Dorp pakt parkeerprobleem aan Zeeland PZC.7 Ruiten van 24 auto's vernield op en rond transferium Renesse Vereniging wil 'ideaal Westenschouwen' realiseren. SCHOUWEN-DUIVELAND 18 19 Bruse 'spetters' winnen watersportestafette fZ)e fteAte pu&zelawtó ótaan aan wal Massage Maandag 29 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Dewi Cigengack WESTENSCHOUWEN - Maak aan de noordzijde van de Lageweg een parkeerstrook met kinderkopjes, en aan de zuidzijde een wandel pad van schelpjes dat met paaltjes van de rijbaan is afgesloten. Dat is één van de voorstellen van de nieu we belangenvereniging 'Westen- schouwens Welvaeren', die het dorp wil opkalefateren. Vorig jaar stelde de gemeente Schouwen-Duiveland de aanpak van de parkeerproblematiek in Westenschouwen nog uit tot 2011, maar na een motie van WD en LSD werd het project toch weer naar voren gehaald. Nu moet de uitvoering in het eerste kwartaal van 20to beginnen. In het dorp is parkeren gratis, terwijl twee grote nabijgelegen parkeerplaatsen be taald zijn. Daardoor zetten toeris ten hun auto in het dorp en kun nen bewoners en bezoekers van de horeca hun wagens niet kwijt. De vereniging 'Westenschouwens Welvaeren' is in december monde- "ling opgericht en heeft inmiddels 120 betaalde leden uit Westen- schouwen. Doel van de club is 'na gaan met bewoners hoe een ideaal Westenschouwen eruitziet en hoe dat bereikt kan worden'. „Het lan delijke karakter van het dorp en dat het een vakantiebestemming is, willen we behouden en verster- De nieuwe belangenvereniging Westenschouwens Welvaeren wil verbeteringen aanbrengen in het dorp, te beginnen met de par keerproblemen aan de Lageweg. ken"., licht bestuurslid larko Fie- rens toe. De vereniging is van plan op een 'positieve en pro-actieve manier' met onder meer de gemeente te praten over verbeteringen in het dorp. Een eerste stap in die richting is ge nomen met een fietstocht door het dorp op 16 mei. Tijdens deze 'schouwtocht' konden bewoners aangeven wat ze graag veranderd zien aan het dorp. Fierens: „We hebben zes, zeven pagina's met aantekeningen van die tocht." Prioriteit heeft de Lageweg. „Die moet weer aantoonbaar en veilig worden. Het is er nu een zootje." De vereniging is het met de ge meente eens dat het vooral om een 'weekend- en vakantiepro bleem' gaat. „De weg is eigenlijk te smal voor tweerichtingsverkeer", stelt Fierens. De Steenweg en de Westenschouwenseweg zijn van 1 mei tot 1 september eenrichtings- wegen. Dat zou ook een oplossing kunnen zijn voor de Lageweg, vindt de vereniging. Voor t juli wil Westenschouwens Welvaeren zijn bevindingen pre senteren aan de gemeente. Een postpakketje gaat niet zo snel als een pakje sigaretten Dorpen tevreden over begeleiden verkeer Concert at Sea ZIERIKZEE - Zeilevenement de Deltaweek was dit jaar ook het podium voor de finale van Deltaspetters: het programma van Delta om basisschoolkinderen te laten kennismaken met wa tersport. Teams van vier basisscholen en een zeilschool selec teerden zich dit voorjaar voor de finaledag. Zij streden met een estafette zeilen, windsurfen en kanoën voor de titel. OBS De Meerpaal uit Bruinisse ging er met de Delta Spetters Cup vandoor. Voor het eerst was er bij de Deltaweek een 'evenementen dorp' gebouwd op de parkeerplaats achter de dijk, waar bezoe kers getuige konden zijn van optredens van onder meer Star- koo en partyband TOF. Op de Nieuwe Haven en het Luitje kon den toeschouwers radiografisch bestuurbare zeilbootjes bestu ren, 'droogzeilen' op een zeilsimulator of proberen te blijven staan op een surfsimulator: een rodeostier met een surfplank in plaats van een stier. Krachtpatsers konden op een 'grinder', oftewel lierhendel, proberen om zo snel mogelijk twintig om wentelingen te maken. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Op en rond het transfe rium in Renesse zijn de ruiten van 24 auto's vernield. De vernieling is gisterochtend rond kwart over zes gemeld door een voorbijganger. Agenten trokken na de melding naar het transferium en troffen daar en in een straat verderop ver scheidene personenauto's *aan waarvan de ramen vernield waren. Tijdens het onderzoek meldde zich een getuige, die een signale ment gaf van de dader. De politie rekende op de Lange Reke in Ren esse een man in die aan het signa lement voldeed. Het gaat om een 19-jarige inwoner van Dordrecht. De man is overgebracht naar To- rentijd in Middelburg. Hij is in ver zekering gesteld en verhoord. De politie verzoekt benadeelden aan gifte te doen op het politiebureau. www.lekkerpuzzelen.nl ZEEUWSE Voor zijn verjaardag kreeg Nick een dagje verwennerij in Wemel- dinge. Sauna, pedicure, zonnebank en vooral omdat hij dit al heel lang wilde: een lichaamsmassage. In de tussentijd koos Dimphie, zijn vriendin, een ander programma. Na ajloop zat het stel loom op de bank bij zijn moeder de dag nog eens door te nemen. Waarom, Tip? redactie@pzc.nl vroeg Dimphie zich af, mocht jij wel je onderbroek aanhouden en kreeg ik een papieren broekje? Nick kon maar een ding bedenken en zei dat dit ter bescherming van haar lingerie moest zijn: bij zo'n massage word je flink in de olie ge zet. Even was het stil. „Vreemd", zei Dimphie, „ik kreeg alleen een gezichtsbehandeling..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43