Zeeland PZC 17 Verjongingskuur voor Peerock Rit naar Oosterscheldeziekenhuis loopt volkomen verkeerd af BEVELANDEN-THOLEN 18 18 Samenwerking tussen festival en Jongerenraad Noord-Beveland. Ode aan King of Pop op Hanzefestival 5)e &eóte puazelawu» ótaan aan mal Massage Met Harmonie Apollo blaas je elke vrijdag de week uit Conducteurtje spelen is heel gewoon tijdens open dag van SGB Maandag 29 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel COLIJNSPLAAT - De roep van veel jongeren op Noord-Beveland om een eigen festival is gehoord. Het al bestaande evenement Peerock in Colijnsplaat springt in op de wens van jonge eilandbewoners. Een samenwerkingsverband met de Jongerenraad Noord-Beveland moet zorgen voor een festival, dat zowel jong als oud aanspreekt. Peerock wordt op 31 juli voor de zestiende keer gehouden. Vorig jaar hing het voortbestaan van het evenement aan een dun draadje. Op het laatste moment pakte een nieuw bestuur de handschoen op en blies het evenement nieuw le ven in. De Jongerenraad Noord-Beveland kreeg de voorbije maanden steeds meer verzoeken om een muziekfes tival voor jongeren op te zetten. „We dachten eerst aan een festijn op het terrein van De Schotsman in Kamperland, maar al snel ont dekten we dat de organisatie van zo'n evenement erg veel vraagt. Daarom hebben we aansluiting ge zocht bij Peerock", zegt voorzitter Mieke Tazelaar van de Jongeren raad. Peerock, ooit opgezet door een groep studenten, ontwikkelde zich gaandeweg vooral tot een fes tival met een hoog reüniegehalte. „Dat willen we ook zeker niet los laten, maar je moet natuurlijk ook aan de toekomst denken. Er was te weinig aanwas. Met" de hulp van de Jongerenraad hopen we dat te De Jongerenraad Noord-Beve- land bemoeit zich voortaan met Peerock in Colijnsplaat, in de hoop op het eiland meer vertier voor jongeren te bieden. veranderen", aldus Annelies Steen- dijk van Peerock. Met hoofdact Nikki (Idols-winna- res in 2008) hopen Steendijk en Tazelaar dat het beeld bij jongeren 'dat Peerock een festival voor va ders en moeders is' weg te nemen. Bovendien mikt de organisatie op een toename van het aantal bezoe kers. Meestal komen er zo'n vier- tot vijfhonderd mensen op af, maar een bekende artiest moet onge veer tweehonderd extra bezoekers naar Colijnsplaat trekken. Voor de Jongerenraad is de eerste samenwerking met Peerock een opmaat naar meer. Volgend jaar willen de Noord-Bevelandse belan genbehartigers voorrondes organi seren voor beginnende bands. De winnaar verdient een plaats op Peerock. Als de eerste Peerock 'jon ge stijl' aanslaat, overweegt de raad om een middag van het festi val in te kleden met op jeugd ge richte muziek, dans en theater. Om alle jongeren veilig van en naar het festival te brengen, laat de jongerenraad bussen langs alle Noord-Bevelandse dorpen rijden. {J Meer informatie over het festivalpro gramma op www.peerock.nl GOES - Een hommage aan de overleden King of Pop kon zaterdag op het Hanzefestival in de Goese binnenstad natuurlijk niet ontbre ken. Dweilorkest Te Zot uit Goes speelde met een weliswaar vrolijke uitvoering van Beat it prima in op de actualiteit. Samen met veer tien andere orkesten (zo ook De Sjokkers, fo to) dweilden zij zaterdagmiddag van podium naar podium. Alle acts schotelden het winke lend publiek hetzelfde recept voor. Alle beken de nummers in een feestelijk jasje gingen er in als koek. Het Hanzefestival was een initia tief van dweilband The Pink Panthers, band vierde zijn 25-jarig bestaan. I Video op www.pzc.nl De OVEZANDE - Twee mannen van 23 en 28 jaar oud uit de gemeente Borsele zijn in de nacht van zater dag op zondag gewond geraakt tij dens een rit naar het Oosterschel deziekenhuis in Goes. De 23-jarige man was beschonken, maar voelde zich om 2.15 uur des ondanks in staat om zijn maat naar de huisartsenpost in het zie kenhuis te brengen. De 28-jarige had in een kroeg in Ovezande aan een val een flinke hoofdwond over gehouden. Met een vaart van 120 kilometer per uur ging het tot aan het kruispunt op de Bernhard- weg-Oost in 's-Gravenpolder. Toen keek de bestuurder op zijn ki lometerteller, terwijl de 28-jarige tegen hem begon te praten. Die combinatie én de alcohol zorgden ervoor dat hij zijn auto niet meer onder controle had. De rit eindig de in de sloot. De twee werden la ter met verwondingen allebei naar het ziekenhuis gebracht. www.lekkerpuzzelen.nl Ci, ZEEUWSE Voor zijn verjaardag kreeg Nick een dagje verwennerij in Wemel- dinge. Sauna, pedicure, zonnebank en vooral omdat hij dit al heel lang wilde: een lichaamsmassage. In de tussentijd koos Dimphie, zijn vriendin, een ander programma. Na afloop zat het stel loom op de bank bij zijn moeder de dag nog eens door te nemen. Waarom, vroeg Dimphie zich af, Tipredactie@pzc.nl mocht jij wel je onderbroek aan houden en kreeg ik een papieren broekje? Nick kon maar een ding bedenken en zei dat dit ter bescherming van haar lingerie moest zijn: bij zo'n massage word je flink in de olie ge zet. Even was het stil. „Vreemd", zei Dimphie, „ik kreeg alleen een gezichtsbehandeling..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55