Houders Pims erfgoed bieden Me Vooral oudere moet het ontgelden bij hitte 'Gekke groenten' mogen weer van EU Massa bezoekers op vijfde Veteranendag 'Leeftijd AOW niet omhoog' Ziekenhuis mag winst uitkeren Waarom zelf zoeken? Totale opbrengst van veiling boedel Fortuyn bijna half miljoen. Oad Mallörca jje 199, ekefi €179 Voor hetzelfde geld ,lg|£j een beter advies 220 winkels 0900-8482 globereisburo.nl DEN HAAG - Liefst 68 procent van de Nederlanders wijst een verho ging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar af. Ook de aanhang van de re geringspartijen spreekt in meerder heid van een slechte crisismaatre gel. Dit blijkt uit een onderzoek in opdracht van de SP. Van de kie zers van de CU ziet 40 procent niets in doorwerken na hun 65ste. Binnen het CDA is de weerstand een stuk groter: daar is 63 procent tegen. Onder PvdA'ers bevinden zich de meeste opposanten. DEN HAAG - Er is geen ontkomen aan: het warme weer van de afgelo pen tijd zet door. Tegen het week einde loopt het kwik zelfs op naar tropische waarden, zegt Janine Leunessen van het KNMI. Niet ie dereen verheugt zich op een warmtegolf Vooral ouderen en chronisch zieken kunnen er grote hinder van ondervinden. Voor een aantal is hitte zelfs fataal: tij dens een hittegolf sterven in Ne derland zo'n duizend mensen extra. Volgens het instituut voor volksgezondheid RIVM wordt het bij het ouder worden moeilijker om te transpireren en zo af te koe len. Bovendien is het dorstgevoel vaak wat minder sterk. Hierdoor hebben ouderen, zelfs als ze ver der niets mankeren, gauw last van warmte. Hartaandoeningen, long ziektes en sommige medicijnen maken iemand nog gevoeliger. BRUSSEL - Kromme komkommers, bochtige boontjes en weelderige worteltjes mogen vanaf woensdag weer in de winkels liggen. De Eu ropese Unie schaft per 1 juli de marketingstandaarden af voor 26 soorten groente en fruit, waaron der spruitjes, meloenen, padden stoelen en knoflook. Voor tien PETER soorten blijven de verplichte 'schoonheidsregels' nog enigszins bestaan. Vreemdgevormde appels, peren, aardbeien en tomaten mo gen wel in de winkels, maar alleen met een apart etiket, om de consu ment te waarschuwen. 'Brussel' wil met het afschaffen snijden in overbodige regels. Het schilderij van Pim en zijn hondjes Carla en Kenneth bracht 41.000 euro op. door Chris van Alem NIJMEGEN - „En als ik zeg dat ik in een stoel van Pim heb gezeten, wie zegt dat nou nog wat?" Twijfel bij de bezoeker van de veiling van de boedel van Pim Fortuyn, zaterdag in Nijmegen. Want is zijn nalaten schap een monument voor zijn trouwe aanhangers of is het ver worden tot een verzameling snuis terijen- voor fortuinzoekers en koopjesjagers? Het blijken vooral fans die er mee aan de haal gaan. „Jullie hier in de zaal zijn de hou ders van Pims erfgoed", had vei lingmeester Richard Hessink tevo ren nog gezegd. En dat werd ter harte genomen. Bijvoorbeeld bij de vier lila gestoffeerde fauteuil tjes. Hessink: „Het kan me niet schelen wat je ervoor biedt, als je ze maar netjes houdt." Ze gaan weg voor 4.600 euro. De bul van de Universiteit van Gro ningen die Fortuyn in 1980 uitge reikt had gekregen, leidt tot een biedduel tussen actrice Ine Veen en een blonde dame-met-telefoon aan het oor. Zij wint. Pas bij 6.000 euro geeft Veen de strijd op. „Nee, ik zeg niet voor wie en ik zeg ook niet wie ik ben. Nee, we gaan geen museum maken met die spullen. Wie zegt dat?", aldus de anonieme blondine. Krap twee uur na de start van de veiling heeft mevrouw voor bijna 15.000 euro aan spullen binnengeharkt. „Wat het allemaal waard is? Ik weet het niet. Wat is een splinter uit het kruis van Jezus waard?", sprak veilingmeester Richard Hes- selink voor de veiling filosofisch. „Er lag een bod van 3,5 ton van vastgoedhandelaar Harry Mens. Dat klopt, maar we hebben nooit meer iets van hem gehoord." Met 492.000 euro overstijgt de to tale opbrengst ruimschoots de ver wachtingen van Hans den Hartog en Marinus van Pommeren, sinds december 2007 eigenaren van 'Wat het allemaal waard is? Wat is een splinter uit het kruis van Jezus waard?' IR El ZEN Hotel Hotetur Bellevue All Inclusive v.a. 299 Veiiiek juli 'ifSE r)E- H\C> NOU z£> "BEf-OOFO NIEW4NP -TL v&Gn-eUeM W t>ARJG tj&K/ DEN HAAG - De vijfde editie van de Veteranendag in Den Haag is door ongeveer 70.000 mensen bezocht, een record. Dat liet een woordvoerster van de politie zaterdag weten. Het Comi té Nederlandse Veteranendag hoopte al op meer bezoekers dan voorgaande jaren. In 2008 waren ruim 50.000 mensen naar het vete- ranenfeest gekomen. Op de zonni ge en warme dag kwamen men sen speciaal naar het défilé waar meer dan 3500 veteranen en mili tairen in meeliepen. Ook op het Malieveld wemelde het van de mensen die op de publieksmanifes tatie waren afgekomen. Heel de dag konden mensen in gesprek met veteranen, kijken naar optre dens van onder meer Rob de Nijs en Do en waren er demonstraties. Daarnaast was er een paarden- show van de Gele Rijders, een van de oudste onderdelen van de Ko ninklijke Landmacht. Prins Wil- lem-Alexander nam daar na het défilé een kijkje. Overigens was er ook een tegengeluid te horen tij dens de Veteranendag. In de Bos- kantkerk in Den Haag vond een al ternatieve bijeenkomst plaats. Daar werd onder meer gesproken over de misdaden die Nederlandse militairen tussen 1945-1950 in In donesië zouden hebben begaan, met name in het Javaanse dorp Ra- wagedeh in 1947. O9OO-8482 www.globereisburo.nl DEN HAAG - Vanaf 2011 mogen zie kenhuizen winst gaan uitkeren aan investeerders. Voorwaarde is wel dat ze veranderen in een on derneming waarbinnen aandeel houders geringe macht hebben. Dit staat in een voorstel van minis ter Klink. Ziekenhuizen zijn al en kele jaren vrij om elkaar te becon curreren, ze maken soms winst, maar die mogen ze niet uitkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4