O P Gezin krijgt lucht Concert at Sea overtreft zichzelf weer Fietser overleden PZC I NIEUWS GETIPT VOOR U Lekker wokken met Conimex Houders erfgoed Fortuyn bieden grof 4,5 Brazilië wint Confederations Cup 30 Recensies v Foto's en video's V Interviews Stuur uw concertfoto's naar pzc.nl/foto Organisator vindt dat festival moet blijven verrassen. Crisispakket en daling energieprijs zorgen voor meer geld in knip. Schotse hooglander valt man aan Word ook abonnee! '#i%x Zomer 23° MAANDAG 29 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 150 los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN door Rolf Bosboom SCHARENDIJKE - Concert at Sea kijkt terug op een zeer geslaagde vierde editie. Het popevenement op de Brouwersdam verliep vrij wel probleemloos, kende vele mu zikale hoogtepunten en de sfeer was uitstekend. Beide dagen kwa men rond de 40.000 bezoekers naar het festival. Ook zaterdag bleef het droog, hoewel aanvanke lijk rekening was gehouden met re gen of onweer. Hoogtepunten waren zaterdag de optredens van Maria Mena, Ilse DeLange, Golden Earring, Ed Ko- walczyk (Live) en gastheer Blof. De Zeeuwse band, die haar eigen festival afsloot, werd bovendien verrast met een gezongen ode van het publiek. Verder traden zater dag De Hobbyisten, IOS en Bertolf op. Voor het eerst bestond Con cert at Sea uit twee volledige da gen. Vrijdag was Marco Borsato de grote publiekstrekker. Ook Racoon en VanVelzen traden vrijdag op. Organisator Machiel Hofman blik te na afloop tevreden terug. „In 2008 hadden we al een heel mooie editie. Dat hebben we nu eigenlijk keer twee gedaan. Wat er moet ge beuren om het volgend jaar wéér te overtreffen? Daar ga ik nog even wakker van liggen." Het staat nog allerminst vast dat het festival in 2010 weer twee da gen beslaat. „Concert at Sea moet blijven verrassen. We gaan er bin nenkort met het team over brain stormen." pagina 2/3: alles klopt pagina 3: commentaar DEN HAAG - Consumenten kunnen vanaf 1 juli fors geld besparen. Door het crisispakket van het kabi net en de lagere energieprijzen ligt er vanaf woensdag een voor de tijd van het jaar ongekende lasten verlichting in het verschiet. Alle huishoudens zien hun ener gienota tot enkele honderden eu ro's per jaar dalen. Daarmee profi teert de consument van de lage olieprijs in de tweede helft van 2008. Daarnaast kunnen Nederlan ders vanaf morgen volop profite ren van de fiscale crisismaatrege len die het kabinet heeft genomen om de economie aan te jagen. Te genover die voordelen staat, dat de meeste Nederlanders voorlopig niets in hoeven te leveren. De werkloosheid is nog laag en de lo nen stijgen nog steeds harder dan de prijzen. ING-hoofdeconoom Charles Kalshoven stelt dat een doorsnee gezin er nu beter voor staat dan drie maanden geleden. „Het is verwarrend: door de crisis wordt de koek alsmaar kleiner, toch gaan we er op vooruit." Minder gunstig is de jaarlijkse huurstijging. Daar staat tegenover dat huurders van oudere huizen spoedig profiteren van lagere ener gieprijzen omdat corporaties hui zen versneld energiezuiniger ma ken. SINT-PHILIPSLAND - Een wandelaar is gistermiddag in Sint-Philipsland zwaargewond geraakt, nadat hij in natuurgebied Slikken van de Heen werd aangevallen door een Schot se hooglander. Het dier was het er niet mee eens dat de man een kalf aaide. Het rund slingerde de man de lucht in. De hulpactie van brandweer- en ambulanceperso neel werd bemoeilijkt, omdat de man anderhalve kilometer van een verhard pad lag. Na een lange wabdektocht werd de gewonde man naar het ziekenhuis gebracht. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 21; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 11; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 29 t/m 39 BURGHHtAAMSTEDE - Een 73-jarige Berg is zaterdag tijdens een fiets tocht door Zeeland overleden. De man fietste met zijn wielrenclubje door Burgh-Haamstede, toen hij plotseling niet goed werd. Hij stapte van zijn fiets en zakte in elkaar. Dat liet de politie zaterdag weten. Een traumahelikopter rukte uit om medische bijstand te verlenen. Deze kon echter niet landen op de plaats van het ongeval. De artsen uit de helikopter reden vervolgens met een politieauto naar het slachtoffer toe. De Belg is overleden aan een hart stilstand, meldde de Zeeuwse poli tie. Concert at Sea kan niet meer groter reageer op www.pzc.nl mWIZGIlT! reacties: 490 Michel Jackson was de beste popartiest van de twintigste eeuw eens 134% oneens 66% Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 foto Ronald den Dekker Ilse de Lange in actie op Concert at Sea Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl Heb je weinig tijd. maar wil je toch snel. lekker en gezond eten? Met de nieuwe Conimex kant-en-klare woknoedels in combinatie met de woksauzen zet je binnen 10 minuten een heerlijk wokgerecht voor twee personen op tafel. Wok het vlees en de groenten, voeg de voorgestoomde woknoedels direct aan de wok toe en geef het gerecht een heerlijke smaak met één van de heerlijke woksauzen! Lekker variëren was nog nooit zo gemakkelijk! Conimex. de Oosterse keuken thuis. www.conimex.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1