PZC Uitstel Kop Noordstraat 'pathetisch' Oud-vlassers juichen mogelijke komst van museum toe 17 Drie minderjarige jongens zaaien Visdiefjes negeren broedeilandje onrust met balletjespistool en terroriseren nu binnenstad 18 23 Oud-voorzitter CM roept op tot snel handelen van de raad. Demonstraties jaarlijkse vlassersdag in Eede trekken veel publiek. 5)e pu/Lzelaaw» ótacui aan wal Havendagen in Terneuzen vooral veel kermis en artiesten Gemeenten kunnen veel geld besparen door goede samenwerking Maandag 29 juni 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het voortdurende uit stel van de aanpak van de verpau perende Kop van de Noordstraat in Terneuzen stuit op steeds meer kritiek. Ex-voorzitter Wim Vrijland van de ondernemerskoepel Coördina tie 8c Management (CM) noemt het bestuurlijk falen van Burge meester en wethouders 'pathe tisch, zielig'. Vrijland: „Bij mijn afscheid van CM, een jaar geleden, sprak ik de hoop uit dat de slagkracht van de bestuurders nu eindelijk eens vruchten zou afwerpen. Ik heb toen letterlijk gezegd dat ik vond dat Terneuzen de laatste jaren te weinig ruimte heeft gelaten voor investeringen in belangrijke projec ten en-voegde daaraan toe dat dat een verkeerde zuinigheid was, die tijdens de eerstvolgende raadsver kiezingen, nu volgend voorjaar, moet worden afgestraft. Mijn stemadvies: Kies voor partijen, die meer geld willen steken in het woon- en leefklimaat, in de kwali teit van de stad. Nou, dat advies wordt alleen maar sterker." Wim Vrijland vindt dat de be stuurders knopen moeten durven doorhakken. Daadkracht. „Ik ben nu precies een jaar weg en stel vast dat met al die plannen nog geen enkele vooruitgang is geboekt. Niet met de Veerhaven, niet met Kennedylaan-West en niet met de Kop van 'de Noordstraat. De ge- NV Oud-voorzitter Wim Vrijland van CM en CDA-fractievoorzitter Henk Siersema hekelen falend be leid van met name verantwoorde lijk wethouder Frank van Hulle. meenteraad moet nu gewoon zeg gen: College, je zorgt ervoor dat in 20io de eerste spa voor de Kop van de Noordstraat de grond in gaat." Volgens Vrijland schiet ook de gemeenteraad tekort. „Durven ze het allemaal niet aan, dan moet er maar een nieuwe politieke be weging worden opgericht. Die wil ik graag van de grond helpen, want wat er nu gebeurt, neigt naar heel slecht bestuur." CDA-fractievoorzitter Henk Sierse ma is het helemaal met hem eens. „Toen wethouder Frank van Hulle liet weten dat de plannen op z'n vroegst in 2012 kunnen worden verwezenlijkt, heb ik dat onaccep tabel genoemd. Dat komt be§t hard over als je samen in een coali tie zit, maar in het coalitieakkoord van 2006 werd nog ferm verklaard dat bij de verwezenlijking van de Kop en Kennedylaan-West voort varendheid en creativiteit aan de dag zouden worden gelegd. Waar is die nu? En wat koop ik voor die uitspraak van Van Hulle dat hij, als jong en ambitieus politicus de schouders onder die zaken wil zet ten?! De man in de straat wil dui delijkheid, maar alles blijft bin nenskamers. Als zaken lastig lig gen, verschuil je dan niet." door Frank Cijsel EEDE - Het grensdorp Eede koes tert nog steeds met liefde de herin neringen aan het vlasserbestaan van weleer. De jaarlijkse folkloris tische dag, gisteren, liet het talrijk opgekomen publiek nogmaals 'smullen' van de oude nijverheid uit de vorige eeuw. Mensen, die destijds hun dagelijks brood verdienden in de branche, demonstreerden hun vak met be hulp van de door hen destijds ge bruikte werktuigen. Onder hen de neven Arnold 66) en Pierre 69) Lampaert en Wilfried Thilleman (76). Met veel liefde lieten zij de verschillende bewerkingen zien, zoals het repelen en zwingelen. Bij het repelen werd het zaad van de plant gescheiden en bij het zwinge len werd het vlas ontdaan van de houten vezels. Een van de oudste attributen was een bootmachine, de voorloper van de repelmachine, van het midden van de vorige eeuw. Nog steeds bestaat in Eede de wens om de vlasroterij die in 1975 werd gesloten in te richten als museum. Voor Lampaert zou hier mee een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. „Ik heb begrepen dat er op de achtergrond gewerkt wordt. Het zou mooi zijn zo'n voorziening op te nemen in een fietsroute langs de grens. Hopelijk lukt het, want dit ambacht willen we toch aan ons nageslacht tonen. Het was immers schitterend werk." Naast aandacht voor het vlas en een rommelmarkt waren er ook heel oude ambachten te aanschouwen op het Dorpsplein. AARDENBURC - De politie heeft vrij dagavond laat in de Schepenstraat in Aardenburg drie jongens van 12, 13 en 14 jaar oud uit Knokke en de gemeente Sluis aangehouden. Dat gebeurde na een melding van ver ontruste omwonenden. De drie lie pen rond met een balletjespistool, dat veel leek op een echt wapen. De jongens verklaarden dat ze zich niet hadden gerealiseerd dat ze door hun gedrag mensen aan het schrikken hadden gebracht. Het pistool is in beslag genomen. Tegen de jongens is proces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN - De visdiefjes, die de afgelopen jaren tijdens het broed- seizoen, fietsende en wandelende voorbijgangers op het sluizencom- plex in Terneuzen bestookten, ter roriseren nu de binnenstad. Ze laten het speciaal aangelegde broedeilandje in de voorhaven links liggen en broeden nu op een aantal platte daken in de binnen stad. Terrassen op het Arsenaal plein worden dagelijks besmeurd met vogelpoep en ook elders in de binnenstad is er sprake van over last. Op het eilandje broeden nau welijks vogels. (j C www.lekkerpuzzelen.nl c Oud-vlassers toonden enthousiast hun ambacht van weleer. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31