Een postpakketje gaat 'Giftige kwal mogelijk oorzaak huidirritatie' Festival Peerock ondergaat verjongingskuur Tiental meldingen van jeuk na zwemmen bij Bru en Bommenede. Klaverjassen in dorpshuis Ellemeet Rommelmarkt van fanfare Oosterland 'Ik krijg dagelijks telefoontjes van mensen die vragen of ze hun auto bij mij kunnen overschrijven of staatsloten kunnen kopen' Ankie van der Maas, Ankie's Kadoshop, Oosterland Muziekavonden en darts in Oosterland Uitwisselingsconcert Luctor et Emergo 18 Maandag 29 juni 2009 S door Dewi Cigengack ZIERIKZEE - De huidirritatie die een tiental mensen opliep na het zwemmen in het Grevelingen- meer bij Bruinisse en Bommen ede, komt mogelijk door.een kwal. Dat zegt Heidi van Hooijdonk van de GGD Zeeland. Zaterdag werden met spoed waar schuwingsborden geplaatst bij de havens Bruinisse en Bommenede. Het water was onveilig, besloten burgemeester Rabelink en commis saris van de koningin Karla Peijs. Rijkswaterstaat heeft monsters ge nomen, die deze week worden on derzocht. De uitslag die mensen hadden, ging gepaard met een flinke jeuk. „Het opvallende was, dat de irrita tie juist onder de zwemkleding het ergst was", zegt Van Hooij donk. „Dat zien we niet vaak. Nor maal gesproken komt het voor op de onbedekte delen van het lichaam, zoals de armen en de be nen." De GGD vermoedt dat een klein kwalletje of de larve daarvan de oorzaak is. Van Hooijdonk: „Zo'n minuscule kwal heeft een netelcel bij zich met een giftige stof, die door wrijving kapot kan gaan en gaat irriteren." Het advies is dan ook om niet te zwemmen in het Grevelingen- meer. „Als je dat toch wilt doen, moet je je goed afspoelen na het zwemmen, maar vóór het afdro gen", adviseert Van Hooijdonk. „Dergelijke klachten komen vaker voor bij een hogere watertempera tuur, zoals we ook bij blauwalg zien." Zwemmen is de komende dagen dus nog risicovol. ELLEMEET - Op vrijdag 3 juli kan er geklaverjast worden in het dorps huis in Ellemeet. De klaverjasavond begint om 20 uur, en kost €2,50 per persoon. Er zijn prijzen te winnen. Geïnteres seerden voor deze activiteit wordt gevraagd zich van tevoren aan te melden. Dat kan bij Nita Been, be heerder van het dorpshuis, op tele foonnummer 0111-672029. Het dorpshuis is te vinden aan de Deensestraat 11 in Ellemeet. De zaal gaat om 19.30 uur open. OOSTERLAND - Muziekvereniging Oosterlands Fanfare houdt op za terdag 4 juli een rommelmarkt. Boeken, elpees, cd's, meubelen, speelgoed, huishoudelijke artike len en meer wordt vanaf 9 uur aan geboden op de Markt in Ooster land. Bezoekers kunnen meedoen aan verschillende spelletjes en er is drinken en zelfgebakken cake te koop. De rommelmarkt duurt tot 14 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe in strumenten. OOSTERLAND - De personeelsvere niging van de Brandweer Ooster land houdt op 3 en 4 juli muziek avonden aan de Wilgenstraat in Oosterland. Op vrijdag staat de Nederlandstali ge rockband Loos Alarm op het programma. Zaterdag is er een darttoernooi (aanmelden op www.opoosterland.nl) en worden er brandweervaardigheidstoetsen gehouden voor kinderen. Om 16.30 uur treedt Ad Hagestein op. De Belgische discoband The Boozers sluit het feest af RENESSE - Muziekvereniging Luc- tor et Emergo uit Renesse geeft sa men met muziekvereniging Bos koop drie uitwisselingsconcerten. Dat doen zij op zaterdag 4 juli om 15 uur, 16 uur en 19.30 uur, bij de watermeter aan de Hogezoom in Renesse (bij slecht weer in het dorpshuis). Beide verenigingen staan onder lei ding van Dirkjan de Boer. De slag werkgroep van Luctor et Emergo wordt geleid door Ronald de Roo. Toegang voor de uitwisselingscon certen is gratis. Ankie van der Maas in haar kadoshop in Oosterland, waar ze een TNT servicepunt heeft. Ze wil haar diensten uit breiden. foto Dirk-Jan Gjeltema COLIJNSPLAAT - De roep van veel jongeren op Noord-Beveland om een eigen festival is gehoord. Het al bestaande evenement Peerock in Colijnsplaat springt in op de wens van jonge eilandbewoners. Een samenwerkingsverband met de Jongerenraad Noord-Beveland moet zorgen voor een festival dat zowel jong als oud aanspreekt. De Jongerenraad Noord-Beveland kreeg de voorbije maanden steeds meer verzoeken om een muziekfes tival voor jongeren op te zetten. Peerock wordt op vrijdag 31 juli voor de zestiende keer gehouden. Zarfgeres Nikki (winnares van Idols 2008) is de hoofdact. Meer in formatie op www.peerock.nl. ZIERIKZEE - De twee buurtherten van de Driekoningenlaan in Zierikzee, Saar en Annemie, hebben vorige week allebei een jong gekregen. Op de fo to moeder Saar met haar jong, dat nog geen naam heeft. De buurt weet nog niet of de jonge hertjes mannetjes of vrouwtjes zijn. foto Marianne Severin Schillings Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het mandje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 11 letters en ga naar www.efteling.com Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Arnesteinweg 27, Middelburg WWW.Versluisenwilleboer.nl versluis willeboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44