I? twee waanzinnige dagen Muziekfeest Aanhoudingen wegens agressie Tweede kerncentrale in Borssele? Ja of nee? P#| HOEKMAT© LnJ GOES - YERSEKE 1 Praat mee over kernenergie op www.pzc.nl/kernenergie Maandag 29 juni 2009 3 Kantoorinrichting van hoek tot hoek showroom T 0113-57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl COMMENTAAR Tienduizenden mensen vierden op de Brouwersdam een ongekend muziekfeest. Dat verliep - afgezien van klachten over de wc's -zonder wanklank en was een groot succes. Dat is een compliment voor de organisatie, die er binnen enkele jaren in is geslaagd om op een prachtige maar welbeschouwd onmogelijke locatie een evenement op te zetten dat landelijke uitstraling heeft en hoog wordt gewaardeerd. Tegen een dergelijke reclame voor Zeeland kan geen imago- of promotiecampagne op. Terecht daarom dat bijvoorbeeld de provincie nu flink wat geld in het evenement steekt. De basis van het festival blijft echter smal. De artistieke vijver waaruit kan worden gevist is klein. Er zijn maar weinig Nederlandse artiesten die zo'n festival kunnen dragen en buitenlandse acts van dergelijk formaat zijn vrijwel onbetaalbaar. Dan zouden de toegangsprijzen, nu nog relatief laag, verder onder druk komen staan. Het valt daarom te hopen dat Concert at Sea creatief blijft om de bezoekers ook volgend jaar te verrassen. Daarbij verdient de organisatie alle steun, zeker vanuit Zeeland. SCHARENDIJKE - De politie heeft tij dens de twee dagen van Concert at Sea diverse mensen aangehou den. Zaterdagnacht werden rond kwart voor een drie mannen (17, 20 en 24 jaar) uit Delft en Delfgauw aan gehouden, omdat ze hadden ge vochten met een 16-jarige jongen uit Terneuzen. Alle verdachten werden een uur la ter, met een bekeuring op zak, weer vrijgelaten. Omstreeks datzelfde tijdstip werd een 21-jarige man uit Bladel aange houden, omdat hij een fiets zou hebben vernield. De man ontkent. Ook werd een 30-jarige Zierikzee- ënaar aangehouden vanwege het niet voldoen aan een bevel of vor dering. Dit was omstreeks half drie. Een 30-jarige man uit Nieuwer- kerk aan den IJssel werd vrijdaga vond aangehouden voor openbare dronkenschap en baldadigheid; ook gaf hij een valse naam op. Een 16-jarige Ouddorpenaar werd aangehouden, omdat hij een 12-ja- rige jongen had mishandeld. De dader had bier over zich heen ge kregen en dacht dat de twaalfjari ge jongen dat had gedaan. haar was overkomen, daar op die Zeeuwse dam. De grote troef was uiteraard de komst van Marco Borsato, waar door het festival twee dagen een volwaardig programma kon bie den en zowel vrijdag als zaterdag 40.000 mensen op de been bracht. Borsato trok vrijdagavond alle re gisters open en gaf een spetteren de show. De zaterdag was een aaneenschake ling van hoogtepunten, inclusief het Zeeuwse talent De Hobbyis ten, dat als winnaar van de Pop- aanzee-verkiezing de dag mocht openen. Met een korte maar ener gieke set bewees de band terecht een plekje op het podium te heb ben verworven. De band IOS, bezig aan haar af- scheidstournee, had daarna voor de gestaag aanzwellende massa wat moeite om de vonk bij het pu bliek over te brengen. Daarin slaag de Bertolf beter. De jonge sin ger-songwriter overtuigde en kreeg ruime publieke ondersteu ning in Another Day. Maria Mena - ontdeugend, ontwa penend, bij vlagen ontroerend en constant in contact met haar fans - stal daarna de harten van Con cert at Sea en bracht de festivalgan gers voor het eerst in extase. Alle veertigduizend tegelijk omarmden ze de zangeres. In datzelfde warme bad had Ed Ko- walczyk van de Amerikaanse band Live niet meer dan zijn gitaar en stem nodig om de menigte in te pakken met drie klassiekers uit het Live-repertoire: Lightning Crashes, All Over You en, massaal meege zongen, Overcome. „Wat een ge weldige dag", zei Kowalczyk. Ilse DeLange slaagde er, zoals al tijd, in om het publiek voor zich in te nemen, maar deed tegelijker tijd beseffen hoeveel hits ze inmid dels op haar naam heeft. Ze sloot af met een van de eerste: I'm Not So Tough, waarin gitarist Arnold van Dongen andermaal mocht ex celleren. De Golden Earring bewees daarna dat zij nog lang niet hoeven te wor den afgestoft. Mocht de Brouwers- dam de komende dagen tekenen vertonen van licht verval, dan ko men die scheurtjes door dat optre den. De versterkers werden een tandje hoger gedraaid en daar gin gen ze. Mede-organisator Blof had het laat ste woord, maar werd eerst verrast met een karaoke-ode van het pu bliek, dat een aangepaste versie van Liefs uit Londen zong. Uit volle borst. De band speelde daarna mis schien wel geïnspireerder en gedre- vener dan ooit op haar eigen festi val. Tegen het eind kwam Ed Ko walczyk op het podium om sa men met Blof die andere twee Li ve-klassiekers uit te voeren: Selling The Drama en I Alone. „Het waren twee waanzinnige dagen", zei Pas- kal Jakobsen. Waarna hij 40.000 mensen stil kreeg met Een Manier Om Thuis Te Komen, opgedragen aan de overleden Blof-drummer Chris Götte. O Video's, recensies van elk optre den en veel foto's zijn te vinden op www.pzc.nl/concertatsea Op het festivalterrein was zelfs een kapsalon ingericht. Het gemoedelijkste popfestival van Nederland. De Noorse zangeres Maria Mena stond continu in contact met haar publiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3