weer terug Philip Ysebaert is overduidelijk de sterkste in finale tegen Coen Kaijser Vlaamse zeilers heersen tijdens de Delta Combi Zus Carmen met vierde plek de beste Zeeuwse op de vijf kilometer. Inwoner van Gent wint met Ronald de Pooter ook mannendubbel 4. Zeilwedstrijd is met 92 deelnemers heel erg goed bezet. Geen hoofdrol voor Pöpsel en De Kraker z Maandag 29 juni 2009 37 door Peter van Kouteren SLUIS - Ze moesten allebei concur renten voor zich dulden, maar ke ken desondanks ieder met een ei gen verhaal en een tevreden ge voel terug op de eerste confronta tie in Zeeuws water. Carmen en Niek de Ridder eindigden op de vijf kilometer vrije slag in Sluis als beste Zeeuw en legden daarmee een basis voor een goede klasse ring in de strijd om de Zeelandbe ker. Niek de Ridder, die in Sluis na de ongenaakbare zeventienjarige win naar Hans-Peter Hartog als zesde aantikte, is er veel aan gelegen om de Zeelandbeker dit jaar weer te winnen. „Daar doe ik het voor", merkte hij in Sluis op. „Vorig jaar heb ik hem verloren aan Charles Potin. Ik wil hem graag weer terug op mijn naam zetten." De twintigjarige student bouw kunde aan de HZ in Vlissingen is er zelfs voor van club veranderd. „Ik zit in Vlissingen op kamers en train nu met een paar andere man nen bij Luctor et Emergo. Ik mis nog wat capaciteit, omdat ik de laatste maanden mijn studie voor heb laten gaan." De Ridder zwom bij de eerste doorkomst in een race over vijf ki lometer aan de staart van een groepje van zes man, dat het spoor van Hartog niet had kunnen vol gen. „Toen er daarna een paar man aanzette, kon ik er niet bij blijven", bekende hij. „Ik ben wel tevreden. Ik wilde weten waar ik stond. Een uur en drie minuten is voor een eerste wedstrijd over vijf kilometer goed. Goed, maar nog niet goed genoeg", stelde hij vast. „Morgen ga ik weer met een tevre den gevoel trainen." Slechts 22 mannen gingen in het Kanaal van Sluis naar Brugge voor de langste afstand van start. Die zorgden wel voor een ijzersterk deelnemersveld. Daan Glorie en Joost Kuijlaars, allebei goed voor een indrukwekkende erelijst, tik ten na een boeiende eindsprint als tweede en derde aan. Temidden van dat geweld waren behalve Niek de Ridder nog drie Zeeuwen van de partij. Vincent Keijmel (Scheldestroom) was daarvan de snelste. Robbert Dellaert (De Bruinvis) en Robin Dellaert (Schel destroom) zwommen zij-aan-zij naar de finish. Ook bij de vrouwen was er slechts een klein deelnemersveld. Bianca de Bruijn nam van meet af aan de leiding en stond die niet meer af 'Een uur en drie minuten is voor een eerste wedstrijd over vijf kilometer goed' Carmen de Ridder sloot een sterk gezwommen wedstrijd af met de vierde plaats. „Als ik bij de start dichter bij Bianca had gelegen, dan had ik langer mee gekund", keek ze terug. De Zeeuws-Vlaamse, die door een schouderblessure een trainingsachterstand had opgelo pen, was niettemin content. „Ik heb een maand niet kunnen trai nen", vertelde ze. „Ik ben eigenlijk al blij dat ik vijf kilometer heb kun nen zwemmen." Judith Stap is volgens De Ridder de favoriete voor de Zeelandbeker. „Maar ik zal het haar niet gemakke lijk maken. Ik. wil proberen zo dicht mogelijk te eindigen." Eversdijk verrast met derde plaats Hans-Peter Hartog uit Wormerveer won de 5000, 2500 en 1000 