er zelfs voot van club veranderd. „Ik zit in Vlissingen op kamers en train nu met een paar andere man nen bij Luctor et Emergo. Ik mis nog wat capaciteit, omdat ik de laatste maanden mijn studie voor heb laten gaan." De Ridder zwom bij de eerste doorkomst in een race over vijf ki lometer aan de staart van een groepje van zes man, dat het spoor van Hartog niet had kunnen vol gen. „Toen er daarna een paar man aanzette, kon ik er niet bij blijven", bekende hij. „Ik ben wel tevreden. Ik wilde weten waar ik stond. Een uur en drie minuten is voor een eerste wedstrijd over vijf kilometer goed. Goed, maar nog Zwemmarathon Sluis niet goed genoeg", stelde hij vast. „Morgen ga ik weer met een tevre den gevoel trainen." Slechts 22 mannen gingen in het Kanaal van Sluis naar Brugge voor de langste afstand van start. Die zorgden wel voor een ijzersterk deelnemersveld. Daan Glorie en Joost Kuijlaars, allebei goed voor een indrukwekkende erelijst, tik ten na een boeiende eindsprint als tweede en derde aan. Temidden van dat geweld waren behalve Niek de Ridder nog drie Zeeuwen van de partij. Vincent Keijmel (Scheldestroom) was daarvan de snelste. Robbert Dellaért (De Bruinvis) en Robin Dellaert (Schel destroom) zwommen zij-aan-zij naar de finish._ Ook bij de vrouwen was er slechts een klein deelnemersveld. Bianca de Bruijn nam van meet af aan de leiding en stond die niet meer af 'Een uur en drie minuten is voor een eerste wedstrijd over vijf kilometer goed' Carmen de Ridder sloot een sterk gezwommen wedstrijd af met de vierde plaats. „Als ik bij de start dichter bij Bianca had gelegen, dan had ik langer mee gekund", keek ze terug. De Zeeuws-Vlaamse, die door een schouderblessure een trainingsachterstand had opgelo pen, was niettemin content. „Ik heb een maand niet kunnen trai nen", vertelde ze. „Ik ben eigenlijk al blij dat ik vijf kilometer heb kun nen zwemmen." Judith Stap is volgens De Ridder de favoriete voor de Zeelandbeker. „Maar ik zal het haar niet gemakke lijk maken. Ik wil proberen zo dicht mogelijk te eindigen." De 17-jarige Hans-Peter Hartog won alle races waarin hij van start ging. De zwemmer uit Wormerveer zegevierde op de 5000 meter, 2500 me ter en 1000 meter vrije slag. Op de 2500 en. 1000 meter vrije slag bij de vrouwen was Judith Stap (De Stormvogel) de beste Zeeuwse. Priscilla Meerman (vijfde), Marlinda Eggermont (zevende) en Miriam van Noorden (negende) en Carmen de Ridder (tiende) waren de beste Zeeuwen op de 5 kilometer vrije slag. HEINKENSZAND - Voor Edzard van Ewijk zal het een vreemde gewaar wording zijn geweest. Op het par koers waarop de coureur uit Wolp- haartsdijk afgelopen winter bij een val ernstig geblesseerd raakte, maakte hij in de ATB Zomercup een succesvolle rentree. Samen met de Brabander Jerry Kallenfels reed Van Ewijk de hele koers voor uit en in de eindsprint was de Zeeuw de snelste. Van Ewijk haalde op het Stelle- plasparkoers opgelucht adem. Hij kon het nog. Meteen na de start nam hij met Kallenfels de leiding. Beide renners komen niet meer in aanmerking voor het algemeen klassement omdat zij niet aan de eerste twee wedstrijden (Kruinin gen en Wolphaartsdijk) deelna men. Daardoor bleef Patrick Tol- hoek aan de leiding. Voor Kevin Vleurinck uit het Belgische Zelza- te, die derde werd, lonkt nu de tweede plaats in het klassement. In de eindsprint was Van Ewijk het slimst. Hij