Zwemmer Niek de Ridder zet eerste stap op weg naar herovering van de Zeelandbeker Mark Boot winnaar clubcross Wemeldinge Tony Verschuuren is de sterkste tijdrijder Van der Graaff mist finaledag Iers Open Twee titels turnen voor Wolfram Thiele Rinus Pankow pakt zege in biljarttoernooi Zus Carmen met vierde plek de beste Zeeuwse op de vijf kilometer. Merijn de Vos fungeert als pinchhitter WBËÊËÈSÊÈtÊtÈÊÊÊÊÈÈÈSÊÊKËSÊÊHÊÊBÊÊÊ 36 Maandag 29 juni 2009 WEMELDINCE - - Mark Boot maakte zaterdag bij de clubcross van mo torclub de Sproeier in Wemeldin ge zijn favorietenrol waar. De 17-ja- rige KTM-rijder uit Burgh-Haam- stede won beide manches in de ge mixte klasse MX 1, 2 en veteranen. Hij behaalde door de twee zeges de volle 100 punten. Jacco Stello uit Oude Tonge belandde op de tweede plaats. WAARDE - Tony Verschuuren uit het Brabantse Fijnaart greep zater dag de zege in de individuele tijdrit die TMZ in Waarde hield. Hij ontwikkelde een gemiddelde snelheid van meer dan 42,5 kilo meter per uur. Marlou Eckhardt uit Kruiningen was de snelste bij de vrouwen en Jordy Meerman uit Middelburg mocht de eerste prijs in ontvangst nemen bij de amateurs B. MIDDELBURG - Marjet van der Graaff heeft de derde en laatste dag van het Iers Open golftoer- nooi niet gehaald. De voormalige Thoolse had een matige eerste dag met 77 slagen, maar kwam op de tweede dag aan vankelijk beter uit de verf Kwalfi- catie voor de finaledag vergooide Van der Graaff echter in de laatste zes holes. Ze eindigde drie slagen boven de cut. WASPIK - De 53-jarige turner Wolfram Thiele van Delta Sport heeft in Waspik twee kampioensti tels binnertgehaald bij de ZWN/Brabant Oost kampioen schappen. Zowel bij de brug- als rekoefening bleef hij de veel jongere tegenstan ders voor in punten, waardoor hij bij de heren/junioren 2 derde divi sie twee gouden medailles verdien de. Z1ERIKZEE Drie keer mocht Merijn de Vos zater dag zijn trainingsjas uitdoen om het veld te betre den. Dat was al meer dan zijn supportersschare bij Delta Sport had verwacht. De oud-Delta Spor ter fungeerde tegen Sasja voor de gelegenheid als pinchhitter: hij mocht de strafworpen nemen. Vorige week woensdag is De Vos geopereerd aan zijn meniscus. Meespelen tegen Sasja was daar door niet aan de orde. Hij deed de warming-up niettemin voorzichtig mee in het felgele E&O-shirt met rugnummer 5, hij dirigeerde de teamyell en mocht de pingels nemen. Vroeg in de wedstrijd, bij een 1-1-stand, kreeg E&O er vlot twee achter elkaar. De Vos gooide zijn ploeg vanaf de zevenmeterlijn naar 2-1 en 3-1. Daarmee was hij dus zowaar even topscorer. Laat in de eerste helft, bij 10-10, mocht hij nog maals aanleggen, maar toen werd zijn inzet ge stopt. In de tweede helft hoefde hij niet meer aan de bak. Na zijn door blessures geteisterde de buutseizoen in Emmen hoopt De Vos volgend sei zoen op meer voorspoed. De operatie aan zijn schouder is geslaagd en hij heeft geen last meer van het gewricht. De knieblessure lijkt nu ook verholpen. De Vos mikt op een rentree in de voorbereiding van het nieuwe seizoen, zei hij za terdag. fotocollage Dirk-Jan Gjeltema KWADENDAMME - Samen met zijn koppelgenoot Jaap Hameling won Rinus Pankow het driebanden kop- peltoernooi op de grote tafel in Kwadendamme. Het duo bleef in de eindstrijd ongeslagen. De overwinning kwam tot stand door zeges op de koppels Sylvia Eckel/Ronny van Geyt en Kees Verbeek/Luc Peeters. Tegen het ge legenheidsduo Cees Wissel (hij