'In een rieten mand naar boven' PINOKKIO R00MHHRO Zeeuwse deelnemers aan de Kunstbende buiten de prijzen Tv-zenders uit pakket Delta v.a. 4 juli verkrijgbaar Dweilorkest Te Zot brengt ode aan Michael Jackson In de belangrijkste straat van het dorp poseren jong en oud naast elkaar. De foto dateert van ver voor WO II. De vraag luidt: Waar is deze foto gemaakt? Oplossingen, gelardeerd met leuke anekdotes, kunnen tot donderdag 12.00 uur worden gestuurd naar de redactie van de PZC, onder vermel ding van Raadkaart: Postbus 91 4330 AB Middelburg. Fax: 0118-434019; redactie@pzc.nl Onder de inzenders van goede oplossingen worden drie waardebonnen verdeeld. Bekijk de video van het Hanzefestival op www.pzc.nl/video Maandag 29 juni 2009 21 Niet alleen door de gebou wen, maar ook door de kle ren werden de deelnemers bij de raadkaart van deze week op het goede spoor gezet. „Als je op Walcheren geboren bent, herken je de dracht op de foto", schrijft jan Kees Dommisse uit Scheemda. Hij heeft het bij het rechte eind: het is het kerkplein in Grijpskerke. „Vroeger was het gebruikelijk dat mijn ouders hun vakantie gewoon thuis doorbrachten. We gingen dan 'logeren' bij oma. Oma zorgde voor het eten, we bleven er slapen en samen met mijn ouders gingen we gewoon fietsen over Walche ren. Dan kwam je in allerlei dor pen, die voor een kind gevoelsma tig ver weg lagen, want normaal kwam je niet buiten Vlissingen. La ter wordt de wereld groter en deze mail schrijf ik dan ook vanuit het noorden van Zweden." Ook Jan Rotte komt uit bij Grijps kerke. „U ziet het kerkplein, (later de kerkring). Als jongetje van drie jaar, nu 62 jaar geleden, stond ik te kijken naar de restauratie van het dak van het hoge gebouw. De on derverdieping was de ambtswo ning van de burgemeester en de bovenverdieping het gemeente huis." Bouwvakker Jan Stroo vroeg de peuter of hij boven wilde kijken. „Ik werd in een rieten mand gezet en kwam via een ladder in de dak goot, wat ik geweldig vond en niet bewust dat er een doodsangstige moeder beneden stond te panie ken." Stroo, die nu in Oostkapelle woont, herinnert zich dat Jan Rot te later z'n excuses heeft aangebo den aan zijn moeder. „Ik heb dit gebeuren jarenlang aan moeten ho ren." In het gemeentehuis kon boven, op de secretarie, getrouwd wor den. „Alle genodigde bruiloftsgas ten gingen dan voor zover moge lijk naar boven", schrijft J. de Lig- nie uit Grijpskerke. „Nu had me vrouw van de burgemeester als het 'druk' was wel eens gekraak ge hoord. Zodanig dat zij bij een brui loft niet thuis durfde te blijven. Het gevolg was een gemeenteveror dening dat er maar een bepaald aantal gasten naar boven mochten. Momenteel staat op die plek het 'Dorpshuis' ook wel dorpssauna genoemd in verband met de en tree." De Lignie gaat nog verder: „Voor de ambtswoning is de woning van Brammetje(F„.) Francke. Op het eind zien we de woning van de fa milie De Bree en van schilder Vlie ger die nadat deze foto gemaakt is er een nieuwe gebouwd heeft. Helemaal aan het eind is de schuur te zien van Izak Geldof waarvan links de woning." De Lignie is geboren en getogen op Grijpskerke en heeft er altijd ge woond. „Ook tijdens de inunda tie" C.F. Stevense uit Middelburg vult nog aan dat dit 't Geitendurp is. „Een Walcherse kerkringdorp Grijpskerke, in de volksmond 'Hrieps' genoemd." De waardebonnen van deze week gaan naar: Rotte uit Oostkapelle, D. M. Dekker-Sanderse, Aagtekerke en A.W. du Bois uit Middelburg. MIDDELBURG - Delta schrapt vijf tien zenders uit het standaardpak ket voor televisie. Hergaat om bui tenlandse zenders - onder meer Rai Uno en ERT Sat - en bijvoor beeld Holland Doe, Consumenten TV en Humor TV. Daarvoor in de plaats komen TV Walcheren, teleshopzender Suus en Weer en Verkeer in het stan daardpakket. Ook komen er twee nieuwe pakketten bij: het HD pak ket (9,95 euro per maand) - alleen zichtbaar met HD-ontvanger - en het buitenlandpakket (1,95 euro per maand). Mensen die een stan daardpakket hebben, ontvangen het pluspakket tot 1 oktober gratis. „Zo komen we klanten tegemoet. Er gaan immers meer zenders weg dan erbij komen", zegt Anton Bae- rt van Delta. De prijs voor het plus pakket wordt verhoogd van 7,95 euro per maand naar 9,95 euro, maar klanten die al een pluspak ket hebben, blijven tot het einde van het jaar 7,95 euro betalen. door Jan van Damme AMSTERDAM - De Zeeuwse deelne mers aan de landelijke finale van de Kunstbende zijn zaterdag niet in de prijzen gevallen. De Kunstbende organiseert jaar lijks een talentenwedstrijd voor jongeren tussen de dertien en acht tien jaar. Alle provincies sturen een vertegenwoordiging naar de landelijke finale. Zaterdag werd die in de Melkweg in Amsterdam gehouden. De Zeeuwse deelnemers deden mee in zes categorieën: dans - In2Red (Anne Roth en Yaliva Dor reman) uit Scharendijke; expo - Joera Pankow, Yentine Boeije en Jeff Maljers uit Colijnsplaat; fashi on - JAOR enzo uit Middelburg; muziek - Scarabee uit Goes; taal - Inge de Wolf uit Grijpskerke; thea ter - de groep Daar kan ik toch niets aan doen uit Goes. Het centrale thema van de Kunst bende van dit jaar was 'macht'. Alle deelnemers kregen de op dracht het thema op een positieve manier voor het voetlicht te breng en. De eerste prijzen van de talenten wedstrijd gingen afgelopen zater dag in de verschillende categorie ën naar: dans - Bubblicious uit Amsterdam; dj - Miss Capital-D uit Noord-Holland; expo - Coen Timmer uit Noord-Brabant; fashi on - Johannes Offerhaus uit Den Haag; film en animatie - Lotte Ha melink uit Den Haag; muziek - Va- lentina Eleni uit Flevoland; taal - Ykwinno Hensen uit Noord-Bra bant; theater en performance - Myrthe Huber uit Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47