grof Alarm over toevoegingen in veevoer 'Bos had bril niet moeten declareren' 'Geld op orde voor vakantie' KRAS.NL Picknickers breken record Buschauffeur Gouda mishandeld Vooral aanhangers PW en SP kritisch over gedrag minister. Politie bevrijdt ontvoerde vrouw Vijf Nederlanders gewond in Uruzgan Dronken schipper valt brigadier aan 2.900 bekeuringen bij controles TT-verkeer Pastors lijsttrekker Leefbaar Rotterdam Felle kritiek Hillen op eigen partij CDA Producenten 'premixen' overtreden regels voor gevaarlijke stoffen. waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cPm Maandag 29 juni 2009 5 foto Erik van 't Huilenaar Pims Palazzo di Pietro in Rotter dam en de boedel. Er wordt soms grof geboden. Het schilderij van Pim-met-de-hondjes gaat voor 41.000 euro de deur uit. De sloffen van Pim doen 2.100 euro. Kleinè koopjes worden dure. Hessink: „Ik zet deze vaas in voor vijf euro voor de sociale minima." Het stuk wordt bij 110 euro afgehamerd. Geheel in de geest van de Lijst Pim Fortuyn was er mot. Pim- adepten zijn woedend dat de eige naren van Palazzo di Pietro de be lofte braken de boel bij elkaar te houden. Ze verloren vrijdag een kort geding tegen Den Hertog en Van Pommeren. Veilingbezoekers kregen een papier met de oproep 'niet mee te werken aan de vernie tiging van alles'. MAARSSEN - Een groep van 1359 personen heeft in Maarssen zon dag het nationaal record pick nicken gebroken. Het vorige record stond op 1004 deelnemers, dat werd vorig jaar bereikt in Mill. De organisatie had gerekend op ruim 2500 bezoekers. Op het eve nement kwamen vooral jonge ge zinnen af. Het wereldrecord pick nicken staat op 10.000. DEN HAAC - Bijna twee derde (64 procent) van de Nederlanders vindt het niet terecht dat minister Wouter Bos (Financiën) zijn zon nebril declareerde, nadat hij die bij een EU-vergadering in Brussel was kwijtgeraakt. Dat blijkt uit een pei ling van Maurice de Hond. Degenen die het declaratiegedrag van Bos afwijzen, bevinden zich vooral onder de PW-stemmers (87 procent) en bij de SP (83 pro cent). Alleen bij de PvdA en bij GroenLinks is een meerderheid het eens met de declaratie. Uit de peiling van De Hond blijkt dat Nederlanders tamelijk wan trouwend staan tegenover hun po litici waar het gaat om declaratiege-. drag. Een meerderheid van 56 pro cent denkt dat ministers, burge meesters en wethouders zich in het algemeen niet houden aan de regels. Het meeste wantrouwen zit bij PW'ers, de SP en de WD. Het meeste vertrouwen is er bij de GroenLinks-achterban en bij de Christenunie. De onthullingen over declaraties deze week leidden niet tot grote verschuivingen in de peilingen. CDA en VVD krijgen er een zetel bij, D66 en de PvdD verliezen er een ten opzichte van vorige week. De PW van Geert Wilders blijft in de peiling van De Hond de grootste partij van Nederland. UTRECHT - Iedere vakantieganger zou vóór vertrek zijn financiën op orde moeten brengen. Dat advi seert het Nibud, het instituut voor budgetvoorlichting. Een vakantie is namelijk leuker, als er geen stress over geld is. Het Nibud geeft reizigers tips om de uitgaven op het vakantieadres te beperken. Zo kunnen toeristen in den vreem de flink geld besparen door de voi- cemail uit te schakelen en alleen te communiceren per sms. Ook loont het om de eetgewoonten aan te passen aan die van het va kantieland. 'Nederlandse' produc ten zijn volgens het Nibud in het buitenland vaak een stuk duurder dan lokale producten. Vakantiegan gers kunnen hun uitgaven in de horeca beperken door niet op dat leuke pleintje waar altijd veel toe risten zitten, een kopje koffie te drinken, want juist daar is het vol gens het Nibud erg duur. Van tevoren een vakantiebudget opstellen voorkomt een hoop el lende, adviseert het instituut. Thuis kunnen vakantiegangers ook een aantal maatregelen ne men, zegt het Nibud. Zoals het zo veel mogelijk uitschakelen van elektrische apparaten. DEN HAAC - De politie heeft zater dagavond op de A4 mogelijk een gijzeling voorkomen. Hierbij werd een 27-jarige vrouw bevrijd. De po litie kreeg een melding dat een vrouw een auto ingetrokken was. De auto werd later op de snelweg gesignaleerd. Door een file te creë ren, kon de politie de auto berei ken en de vermoedelijke daders aanhouden: Amsterdammers in de leeftijd van 17 tot 22. De vrouw werd bevrijd. De politie denkt dat de zaak met drugs te maken heeft. DEN HAAC - In Uruzgan zijn zater dagmiddag vijf Nederlandse mili tairen lichtgewond geraakt toen hun pantserwielvoertuig van het type Bushmaster op een berm- bom reed. