niet zo snel als een pakje sigaretten Symfenie Dorpen tevreden over begeleiden verkeer Concert at Sea MIMI, Zwaargewonde bij val uit golfkar Visdiefjes terroriseren Terneuzen Foto's gemaakt in de Verenigde Staten? 'Het grote voordeel van een agentschap is dat je voor alles op één plek 'Zierikzee zonder postkantoor kan niet' Patrick struck, supermarkt coiff, cht kunt' terecht kunt Marianne van Holthe, boekhandel De Kleine Stern, Burgh-Haamstede Zierikzee Een postagentschap is toch wel essentieel, wil je dorp leefba een dorp leefbaar houden' Eric Prins, tankstation Prins Studenten uit Bruinisse moeten voor hun ov-jaarkaart naar Tholen m 0 Wonen Koken Baden Wassen Spelen Loungen Werken Eten Studeren www.symfonie-mortiere.nl Plaats ze in de map American Day op www.pzc.nl/foto Maandag 29 juni 2009 1 9 Sinds het Postkantoor in Zierikzee is verdwenen heeft Schouwen-Duiveland alleen nog postagentschappen en TNT servicepunten. Wat kan waar en wat vinden de ondernemers ervan? door Dewi Cigengack Ankie van der Maas heeft al jaren een postkan toortje in haar kados- hop in Oosterland. Vijf tien jaar geleden begon ze met een agentschap, waar mensen behalve voor post en pakketjes ook terecht konden voor hun autokentekenbe wijs of ov-jaarkaart. Zes jaar gele den werd dat een servicepunt, al léén voor post. Dat moest, zegt ze, wegens bezuinigingen bij het Post kantoor. Toen een jaar geleden het postagentschap in Bruinisse sloot, wilde Van der Maas weer meer ser vice bieden. „Maar dat lukt niet. Ik krijg niks voor elkaar bij TNT." Ondernemers die een postagent schap in hun winkel willen, krij gen een speciale balie in hun win kel van Postkantoren BV. Van der Maas heeft die nog in haar winkel. „Mensen hebben behoefte aan een agentschap. Ik krijg dagelijks tele foontjes van mensen die vragen of ze hun auto bij mij kunnen over schrijven of staatsloten kunnen ko pen. Ik moet ze teleurstellen." Een andere onder nemer, die niet deel van een agentschap is dat mensen voor alles op één plek te recht kunnen. In Zierikzee moetje voor geldzaken nu bij de ING zijn. Bovendien heb ik een aparte balie, terwijl je in een supermarkt bij de informatiebalie moet zijn." Dat bevestigen bedrijfsleiders Eric Meerdink van de Albert Heijn in Bruinisse en Patrick Struijk van de Golff in Zierikzee. Zij doen de TNT-werkzaamheden bij de infor- met naam in de krant wil !want dat zal TNT niet leuk vinden', is ook niet te spreken over het hou den van een servicepunt. Het lijkt allemaal mooier dan het is, en eni ge begeleiding kan je wel vergeten, vindt hij. Toch zijn niet alle erva ringen negatief Marianne van Hol the heeft al elf jaar een postagent schap in haar boekhandel De Klei ne Stern in Burgh-Haamstede. „Dat bevalt uitstekend", zegt ze. Van Holthe merkt goed dat het Postkantoor in Zierikzee dicht is. Het is drukker. „Het grote voor- matiebalie. Struijk: „Wij hebben het agentschap sinds Pinksteren. Het is wennen, voor ons en voor de klant. Mensen verwachten dat een pakketje of een ov-jaarkaart net zo snel gaan als een pakje Marl boro. Bovendien kunnen ze bij ons met bijvoorbeeld klachten of vragen niet terecht. Dan moeten we ze doorverwijzen naar inter net." Ook Meerdink vindt de com binatie met informatiebalie niet ideaal. „We verkopen daar ook si- TNT Post op Schouwen-Duiveland Op Schouwen-Duiveland zijn twee agentschappen, zeven servicepunten en één Business Point: garetten en bloemen, er is een snel- kassa, en sinds een jaar ook het TNT-gebeuren. Dat blijft moei zaam." Beide supermarkten beslo ten tot het aanbieden van de dien sten omdat die anders zouden ver dwijnen. Struijk: „Zierikzee zon der postkantoor kan niet." Meer dink: „Er moet zoveel mogelijk in het dorp blijven." Ondernemers kunnen niet altijd zelf kiezen welke service ze willen bieden. Eric Prins heeft een service punt bij zijn tankstation Prins in Nieuwerkerk, maar had achteraf liever een agentschap gewild. „Toen we in oktober 2008 dit tankstation overnamen, wilden we onze diensten uitbreiden. De kadoshop waar eerst een TNT-ser- vicepunt zat ging dicht, dus dat was een logische keuze." Prins wist toen niet welke soorten dienstverlening er waren. „We konden niet kiezen. Nu denk ik dat een agentschap toch wel essen tieel is, wil je een dorp leefbaar houden." Op Schouwen-Duiveland zijn twee postagentschap pen en zeven TNT service punten. Het postagentschap in Burgh-Haamstede is het enige dat het complete assortiment biedt van het postkantoor, de Postbank en andere aanbieders zoals staatslo