kwam als eerste bo ven op het laatste klimmetje en gooide daarna de zaak op slot. Bij de veteranen was er een twee strijd tussen Daan Verhulst (Waar de) en de Belg Franky Taelman. In de slotronde reed Taelman weg bij Verhulst. Marquerite de Neve (Middelburg) won bij de vrou wen. Tony Verschuuren uit het Brabant se Fijnaart greep zaterdag de zege in de individuele tijdrit die TMZ in Waarde hield. Ook vorig jaar was hij het snelst. Tijdrijden blijft een discipline voor specialisten. In de gewone wegwedstrijden rijdt de Brabander mee in het peloton, meer ook niet. Maar in het tijdrij den slaagt hij er telkens opnieuw in om met de besten van de vrije renners mee te gaan. Ruud Haver- mans stelde behoorlijk teleur. De districtskampioen moest na de twintig kilometer meer dan een minuut toegeven op Verschuuren, die een gemiddelde snelheid reali seerde van meer dan 42,5 kilome ter per uur. Marlou Eckhardt uit Kruiningen was de snelste bij de vrouwen en Jordy Meerman uit Middelburg mocht de eerste prijs in ontvangst nemen bij de amateurs B. Bij de veteranen won Lous Verdaesdon- ck uit Zundert. SINT PHILIPSLAND - Bij het Open Ruucstoppelen-tennistoernooi in Sint Philipsland grepen Kim van Meel en Tamara Weeland de hoofdprijs in het vrouwendubbel spel 5. De nummers één van de plaat singslijst wonnen in drie sets van Anja Jansen en Leni Verwijs: 7-5 3-6 6-0. Het gemengddubbel 4 ging naar Colinda Tijl en Edwin Braat, die bovenaan in de poule eindigden. Jeroen de Koek en Anthony van Schilt wonnen het mannendubbel 5, door in de eind strijd met 6-2 6-4 van Peter Hee- mes en Marco van der Wel te win nen. Bij het Reimerswaaldubbeltoer- nooi grepen Martijn Blaauw en Pieterjan Blaauw de titel in het mannendubbelspel A. In de finale hadden Blaauw en Blaauw drie sets nodig tegen Michel Bal en Theo Vogelaar, als vierde inge schaald: 3-6 7-5 6-2. Christian Oosterlee en Louis van de Vreede wonnen het mannen- dubbel B. Met 6-2 6-4 wonnen zij in de finale van de favorieten Mar co van der Graaf en Henk van Lie- re. Het mannendubbel C ging wel naar de plaatsingshoofden. Levon Dek en Jeff Herwig klopten in de eindstrijd Sjaak de Jager en Foort de Schipper met 6-2 6-1. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Bij de inschrijving voor de clubcross van De Sproeier in Wemeldinge was zaterdag al duidelijk hoe de winnaar zou he ten: Mark Boot. De KTM-rijder uit Burgh-Haamstede (17) maakte zijn favorietenrol waar door beide man ches te winnen in de gemixte klas se MXi, MX2 en veteranen. De strijd om de tweede plaats was heel wat spannender. Yamaha-cou reur Jacco Stello (28) uit Oude Ton- ge voorkwam dat Sjaak Fase uit Sint Annaland voor een dubbele Zeeuwse overwinning zorgde. My- kel van de Goor was met twee vier de plaatsen de sterkste veteraan. De clubklasse was niet alleen de drukst bezochte klasse, maar bood ook veel spanning. In beide man ches werd door Kyle Matthijssen, Wesley de Jonge en Frank Rottier tot aan de finish gestreden voor de overwinning. Uiteindelijk wist Matthijssen beide manches op zijn naam te schrijven. De tweede plaats was voor De Jonge. Hij be haalde evenveel punten als Rot tier. Maar in de tweede manche was hij wat sneller dan zijn tegen strever. In de 85CC ging de overwinning naar Mike Beekers uit Etten-Leur. Hij werd telkens gevolgd door Björn Oreel. In de eerste manche werd Jochem van de