verving Joke Breur)/Leo Schrau- wen werd gelijkgespeeld maar dat deed aan de eindoverwinning niets meer af Alleen bij winst had den de Zeeuws-Vlamingen uit zicht op de titel gekregen. De over winning was dikverdiend want Pankow/Hameling noteerden het gehele toernooi de hoogste moyen nes en tekenden voor de hoogste serie. Pankow: „We waren op pa pier de favorieten maar je moet het nog altijd waarmaken. Een mooie afsluiting van het seizoen." door Peter van Kouteren SLUIS - Ze moesten allebei concur renten voor zich dulden, maar ke ken desondanks ieder met een ei gen verhaal en een tevreden ge voel terug op de eerste confronta tie in Zeeuws water. Carmen en Niek de Ridder eindigden op de vijf kilometer vrije slag in Sluis als beste Zeeuw en legden daarmee een basis voor een goede klasse ring in de strijd om de Zeelandbe ker. Niek de Ridder, die in Sluis na de ongenaakbare zeventienjarige win naar Hans-Peter Hartog als zesde aantikte, is er veel aan gelegen om de Zeelandbeker dit jaar weer te winnen. „Daar doe ik het voor", merkte hij in Sluis op. „Vorig jaar heb ik hem verloren aan Charles Potin. Ik wil hem graag weer terug op mijn naam zetten." De twintigjarige student bouw kunde aan de HZ in Vlissingen is er zelfs voor van club veranderd. „Ik zit in Vlissingen op kamers en train nu met een paar andere man nen bij Luctor et Emergo. Ik mis nog wat capaciteit, omdat ik de laatste maanden mijn studie voor heb laten gaan." De Ridder zwom bij de eerste doorkomst in een race over vijf ki lometer aan de staart van een groepje van zes man, dat het spoor van Hartog niet had kunnen vol gen. „Toen er daarna een paar man aanzette, kon ik er niet bij blijven", bekende hij. „Ik ben wel tevreden. Ik wilde weten waar ik stond. Een uur en drie minuten is voor een eerste wedstrijd over vijf kilometer goed. Goed, maar nog niet goed genoeg", stelde hij vast. „Morgen ga ik weer met een tevre den gevoel trainen." Slechts 22 mannen gingen in het Kanaal van Sluis naar Brugge voor de langste afstand van start. Die zorgden wel voor een ijzersterk deelnemersveld. Daan Glorie en Joost Kuijlaars, beiden goed voor een indrukwekkende erelijst, tik ten na een boeiende eindsprint als tweede en derde aan. Temidden van dat geweld waren behalve Niek de Ridder nog drie Zeeuwen van de partij. Vincent Ke- ijmel (Scheldestroom) was daar van de snelste. Robbert Dellaert (De Bruinvis) en Robin Dellaert (Scheldestroom) zwommen 1^ Niek de Ridder is uit op revan- che. Hij verloor vorig seizoen de Zeelandbeker aan Charles Potin en wil de trofee nu weer terug. In Sluis slaat hij zijn eerste slag. zij-aan-zij naar de finish. Ook bij de vrouwen was er slechts een klein deelnemersveld. Bianca de Bruijn nam van meet af aan de leiding en stond die niet meer af Carmen de Ridder sloot een sterk gezwommen wedstrijd af met de vierde plaats. „Als ik bij de start dichter bij Bian ca had gelegen, dan had ik langer mee gekund", keek ze terug. De Zeeuws-Vlaamse, die door een schouderblessure een trainingsach- 1 terstand had opgelopen, was niet temin content. „Ik heb een maand niet kunnen trainen", vertelde ze. „Ik ben eigen lijk al blij dat ik vijf kilometer heb kunnen zwemmen." )udith Stap van zwemvereniging De Stormvogel is volgens De Rid der de favoriete voor de Zeelandbe ker. „Maar ik zal het haar niet ge- makkelijk maken. Ik wil proberen zo dicht mogelijk te eindigen." poep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52