Audi maakt Q7 iets subtieler Auto Poppe nu ook in Goes! TIEN AUTOVRACEN AAN: Piet Koster (71uit Dishoek was dealer van de mer ken Volkswagen en Audi, met vestigingen in Bergen op Zoom en Roosendaal. AUTOTEST Exterieur, brandstofbesparingen en meer milieuvriendelijkheid zijn belangrijkste vernieuwingen Ronald de Klerk, Audi Auto Poppe, Goes Wat voor auto rijdt u? „Audi." In wat voor auto zou u willen rijden? „Een Porsche. Dat vind ik een heel mooie en sportieve auto." Waaraan ergert u zich in het ver keer? „Aan lui die weinig geduld heb ben en je soms aan de rechterkant passeren. Die kunnen niet wach ten totdat jij klaar bent met inha len." Heeft u ook een onhebbelijk heid in het verkeer? ,„Ik rijd nog wel eens te hard. Als je op een weg 70 mag, rijd ik vaak net een stukkie te hard, 76 dus." Wat is de hoogste snelheid die u ooit hebt gereden en waar was dat? „Ik heb ooit eens 260 gereden. Dat was op het circuit van Zandvoort, in een Ford geloof ik. Ik heb het di ploma nog." Wanneer hebt u voor het laatst een bekeuring gekregen en waarvoor? „Onlangs nog, drie maanden gele den. Ik reed te hard. Het was tus sen Groningen en Delfzijl. Daar mag je op sommige stukken maar 70 en ik zat er weer eeens net bo ven. Ik kom daar vaker en ik heb al drie, vier keer een bekeuring ge had." In hoeveel keer slaagde u voor uw rijbewijs? „In drie keer. Ik had een strenge examinator." Welke verkeersregel zou u wil len veranderen? Vrijdag 26 juni 2009 3 „Er is nu weer een stukje weg naar Biggekerke waar je maar 60 mag, terwijl je daar geen sterveling te genkomt. Ik zou ervoor willen plei ten om op die stukken gewoon 80 te mogen rijden." Wat vindt u een lelijke auto? „Dat moet je aan man die dealer is geweest van Volkswagen en Audi eigenlijk niet vragen. Ach, ik wil geen namen noemen. Het zijn er in elk geval te veel om op te noe men." Hoe zou u zich als autorijder willen omschrijven? „Ik word een jaartje ouder hè. Ik denk dat ik nu een rustige, nette rijder ben." Audi kreeg nogal wat kritiek op het immense voor komen van top-SUV Q7. Dus hebben zij daar wat aan. Hij bleef wel even groot, maar hij lijkt wat kleiner. door Robbert Keegel D e facelift heeft de masto dont goed gedaan, maar zal toch niet kunnen voor komen dat veel klanten de Audi Q7 zullen verruilen voor de aanzienlijk beschaafdere, maar ook beduidend goedkopere Audi 05- De Audi Q5 is wel een stuk kleiner met een wielbasis van 2,81 meter tegen 3 meter rond), maar hij biedt in de praktijk echt niet veel minder. Wel aan ruimte, want er kan tot 2035 liter aan bagage mee, maar niet aan het rijplezier, want de Q5 stuurt bijna als een sportau to. Maar ook de nog altijd ruim 2,6 ton wegende Q7 rijdt als een veel lichtere auto, zeker als in het voor onder zo'n beest van een V12 zesli ter diesel ligt, met zijn 500 pk en een even mooi ronde duizend Newtonmeters aan trekkracht. Maar er is ook een nieuwe drieli ter diesel met volgens Audi zelf de schoonste diesel ter wereld. Dat is een claim die de concurrentie ook rondbazuint. De motor van Audi brengt de mas todont met maar 8,9 liter diesel de standaard honderd kilometer ver. Hij is al schoon genoeg voor Euro VI. Naast het iets subtieler maken van het exterieur zijn de brandstofbe sparingen en de toegenomen mi lieuvriendelijkheid van alle be schikbare krachtbronnen (vijf stuks, van 270 tot 500 pk) de be langrijkste vernieuwingen. De verlichting wordt goeddeels door LED's verzorgd en er is als optie een speciaal Autobahn-groot- licht dat zonder andere verkeers deelnemers te verblinden, extra licht werpt. Het interieur is op veel punten nóg luxueuzer en comfortabeler gemaakt, hetgeen niet makkelijk geweest zal zijn. De vernieuwde Audi Q7 is er binnen enkele we ken, vanaf 75.900 euro. De versie met V12 zesliter dieselmotor komt op 184.500 euro. „De gefacelifte Q7 beschikt nu ook over de LED-dagrijverlichting. Verder zijn onder meer de grille en de bumpers vernieuwd. De Q7 is leverbaar met een 3.0 TDI Clean Diesel die al voldoet aan de Euro Vl-norm die in 2014 pas ingaat." Vlissingori Torrjou/en Goo:; ^gjnr,n. poppp Tel. (0118) 424000 Tel (0115) 647333 Tel (0113) 542500 WJ JpJJT, Audi bleek het Q7-interieur toch nóg wat comfortabeler te kunnen maken. foto CPD De opgefriste Q7 ziet er wat minder massaal uit. foto CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91