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. De aanslag had rond 16.00 uur lokale tijd plaats ten oosten van Deh Ra- wod. De militairen zijn overge bracht naar het militaire hospitaal op Kamp Holland. DRIEBERGEN - Een politieman heeft in de nacht van zaterdag op zon dag twee waarschuwingsschoten gelost, toen een dronken schipper (37) hem aanviel. Personeel van de Haven Amsterdam had de politie gealarmeerd vanwege gevaarlijk vaargedrag van de man. Toen de brigadier de man sommeerde zijn boot stil te leggen, weigerde die dat. De politieman gebruikte pep- perspray. De kapitein werd kwaad en viel de brigadier aan. DEN OEVER - De politie heeft dit weekeinde op en rond de Afsluit dijk ruim 2.900 boetes uitgeschre ven bij extra controles op verkeer naar en van de TT in Assen. De controles waren voornamelijk ge richt op motorrijders. De politie klokte bij de controles snelheden tot 191 kilometer per uur. Drie be stuurders raakten hun rijbewijs kwijt. Een van hen reed 171 kilome ter per uur, waar de maximumsnel heid 80 kilometer is. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Marco Pastors is gisteren gekozen als lijst trekker van Leefbaar Rotterdam voor de gemeenteraadsverkiezin gen van 2010. Pastors (43) was eer der een van de oprichters van Eén- NL. Die partij haalde geen zetel bij de Kamerverkiezingen van 2006. DEN HAAC - Het prominente CDA-lid Hans Hillen heeft felle kri tiek op zijn eigen partij. Tegen de Volkskrant zegt de christendemo craat dat het zijn partij ontbreekt aan ideeën. „Voor de lange termijn hebben we geen aansprekend re cept." Hillen roept zijn partij op feller tegen Wilders en de PVV te strijden. „Het moet offensieven Hup jongens, de beuk erin." door Sandra Donker DEN HAAC - Fabrikanten die toevoe gingen produceren voor veevoer, zogenoemde premixen, overtre den op grote schaal de regels voor gevaarlijke stoffen. Deze premixen bevatten vitaminen, mineralen, sporenelementen en zuren die als gevaarlijke stof moeten worden be handeld. Op dit moment worden er geen veiligheidsmaatregelen ge nomen voor werknemers die met deze premixen werken. Dat meldt de Vrom-inspectie. De dienst gaat er op toezien dat de sec tor voor 2010 een einde maakt aan de overtredingen. In Nederland zijn zeven fabrikan ten van premixen. Zij maken mengsels voor duizenden verschil lende recepten. Die worden vervol gens naar de ruim honderd vee- voerfabrieken getransporteerd, waar ze in het voer van koeien, schapen, varkens, kippen, konij nen en andere diersoorten wor den gemixt. In kleine hoeveelhe den zijn de stoffen niet schadelijk, maar in grote hoeveelheden wel. m Toevoegingen aan veevoer bevat- ten vaak gevaarlijke stoffen. Fa brikanten overtreden vaak de re gels. De Vrom-inspectie wil daar vóór 2010 een eind aan maken. Het gaat dan om bijvoorbeeld cad mium, kobalt of zink. De inspectie wil dat de premixen worden voorzien van waarschu wingsetiketten en labels. Ook moe ten vervoerders veiligheidsmaatre gelen nemen om de stoffen te transporteren. Verder moet bij de verlening van milieuvergunningen voortaan rekening worden gehou den met de gevaarlijke samenstel ling van sommige stoffen. Over het gevaar van de premixen bestond lange tijd onduidelijk heid. Fabrikanten gingen er jaren lang van uit dat die niet onder de noemer van gevaarlijke stoffen vie len. Inmiddels zijn Europese vee- voerorganisaties tot de conclusie gekomen dat zij wel aan die regels moeten voldoen. De Nederlandse brancheorganisa ties voor mengvoeders en additie ven erkennen dat er maatregelen genomen moeten worden. Zij wil len daar evenwel voldoende tijd voor krijgen. „Er zitten heel veel haken en ogen aan", zegt secretaris Joop Schaik van Nefato, de Nederlandse Vereni ging van Fabrikanten voor Voeder toevoegingen. Omdat de mixen al lemaal verschillende samenstellin gen hebben, is het lastig na te gaan welke nu precies als gevaarlijk moet worden betiteld. Daarnaast moeten verpakkingsmaterialen worden vervangen en moet de computerprogrammatuur worden aangepast. COUDA - In Gouda is een buschauf feur mishandeld. De politie heeft een man aangehouden. Verwacht wordt dat die ook aangifte doet, omdat de chauffeur als eerste zou hebben geslagen. De chauffeur vond dat de man niet snel genoeg overstak. Hij toeterde, stopte, stap te uit en gaf de man een klap na dat hij eerst zou zijn bespuugd. Aankomstdata: ma., wo., vr., za. en zo. van 6/7 t/m 31/10 Ter gelegenheid van Mickey's Magische Jaar pakken Mickey en zijn vrienden groot uit met nieuwe shows, zang, dans, een nieuwe attractie en vele andere feestelijke verrassingen in zowel het Disneyland® Park als het Walt Disney Studios® Park! Wij selecteerden voor u appartementencomplex Residhome Pres tige Val d'Europe gelegen op slechts 1 metrostation van de beide Disney® Parken. U boekt al 2 heerlijke dagen vanaf slechts 130 p.p.! Dit is bovendien inclusief alle dagen entree tot de beide Parken. Het complex is o.a. voorzien van een bar, restaurant en ontbijtruimte. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 personen. i Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). - Zie www.kras.nl/26098

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5