meter vrije slag. Leonie van Noort (De Zijl/LGB) zegevierde op de 2500 en 1000 meter vrije slag. De 2500 meter schoolslag werd bij de mannen gewon nen door Paul Oudendijk (Oeza). Alex Eversdijk van De Bruinvis verraste als beste Zeeuw met een derde plaats. Deze afstand was bij de vrouwen een Zeeuwse aangelegenheid: Anouk Meesen (Koewacht) won, voor clubgenote Eline Nijskens en Ryan Verplanke (Scheldestroom). door Henk van de Voorde AXEL - In het Open-Axel Rabo ten nistoernooi van TV Axel gingen Philip Ysebaert en Coen Kaijser op herhaling. Net als vorig jaar in de 5-finale klopte de uit Axel afkom stige Ysebaert (28) zijn zeven jaar jongere opponent uit Terneuzen ook in de 4-finale met overtuigen de cijfers: 6-0 6-3. Ysebaert, die al jaren in Gent woont en werkt, tennist met zeer veel pressie. Hij overblufte met zijn service-volleyspel Kaijser, die zich doorgaans bedient van sterke forehand passings. De bijna twee meter lange Ysebaert was echter niet of nauwelijks te passeren. De voormalig inwoner van Axel had in de halve finale schema-aanvoer der Devon Houg (15) uit Terneu zen met 6-2 6-4 uitgeschakeld. Houg scoort menig fraai punt, maar maakt ook te veel onnodige fouten. Bovendien was er geen kruit gewassen tegen het offensie ve spel van Ysebaert. Kaijser klopte in de halve eind strijd zijn Animo-clubgenoot Maarten de Heus. Na 6-4 in de eer ste set voor Kaijser haakte De Heus aan het begin van de tweede set af met een blessure. Plaatselijk favoriet Wouter de Feij- ter (20) werd de verrassende toer- nooiwinnaar op het 5-schema. In de finale rekende hij af met Bas de Barbanson uit Terneuzen: 6-4 6-4. De Axelaar gaat nog altijd zo snel mogelijk voor de winner, maar kiest tegenwoordig de momenten beter uit om toe te slaan. Eerder in het toernooi omzeilde De Feijter de lastige klippen Robin Nagelker- ke (6-4 6-2), Foeke van den Bergen (walk-over) en Beny Ysebaert (7-5 4-6 6-0). Schema-aanvoerder De Barbanson, die bij voorkeur hard en diep slaat vanuit het achter veld, had zijn finalestek bepaald niet cadeau gekregen. Hij moest zo wel in de kwartfinale tegen Be rend Hoek (7-5 in de derde set) als in de halve finale tegen Robert Ze- Philip Ysebaert zette Coen Kaijser in de finale van de 4-categorie in Axel eenvoudig opzij. Hij won met 6-0 6-3. foto Camile Schelstraete gers (tiebreak derde set) diep in de reserves tasten. De 6-finale tussen de Terneuzena- ren Bas Dingenouts en Barrie Bon- gaarts werd door eerstgenoemde met twee keer 6-4 in zijn voordeel beslecht. Nadat Bongaarts in de kwartfinale de als eerste geplaatste Sluiskillenaar Han Matthijssen had bedwongen, moest in de hal ve finale ook Honny van Dorsse- laer eraan geloven. Dingenouts klopte eerst Ingmar Vermeulen in een driesetter en vervolgens de Axelaars Frank Broeders en Mei vin Bracke in straight sets. De achttienjarige Terneuzense Li- selot Kaijser zegevierde in de vrou- wen-6-finale met 6-1 6-2 over Karin Pijpelink. Tennisleraar Pier re van Hyfte won royaal van Hans van Broekhoven: 6-1 6-1. Het be trof slechts het enige treffen in de 3-poule. W* Philip Ysebaert schrijft' het Open-Axel Rabo tennistoernooi in de 4-categorie op zijn naam. In de finale rekent hij in twee sets af met Coen Kaijser. In het dubbel-4 ging de toernooi zege naar Ronald de Pooter en Phi