ten, ov-jaarkaarten en kentekenbe wijzen. Dit agentschap wordt be heerd door Postbanken BV, in op dracht van de ING en TNT. Alle andere vestigingen op het ei land worden geëxploiteerd door TNT Post. Het agentschap in Zie rikzee doet geen geldzaken, daar voor moeten klanten naar de ING. Ov-jaarkaarten en kentekenbewij zen kunnen hier wel worden opge haald. De servicepunten in Renes- se, Scharendijke, Brouwershaven, Ouwerkerk, Nieuwerkerk, Ooster land en Bruinisse behandelen al leen postzaken. Wel kunnen klan ten van de ING hier geld opne men. Onhandig is dat studenten die in Bruinisse en omgeving wonen, hun ov-jaarkaart moeten ophalen op Tholen. „De IB-groep en Post bank BV bepalen naar welke vesti ging mensen hiervoor moeten. Nu is dat in Sint Annaland, maar het zou goed kunnen dat daar in de toekomst verandering in komt", zegt Postkantoren-woordvoerder Floris Sterk. „Er is op dit moment namelijk veel gaande in het vesti gingennetwerk van TNT Post en Postkantoren BV." Volgens Sterk is in Oosterland en omstreken geen behoefte aan een postagentschap met volledige dienstverlening. „De marktbehoefte is het uitgangspunt voor ons vestigingenbeleid. In Oos terland hebben wij daarom niet voor een agentschap gekozen." Business Point: Haringvlietplein 1, Zierikzee Agentschappen: Golff Supermarkt, Zierikzee (Havenplein 2) (geen geldzaken (opnemen en storten) van de Postbank) Boekhandel De Kleine Stern, Burgh- Haamstede (Noordstraat 45) Servicepunten: Bakkerij Boot, Ouwerkerk (Ring 37) Tankstation Prins, Nieuwerkerk (Vierbannenstraat 2) Ankie's Kadoshop, Oosterland (Sint Joostdijk 43) Albert Heijn, Bruinisse (Dreef 2) Spar, Brouwershaven (Markt 16-18) Plus, Scharendijke (Dorpsstraat 15-17) C1000, Renesse (Wilhelminaweg 1 Scharendijke Renesse Burgh- Haamstede 0 Brouwershaven Zierikzee Oosterland Nieuwerkerk Bruinisse Ouwerkerk Felix Binicewicz bron Dewi Gigengack START VERKOOP/VERHUUR 4 JULI Mortlere Middelburg door Dewi Cigengack ELLEMEET - Het afwikkelen van het verkeer tijdens Concert at Sea op de Brouwersdam ging 'buitenge woon goed', vindt Rini de Glop- per van de dorpsraad Ellemeet. Er waren vrijwel geen problemen en Ellemeet en Scharendijke waren goed bereikbaar. „De organisatie verdient een pluim", zegt de tevreden De Glop- per. Scharendijke en Ellemeet 'le verden' elk een aantal gastheren of -vrouwen, die de verkeersregelaars vrijwillig bijstonden om de door stroming nog soepeler te maken. Door middel van speciale spiegel- hangers waren inwoners van de dorpen en mensen die voor hun werk van de parallelweg op de Brouwersdam gebruik moesten maken, goed herkenbaar. De Glop- per: „Zij hoefden niet in de rij te staan, maar konden direct doorrij den." Vorig jaar was met name Scharen dijke slecht bereikbaar tijdens Con cert at Sea. Mensen waren niet goed geïnformeerd door de ge meente Schouwen-Duiveland, en werden soms onnodig tegengehou den bij afzetposten. Dit jaar ging het beter. „Er is tij dens het vooroverleg goed naar on ze wensen geluisterd", vindt De Glopper. De puntjes zijn op de i gezet. Er is goed gecommuniceerd en georganiseerd. Er was een file, ja, wat wil je met twee keer veer tigduizend man. Maar het verliep vlekkeloos. Bij een flinke zomer- drukte heb je meer problemen." SCHARENDIJKE - Een 30-jarige Haar lemmer is zaterdagavond rond half tien zwaargewond geraakt bij een ongeval op de Brouwersdam. De man zat achterop een soort golfkar retje dar het talud opreed. Bij het oprijden van de helling viel hij ach terover uit de kar. Hij kwam op zijn hoofd terecht en bleef roer loos liggen. De man werd overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Daar is hij doorverwezen naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam. Op weg daar- naartoe verslechterde zijn toe stand. In het Rotterdamse zieken huis is de man met spoed geope reerd.' Zijn toestand is'kritiek. TERNEUZEN - De visdiefjes die de af gelopen jaren tijdens het broedsei- zoen fietsende en wandelende voorbijgangers op het sluizencom- plex in Terneuzen bestookten, ter roriseren nu de binnenstad. De vogels laten het speciaal aange legde broedeilandje in de voorha ven links liggen en broeden nu op een aantal platte daken in de bin nenstad. Terrassen op het Arse naalplein worden dagelijks be smeurd met vogelpoep en ook el ders in de binnenstad is er sprake van overlast. Op het eilandje broe den nauwelijks vogels. De visdief heeft in Nederland een beschermde status, maar het is geen bedreigde soo'rt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45