Techniek en nostalgie Samen woningen bouwen bij 't Vlot Ronald Koets wint ringrijden Biggekerke met twintig millimeter Vlissingen begint proef voor particulier opdrachtgeverschap. Politie zoekt getuigen Zeehondenbaby in van woninginbraak haven Walsoorden Verdachten steekpartij Jongens zaaien onrust Vlissingen gearresteerd met balletjespistool 'B.G. Balje was loods vanaf 1879. Hij ziet er op de foto uit alsof hij klaar is voor een reis naar Nova Zembla' 18 Maandag 29 juni 2009 Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eitelingprijzen Vind het mandie terug in Nederland! Verzamel t m woensdag alle 11 letters en ga naar www.etteling.com versluis wiljeboer VI Isolerende beglazing Handglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Spiegeis Amesteir.weg 27. M>ödeJburc ww w .versluisenw lebber, n door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Twee jaar heeft ieder een er op moeten wachten, maar de gemeente Vlissingen geeft parti culieren nu echt de kans om in groepsverband zelf hun eigen wooncomplex te ontwerpen en te bouwen. Collectief Particulier Opdrachtge verschap, heet zo'n vorm van wo ningbouw. Twee jaar geleden heeft de gemeenteraad vastgesteld dat Vlissingen een proef moet begin nen met particulier opdrachtgever schap. De bedoeling was om zo'n project te laten beginnen op het Scheldekwartier. Maar het college van B en W heeft zijn oog laten vallen op de locatie van basis school 't Vlot of die van de Sint Jo zefschool. Deze scholen in de buurt van de Bloemenlaan verhuizen naar ver wachting in 2011 naar de nog te bouwen brede school in het Mid dengebied. Voor deze locaties heeft de ge meente randvoorwaarden opge steld (zoals hoogte en de hoeveel heid woningen) waaraan het bouwplan moet voldoen. Het pro ject wordt namens de gemeente ge leid door de stichting Collectief Particulier Opdrachtgeverschap Zeeland. De stichting houdt woensdag 8 juli om 19.30 uur een informatie avond in basisschool 't Vlot aan de Bloemenlaan. Er wordt uitgelegd wat kansen en voordelen zijn van een collectief particulier opdracht geverschap. Ook zal er gediscussi eerd worden over voor wie er ge bouwd moet worden, wat er ge bouwd moet worden, en wat voor rol wijkorganisaties moeten of kunnen spelen. OOST-SOUBURG - In een woning aan de Middenhofsingel in Oost-Souburg is vrijdagmiddag rond 16.45 uur ingebroken. De be woners waren kort weg voor een boodschap. Uit het huis zijn geld en papieren gestolen. De politie zoekt mensen die tussen 13.00 en 16.45 uur een onbekende auto in de Middenhofsingel zagen staan of mogelijk verdachte personen heb ben gezien. Zij kunnen bellen naar het politiebureau in Vlissingen of naar 0900-8844. WALSOORDEN - In de haven van Walsoorden is gistermiddag een zeehondenbaby aangetroffen. Het diertje, dat werd opgemerkt door een schipper, was vermoedelijk nog maar vijf dagen oud. Ad Boone van Eerste Hulp bij Zee zoogdieren in Kloosterzande ont fermde zich over het dier, dat in goede gezondheid verkeerde. Het wordt overgebracht naar het zee hondencentrum in Pieterburen. In Vlissingen strandde onlangs ook een paar dagen oude huiler. MIDDELBURG - In Kapelle zijn gister middag drie verdachten aangehou den die mogelijk iets te maken hebben met de steekpartij van donderdagnacht in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. Het gaat om drie mannen van 21 jaar oud. Eén is afkomstig uit Zoeter- meer, de andere twee hebben geen vaste woon- of verblijfplaats. Het drietal wordt verhoord. De toestand van één van de slachtof fers is nog steeds kritiek, hij heeft al diverse operaties ondergaan. AARDENBURG - De politie heeft vrij dagavond laat in de Schepenstraat in Aardenburg drie jongens van 12, 13 en 14 jaar oud uit Knokke en de gemeente Sluis aangehouden. De drie liepen met een balletjespis tool dat veel leek op een echt wa pen. De jongens verklaarden dat ze zich niet hadden gerealiseerd dat ze door hun gedrag mensen aan het schrikken hadden ge bracht. Het pistool is in beslag ge nomen. Tegen de jongens is pro- Een fragment uit een schilderij van Schütz uit 1882 waarop te zien is hoe een jol (een loodsensloep) op weg gaat ces-verbaal opgemaakt. naar een schip. foto Lex de Meester ze kamp werd zeer verrassend ge wonnen door Simone Houterman die daarvoor de veertien millime ter moest steken. De twee jonge debutanten Koen Lampert en Nelly Wisse gingen de strijd met elkaar aan in de debu tantenkamp waarbij Nelly de win naar werd. De eerste beker in de grote finale was voor Robby Koets. Rudy Koets won de tweede beker en Roald Leendertse de derde. De eer ste prijs in de kleine finale was voor Jordan Francke. Maar liefst zeventien deelnemers wisten zich te plaatsen voor de pol lepelkamp. René Dingemanse werd winnaar van die felbegeerde prijs, maar kreeg het niet voor niks. Hij moest daarvoor de tien millimeter ring steken. Marc van de Vinden ontving met zeven gestoken ringen de rode lan taarn. De eerste prijs voor de versiering van de trekpaarden werd gewon nen door Ronald Boogaard en door Marije Schreijenberg in de ca tegorie overigen. Agenda ZRV. 4 juli: Ringrijden Aagtekerke (Burg. Geuzestraat) 07.30-17.30, Me- liskerke (Torenstraat) 08.00-17.30, Serooskerke (de Zandput) 08.00-18.00 en sjezenrijden in Rit- them (Dorpsstraat) 13.00-18.00. door Sjaak Janse BIGGEKERKE - Ronald Koets is zater dag in Biggekerke de winnaar ge worden van de jaarlijkse klasse mentswedstrijd ringrijden. Na der tig beurten bleven er drie rijders over die dertig van de dertig rin gen wisten te steken. Dit waren Erik Leendertse, Ronald Koets en Rudy Koets. Deze drie rijders moesten in een kamp uitmaken wie de winnaar zou worden. Ro nald stak als enige de twintig milli meter en werd zo winnaar van het dagklassement. De rijders die de zesde, negende, twaalfde en vijftiende beurt had den ingestoken mochten meedoen aan de kamp voor de middag. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10