luwen tegen Oranje winnaar m Meetfoutje bij NK wielrennen Amazone Werth: Ik ben geen crimineel Geen clementie voor Poolse clubs Warmte eist zijn tol op Wimbledon Maandag 29 juni 2009 35 aogwerf moeten alle zeilen bijzetten om erbij te blijven. foto Lex de Meester World Games Taiwan Het vriendschappelijke duel bij het 75-jarige Swift was de laat ste wedstrijd van het Neder lands team voor aanvang van de World Games in Taiwan, die voor Oranje op 17 juli be ginnen. Nederland is in de poule inge deeld bij Australië, Tsjechië en Rusland. „Die voorronde ko men we spelenderwijs door", zei bondscoach Jan Sjouke van den Bos. „Voor ons gaat het om de kruisfinale en de fi nale tegen Taiwan en België." Het Zeeuws team oefent vrij dagavond in Antwerpen nog te gen België. Dat duel zal gaan over drie 'helften'. Remy Quist en Marcel Joziasse kunnen dan, net als zaterdag, niet meedoen. De twee spelers van All Ready raakten in de aanloop naar het duel met Oranje geblesseerd. Tijdens de wedstrijd van zater dag werd er met een schot- klok gespeeld. Die telde af van 25 naar 0 seconden. De zoe mer klonk maar één keer en Oranje liet hem afgaan. Het Zeeuws team bleef daarvan ge vrijwaard, maar speelde soms onnodig gehaast. Scores Zeeuws team: Dirk-Jan Westmaas 6, Petra de Ridder 5, Remco Crucq 2, Esther van Bo ven, Jeanine Marijs en Corné Bezemer 1Scores Nederland: Jos Roseboom 7, Gerald van Dijk 6, Tim Bakker 4, Rick Voor- neveld, Leon Simons en André Kuipers 2, Roxanna Detering 1. te in zich naar boven. „Ik heb zit ten genieten op de bank", zei coach Ko Crucq. „Kijk, je weet dat ze allemaal kwaliteiten hebben, maar zie er in de korte voorberei dingstijd maar eens 'een team van te maken. Ze spelen bij hun eigen club allemaal op een andere ma nier. Maar het is gelukt. Het was een prachtige avond." Dirk-Jan Westmaas was op dreef tegen Leon Simons en maakte het mooiste doelpunt van de wed strijd, de 9-14. Petra de Ridder Het Zeeuws korfbalteam biedt prima tegenstand aan Oranje. In Middelburg wordt het 'slechts' 16-24. De korfballers beleven een prachtige avond. vormde een sterk duo met Niels Westmaas en benutte verrassend vaak - vijf keer - de kleine ruimte die ze kreeg. Remco Crucq speelde met de flair die hij dit seizoen bij Fortis zo miste. Corné Bezemer, het jonkie van TOP, vocht als een leeuw en hield zich knap staande in het fysieke spel van Oranje. En bij de anderen viel minimaal hun felheid op. Met veel lef, niet bang om onderuit te gaan, gingen ze vanaf het begin de duels aan. Door die bravoure van de Zeeuw en ging het in de eerste helft lange tijd gelijk op. Na tien minuten stond het 4-5, na achttien minu ten 7-8. Pas daarna verslapte het Zeeuwse team ietsje, waarvan Oranje vervolgens meteen profi teerde. „In de fase voor rust en het eerste gedeelte van de tweede helft gaven we te veel ruimte weg", zei Ko Crucq. „Een kwartier voor tijd heb ik even een time-out genomen en gezegd: 'ga weer vrijuit korfballen'. Dat pakten ze goed op." Dat was een understatement. Na de 9-23 was het Zeeuwse team echt even sterker dan Oranje. Pe tra de Ridder prikte er nog drie in, Dirk-Jan Westmaas maakte er twee en ook Esther van Boven en Corné Bezemer kregen loon naar werken. Voor de 16-24-nederlaag kregen de Zeeuwen een staande ovatie. „Wat was dit mooi", jubel de Remco Crucq. „Dit maken we misschien nooit meer mee." profijt van." Hilde: „Maar het is wel wennen om vooraan te varen. In de J-24 was het een kwestie van de rest volgen, nu leiden we vaak en moeten we dus "goed de baan kennen." Na lang wachten blijkt de Jack in de box slechts als zesde te zijn geëindigd, waar zaterdag in de lan ge wedstrijd om de boeien ten westen van de Zeelandbrug nog een eerste plaats was bemachtigd. De Beau bateau van Henk van Zweden uit Middelburg blijkt dag winnaar te zijn, terwijl hij in drie wedstrijden als derde, zesde en vierde afgevlagd werd. Niets is dus wat het lijkt in de Deltaweek. De Jack in de box vaart komend weekeinde weer mee. Dan is het ORC klassenkampioenschap Zuid. De