4 Brandweer Hulst is uit de brand Havendagen Terneuzen Druk Midzomerfeest in Hengstdijk Twintig mensen melden zich aan voor lidmaatschap korps. Zeehondenbaby in haven Walsoorden Bedrijfsauto rijdt op twee agenten in 'Neponderbroeken' in beslag genomen Massage Scheidend voorzitter Kees Muller van stichting Havendagen pleit voor nauwere samenwerking met de havens van Vlissingen en Gent Team Bondewel wint roeiwedstrijden Hulstenaren krijgen bon voor wildplassen Axelaar dronken en zonder rijbewijs gepakt 18 Maandag 29 juni 2009 door Jeanette Vergouwen hulst - De happening op de Grote Markt in Hulst van de vrijwillige Brandweer Hulst werd dit weekein de druk bezocht. Commandant van de brandweer Hulst Jan Rijk was na afloop zeer tevreden. „Het was goed weer, niet te warm gelukkig en de belangstelling was groot. Gewoon gezellig druk. De happening verliep in een goede sfeer en de veertig vrijwilligers die ingezet zijn, leverden goed werk." Het publiek kon kijken naar een gesimuleerde klikobrand en het blussen van de vlam in de pan. Ook het ontploffen van een gas fles bleek spectaculair om te zien. Ook was er veel animo voor de de mocontainer: een donkere ruimte die vol rook stond en waar men op het gevoel een uitweg moest zoeken. Wel leidde een ervaren brandweerman alles in goede ba nen. Het doel om enthousiastelin gen te vinden die het korps ko men versterken is bovendien ge haald. „Momenteel is er nog geen tekort, maar we willen voorbereid zijn voor de toekomst. Er hebben zich ongeveer twintig belangstel lenden, waar onder enkele vrou wen, in de leeftijdsgroep van 20 tot 40 jaar, aangemeld. Voor deze groep mensen verzorgen we op 15 juli een informatieavond, waarop we meer details over het brand weervak geven. Als we tien men sen overhouden is het succes van deze actie absoluut" aldus Rijk. „Ik denk dat het korps de komen de jaren weer op volle sterkte zal blijven werken." walsoorden - In de haven van Walsoorden is gistermiddag een zeehondenbaby aangetroffen. Het diertje, dat werd opgemerkt door een schipper, was vermoedelijk nog maar vijf dagen oud. Ad Boone van Eerste Hulp bij Zee zoogdieren in Kloosterzande ont fermde zich over het dier, dat in goede gezondheid verkeerde. Het is overgebracht naar het zeehon dencentrum in Pieterburen. terneuzen - Twee fietsende agen ten zijn zaterdagavond in de Vloos- wijkstraat in Terneuzen aan de dood ontsnapt toen een bedrijfs auto expres met hoge snelheid op hen af reed. De twee kwamen met de schrik vrij. Toevallig hadden de agenten eerder die dag een be stuurder van een soortgelijke auto beboet. Deze had toen hij wegreed gedreigd dat hij 'de volgende keer niet zou stoppen', aldus de politie. terneuzen - De politie heeft zater dagavond op de Scheldeboulevard in Terneuzen de handelswaar van een marktkoopman in beslag geno men. De man verkocht onderbroe ken. Een getuige meldde dat 'merk- onderbroeken' nep waren. De poli tie onderzoekt de zaak. Er werden 86 onderbroeken van de merken Björn Borg en Replay meegeno- ZEEUWSE Voor zijn verjaardag kreeg Nick een dagje verwennerij in Wemel- dinge. Sauna, pedicure, zonnebank en vooral omdat hij dit al heel lang wilde: een lichaamsmassage. In de tussentijd koos Dimphie, zijn vriendin, een ander programma. Na afloop zat het stel loom op de bank bij zijn moeder de dag nog eens door te nemen. Waarom, terneuzen - Tijdens de Havenda gen in Terneuzen worden traditie getrouw roeiwedstrijden gehou den. Er nam dit jaar zestien teams, voornamelijk uit de maritieme we reld, aan deel. De finale werd ge wonnen door het-team Bondewel voor KSV Schuttevaer en Navi- mar. De Otto Vosveldtrofee, ge noemd naar de grondlegger van de Havendagen, werd uitgereikt door diens kleinkinderen. terneuzen - Op de Scheldeboule- vard in Terneuzen heeft de politie zaterdagavond twee jongens be keurd voor 'wildplassen'. De ene jongen, uit Hulst, nam zijn bon in ontvangst. De andere jongen, een 17-jarige, ook dezelfde gemeente, weigerde mee te werken. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Hij kreeg twee bonnen: voor wildplassen en het weigeren van medewerking. zaamslac - Een 41-jarige man uit Axel liep zaterdagmiddag om streeks kwart voor vijf tegen drie bekeuringen aan. De man reed op de Eendrachtsweg in Zaamslag in een auto zonder geldig rijbewijs. Dat deed hij, zo stelden de agen ten vast, kennelijk al vier jaar. Bo vendien bleek de auto niet verze kerd. Bij controle bleek bovendien dat de man teveel gedronken. Tip? redactie@pzc.nl vroeg Dimphie zich af, mocht jij wel je onderbroek aanhouden en kreeg ik een papieren broekje? Nick kon maar een ding bedenken en zei dat dit ter bescherming van haar lingerie moest zijn: bij zo'n massage word je flink in de olie ge zet. Even was het stil. „Vreemd", zei Dimphie, „ik kreeg alleen een gezichtsbehandeling... hengstdijk - De 15e editie van het Midzomerfeest ten bate van de Heilige Catharina kerk in Hengst dijk bracht zaterdag veel volk op de been. Vooral 's morgens was het aanschuiven bij tientallen kraampjes van hobbyisten en am bulante handelaren, de boeken beurs in de kerk. Veel belangstelling was er bok voor een kinder zeskamp met de nodige waterspelletjes. Liefhebbers konden op bijna 30 meter hoogte vanuit een bakje van een hoogwer ker de festiviteiten gade slaan. De brandweer gaf een demonstratie hulpverlening. Ook gisteren was er veel belangstelling voor de boeken markt, een schieting het gaaibol- len en knutselmiddag voor de jeugd. Voorzitter Jo de Cock van het Midzomerfeestcomité tevre- Overal was het druk, ook bij de boekenmarkt. foto Camile Schelstraete den: „Het onderhoudspotje voor ren onderhoudsplan opstellen en de kerk raakt zo lekker gevuld. In met dit geld achter de hand is dat lotawvillen we weet een meerja?wat makkeUjker."r v x -t ZZISX s K* mi VM i - 4sas.- - t - -ïn' - - tw» Steeds meer kermisattracties op de Havendagen, zelfs tot achter de dijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32