Dorpel derde, voor Nancy van de Ven en )urian van de Velde. In de tweede man che waren de rollen omgedraaid. Daardoor won Van de Ven bij de kleine wielen. Bij de grote wielen werd Ralph Kerkhove derde, voor thuisrijder Rikward Fase. Stan Brons was de sterkste in de 65CC klasse. Merijn Poot en Jasper Blok werden beiden een keer twee de. Wessel Burghout won het klas sement bij de mini's. In de eerste manche moest hij nog Jay Karelse voor zich dulden. Deze kende een wat mindere tweede manche. door Sven Bakker I GOES - In 2007 werd bij tennisvere- niging Goes de laatste editie gehou den van het jaarlijkse open tennis toernooi. In de 3-categorie van het enkelspel pronkten namen als die van René Lindenbergh, Dimtri van Hoof, Thijs Slagboom en Brian Dijkstra op de erelijst. Die tijden zijn voorbij. Sinds 2008 wordt in Goes een vernieuwd ten nistoernooi gehouden: het Jiba Open. Daar kunnen alleen dubbel- koppels zich voor inschrijven. Gis teren werd de finaledag afgewerkt van de tweede uitvoering van het Jiba Open. De sterkste categorie was die in de 4 bij het mannen- dubbelspel. Uit de voorafgaande poulefase kwamen vier koppels die zich op mochten maken voor de titelstrijd. Pascal van Driel en Ivo Walraven plaatsten zich als eer ste duo voor de eindstrijd door met 6-4 6-0 van Nigel de Marco en Django Westland te winnen. Jens de Koster en Patrick Nieuwen huyze stoomden als tweede kop pel door naar de finale. In drie sets waren zij te sterk voor Henri Guin- go en Leon Weeda: 1-6 6-4 7-6. In de finale pakten de als eerste ge plaatsten Van Driel en Walraven in straight sets de titel. Met 6-3 6-4 versloegen zij De Koster en Nieu wenhuyze. Het was de tweede finale van de dag .voor De Koster en Nieuwen huyze, want in de 5-categorie wa ren zij ook al goed op dreef En dat ging met meer succes gepaard. De Koster en Nieuwenhuyze wa ren als derde geplaatst en versloe gen in de finale de favorieten Dick Breure en Boudewijn Ruisaard. mê. I mk 'wK', i Jens de Koster (links) en Patrick Nieuwenhuijze (rechts) verloren de finale van de klasse 4, maar wonnen die in de klasse 5. foto Willem Mieras Het werd 6-3 6-4. Stephanie van Sabben en Marloes van Trigt pak ten de hoofdprijs bij de vrouwen in de vijfde categorie. Van Sabben en Van Trigt wonnen alledrie hun wedstrijden in de poule en eindig den daarmee vanzelfsprekend bo venaan in de eindstand. De strijd tegen Sandra van Eenennaam en Miranda Schog, die tweede wer den, was een dubbeltje op z'n kant. Van Sabben en Van Trigt be slisten de wedstrijd pas in de su pertiebreak: 2-6 6-3 fo-7. ROOSENDAAL - Wim van Sparren- tak uit Middelburg is op de tiende plaats geëindigd in de halve mara thon van Roosendaal. De atleet van Dynamica legde de 21,1 kilome ter afin1.18.35. Goesenaar Giel Joziasse (AV'56) was de op een na snelste Zeeu.w in 1.31.02. Vlissinger Frans Bos was goed op dreef in de categorie 55+. Zijn 1.31.22 was goed voor de twee de plaats. Middelburger John Gue quièrre werd derde in deze catego rie in 1.32.30. Vlissinger Henk Louws was ook snel, met 1.32.45. Serooskerkenaar Benito Bostelaar liep na een lange blessureperiode 1.41.12, Middel burg Jack van Aspert finishte door een kleine vormcrisis pas na 1.43.22. Edwin van der Ven uit Seroosker- ke noteerde 1.51.16 en Dorien Coo- mans uit Aagtekerke finishte na 1.56.22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61