Met Harmonie Apollo Conducteurtje spelen is hier heel 'Huiduitslag mogelijk door kwal' Vier bekeuringen voor vissen ondermaatse vis Visdiefjes terroriseren binnenstad Terneuzen Militaire oefening in en rond De Poel in Goes Truckersrit in Tholen trekt 68 deelnemers Hevig verzet tegen aanhouding in Goes Brunch levert 1500 euro op voor zusters 'Voor hobo- en saxlessen moeten onze leden toch echt bij de Muziekschool zijn. Ik zou niet weten waar anders, dat moet de gemeenteraad ons eens uitleggen' SGB wil jongeren met open dagen enthousiast maken voor treinen. 18 Maandag 29 juni 2009 borssele - Tijdens een controle op de sluis, aan de Zeedijk in Bors- sele zijn zaterdagmiddag vier per sonen bekeurd vanwege vissen op ondermaatse vis. De mannen visten op zeebaars. De ondermaatse exemplaren, die korter zijn dan 36 centimeter, moe ten direct na vangst worden terug gezet. Dat hadden de vissers niet gedaan. Hiervoor ontvingen zij al- levier een bekeuring van negentig euro. terneuzen - De visdiefjes, die de afgelopen jaren tijdens het broed- seizoen, fietsende en wandelende voorbijgangers op het sluizencom- plex in Terneuzen bestookten, ter roriseren nu de binnenstad. Ze laten het speciaal aangelegde broedeilandje in de voorhaven links liggen en broeden nu op een aantal platte daken in de binnen stad. Terrassen op het Arsenaal plein worden dagelijks besmeurd met vogelpoep en ook elders in het centrum is sprake van overlast. goes - Honderd militairen van de Nationale Reserve van de Konink lijke Landmacht hebben het afgelo pen weekend een grote oefening gehouden op en nabij het bedrij venterrein De Poel in Goes-Zuid. De militairen beveiligden onder meer zendmasten in Goes en 's-Gravenpolder. Rond de zend masten werd gepatrouilleerd. De militaire oefening werd aange stuurd vanuit een commandopost nabij het ziekenhuis in Goes. OUD-VOSSEMEER - De jaarlijkse truckersrit door de gemeente Tho len trok zaterdag 68 vrachtwa genchauffeurs en evenzoveel ge handicapte bijrijders. De chauf feurs bezorgden met een rit over het eiland gehandicapten van dag activiteitencentrum De Schutse in Oud-Vossemeer een onvergetelijke dag. De lange stoet deed onder meer Oud-Vossemeer en Sint Phi- lipsland aan. De rit wordt elk jaar gehouden door De Schutse. GOES - Een 18-jarige bromfietser is in zaterdagnacht rond 4.30 uur aangehouden in de Van De Spiegel straat in Goes, omdat hij medewer king weigerde aan een blaastest. De beschonken Goesenaar verzet te zich hevig bij zijn aanhouding. Op het bureau bleek de man in het bezit te zijn van een rijbewijs, dat in 2005 als gestolen was opge geven. Een 17-jarige vriend uit de gemeente Goes is ook aangehou den, omdat hij weigerde zijn brom mer te laten onderzoeken. OVEZANDE - Zo'n 130 mensen heb ben gisteren met een brunch in Ovezande ruim vijftienhonderd euro opgehaald voor de zusters van Augustinessen. De door de parochie georgani seerde maaltijd werd bijgewoond door twee zusters van Augustines sen, die vertelden over hun werk zaamheden. Zo werd onder meer ingegaan op het beschikbaar stel len van woonruimte aan jonge meisjes zonder verblijfplaats. zierikzee - De huidirritatie die een tiental mensen opliep na het zwemmen in het Grevelingen- meer bij Bruinisse en Bommenede, komt mogelijk door een kwal. Dat zegt Heidi van Hooijdonk van de GGD Zeeland. Zaterdag werden waarschuwings borden geplaatst bij de havens Bruinisse en Bommenede. De uit slag die mensen hadden, ging ge paard met een flinke jeuk. „Het op vallende was, dat de irritatie juist onder de zwemkleding het ergst was", zegt Van Hooijdonk. De GGD vermoedt dat een klein kwal letje of de larve daarvan de oor zaak is. Van Hooijdonk: „Zo'n mi nuscule kwal heeft een netelcel bij zich met een giftige stof, die door wrijving kapot kan gaan en gaat ir riteren." Het advies is dan ook: niet zwemmen in de Grevelingen. „Als je dat toch wilt doen moet je je goed afspoelen na het zwem men, maar vóór het afdrogen." Paul Geldof (links) en Kees de Smit vinden dat hun week niet compleet is zonder een repetitie met Apollo. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het mandje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 11 letters en ga naar www.efteling.com Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Arnesteinweg 27, Middelburg WWW.versluisenwilleboer.nl versluis willeboer door Raymond de Frel HOEDEKENSKERKE - Stiekem hele maal mesjogge van treintjes? Waar om zou je je daarvoor schamen? Op spoor- en landschapspark De Pluimweide in Hoedekenskerke doet al helemaal niemand geheim zinnig over zijn passie. Zéker niet tijdens de open dagen van de ju niorenafdeling van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Het is deze za terdag een drukte van jewelste. Het kan niet beter, constateert voorzitter Rinus de Bart van de SGB. „De stoomtrein reed altijd al naar Hoedekenskerke, maar wij vonden dat bij het stationnetje te De minitreinen op De Pluimweide reden talloze rondjes, foto Willem Mieras weinig werd gedaan. Gezinnen we voor elkaar gekregen met een met kinderen moet je hier toch minispoorbaan." wat vertier bieden? Dat hebben Het mes snijdt aan twee kanten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56