Zeilmakerij.com ligt op kop in de tweede zondagse wedstrijd van de ORC 3. De Jack in de box vaart rechts. foto Dirk-Jan Gjeltema „Ik ben er geen specialist in, maar een aantal jongens is in mei op hoogtestage geweest in Spanje. Ik vraag me af of dat na twee maanden nog wel werkt." Rabobank-ploegleider Adri van Houwelingen in AD. „Ik hield altijd van blond. Maar sinds een jaar of drie, vier val ik meer op donker. Mijn smaak is wat dat betreft veranderd. Toch vind ik de haarkleur van een meisje nog steeds niet erg belang rijk." Motorcoureur Valentino Rossi in AD. „Zo bleek er totaal geen grond voor mijn angst dat sponsors en in vesteerders massaal zouden weglopen na mijn coming-out. In de paardensport is homoseksualiteit een normaal gegeven. ]e moest eens weten hoeveel homofiele mannen er op de concoursen rondlo pen!" Ruiter Edward Gal óver zijn geaardheid. In NRC Next. „Voor mijn gevoel moest ik na die goal al die penalty nemen. Ach teraf had ik dat misschien beter niet kunnen doen. Toen ik me na mijn misser omdraaide, zag ik alleen maar rood op de tribunes. Al die mensen verloren door mij. Dat deed pijn." FC Twente-speler Youssouf Hersi scoorde in de bekerfina le, maar miste daarna een strafschop. In Sportweek. „Het is bij AZ wat minder roerig dan elders. Het schijnt er tegen woordig bij te horen, vuurwerk bij trainingen en zo. Maar ik zit niet op vuurwerk te wachten. Dat vind ik niet zo interessant. Uit eindelijk gaat het om wat we op het veld zullen laten zien." AZ-trainer Ronald Koeman in De Pers. Het Nederlands kampioen schap wielrennen op de weg voor de mannen werd gisteren met een ronde inge kort. De jury besloot daartoe om dat na meting een dag eerder was gebleken dat de af te leg gen rondes niet 15,5 maar 17,2 kilometer lang waren. In overleg met de ploeglei ders werd daarop besloten niet 13,5 maar 12,5 ronde te rij den. De organisatie bleek de lus over het fmishterrein niet te hebben meegeteld. Dressüuramazone Isabell Werth voelt zich de laat ste dagen bijna als een crimi neel behandeld. Dat zei de vijfvoudig olympisch kam pioene nadat bij haar paard Whisper een verboden mid del was aangetroffen. Vooral van de overkoepelen de Duitse paardensportfedera tie had ze enige steun ver wacht. „De mensen die in goede tijden naast me ston den laten me nu vallen." Werth was ook kritisch over de officials. „Rond wedstrij den mag een paard geen enke le medische behandeling on dergaan. Dat slaat nergens op." RUG Poolse voetbalclubs die zich schuldig hebben ge maakt aan corruptie hoeven niet op clementie te rekenen. Als het bewijs wordt gele verd, degraderen ze automa tisch. Tijdens het congres van de na tionale bond PZPN wezen de gedelegeerden een amnestie- voorstel van voorzitter Grze- gorz Lato af De oud-interna tional wilde voor gedateerde gevallen van omkoping een generaal pardon. Lato had de grens gesteld op juni 2005. De warmte heeft zijn tol geeist op Wimbledon. Het werd zaterdag 28 graden en dat is het Britse publiek duidelijk niet gewend. Liefst 128 mensen moesten zich vanwege problemen met de hitte laten behandelen door de EHBO. Eén bezoeker werd naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens de medische staf van Wimbledon waren de meeste mensen niet goed voorbereid op de warmte. Ze dronken niet genoeg en zochten te wei nig de schaduw op. Er worden voor vandaag en morgen temperaturen rond de dertig graden voorspeld. 24 De Russische wielrenner Denis Mentsjov heeft de afgelo pen maanden de meeste dopingtests ondergaan binnen de Raboploeg. De winnaar van de Ronde van Italië heeft in totaal 24 bloed en urinecontroles gehad. Dat blijkt uit de cijfers van de tests die de Nederlandse wieier- formatie zaterdag op de website heeft gepubliceerd. In totaal moesten de renners van de ploeg 240 testen onder gaan. Alle controles waren negatief Stef Clement, winnaar van een rit in de Dauphiné Libéré staat tweede op het lijst. Hij werd de afgelopen periode veertien keer gecontroleerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39