lip Ysebaert, die het offensief inge stelde duo Desiré de Schepper en Marcel Groffen van- Vogelvlucht uit Vogelwaarde met 6-4 6-3 ver sloegen. Deze laatsten hadden eer der een puike partij gespeeld tegen Maarten de Heus en Menno van den Hout, bekroond via winst in de derde set. De Pooter en Ysebae rt kregen de eindoverwinning in de schoot geworpen via een walk over van De Heus/Van den Hout. In het dubbel-5 boekten Ronald de Pooter en Wouter de Feijter een zwaarbevochten overwinning op het jeugdige duo Foeke van den Bergen/Devon Houg: 4-6 6-3 6-4. Addy de Pundert was in de 6 goed voor twee toernooizeges. De speelster van Hulster Ambacht won met Anja van Campenhout respectievelijk Mark van Troost van achtereenvolgens Ingrid van Dessel/Liesbeth Verbunt (6-3 6-1) en Miriam Meerman/Honny van Dorsselaer (4-6 6-2 6-3). Nathalie de Smet en Frank Ivens wonnen de mixed-7-finale in drie sets. HOEK - Jan Lonink sprak na afloop van 'een unieke vorm van Vlaams-Nederlandse sportieve sa menwerking'. De burgemeester van Terneuzen kwam tijdens de prijsuitreiking van de Delta Com bi 2009 lovende woorden tekort. De opkomst was met 92 deelne mers ook inderdaad bijzonder goed te noemen, bij het evene ment op De Braakman. Tijdens de Delta Combi 2009, een wedstrijd georganiseerd door zeil vereniging Vremdijck, werd in de klassen Optimist en Splash geva ren. De deelnemers uit Vlaande ren stalen de show. In de Optimis ten A-klasse waren de eerste drie plaatsen gereserveerd voor jonge Vlaamse zeilers tussen zeven en vijftien jaar. Astrid de Wolf ver sloeg haar broer Casper, die op de tweede plaats belandde. Derde werd Colin Timmers. De eerste Ne derlander was Shivam Ramdas uit Brouwershaven, die negende werd. In de Optimist B-klasse domineer den de Nederlandse deelnemers wel. Ook hier draaide het uit op een familie-onderonsje. Veronique Rieff uit Oostburg veroverde de eerste plaats, terwijl haar tweeling zus Delphine als derde eindigde. Bob Bosman (Bergen op Zoom) fi nishte als tweede. De Vlaming Gil Cosijns pakte de eerste prijs in de Splash A-klasse. Verrassend was dat niet, want de inwoner van Grimbergen bekleedt de achtste plaats op de wereldranglijst. In de Open Klasse werden Eric Vroon en Pieter Vroon respectievelijk der de en vijfde, achter de Vlaamse winnaar Bo Crombez. De organisatie van de Delta Combi 2009 had over belangstelling voor de wedstrijd op De Braakman niet te klagen. foto Jan de Bokx KWADENDAMME - Het 's Lands Wel varen driebanden koppeltoernooi op de grote tafel is gewonnen door het duo Jaap Hameling/Rinus Pan- kow. De thuisspelers hadden aan een gelijkspel in de slotronde ge noeg voor de titel. Op de kleine ta fel ging de overwinning wel verras send naar Anton Wisse/Jo Alleijn. Ook al waren de winnaars op de matchtafel geen verrassing toch werd- het publiek verrast door een paar opvallende wisselingen. Liefst drie van de acht duo's kwam op de fmaledag met een invaller aan de start zodat bezoekers zich af vroegen naar welk toernooi zij ei genlijk zaten te kijken. Op de kleine tafel zagen de kop pels Bram de Waard/Frans de Koek en Jean Paul de Kraker/Koen Pöpsel hun favorietenrol in rook opgaan. Ondanks de hoogste moyennes moesten zij genoegen nemen met de onderste plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41