Sport PZC Vacansoleil wil ook lachen op het NK 29 31 p Brazilië wankelt maar blijft overeind 32 en 33 Contador kopman van Astana in Tour Foppe de Haan keert terug bij Heerenveen Hoogerland langer bij' Vacansoleil- Nederlandse ploeg dé revelatie van het wielerseizoen. ÊP Lleyton Hewitt is helemaal terug na heupoperatie Vrijdag 26 juni 2009 JSfli JOHANNESBURG - De VS speelt zondag in de fina le van de Confederations Cup (het voorafje van het WK voetbal) tegen Brazilië. De gele kanaries hadden het gisteravond vooral in de tweede helft moeilijk tegen gastland Zuid-Afrika, maar plaatsten zich voor de finale dankzij een fraaie treffer van de overgelukkige Daniël Alves (foto), twee minuten voor tijd uit een vrijetrap: 1-0. Alves stond pas enkele minu ten in het veld. De VS plaatste zich verrassend door Spanje met 2-0 te verslaan. foto Martin Meissner/AP Sven Vermeulen wil de wijde wereld in als tennisscheidsrechter Tip? sport@pzc.nl parijs - Alberto Contador heeft de concurrentiestrijd met Lance Armstrong om het kopmanschap bij Astana in de Tour de France voorlopig in zijn voordeel beslist. De Spanjaard, winnaar van de Tour in 2007, is door ploegleider Johan Bruyneel aangewezen als speerpunt van de ploeg. „Alberto heeft er hard voor gewerkt", aldus Bruyneel. Contador kan in Frank rijk verder rekenen op de hulp van de Duitser Andreas Klöden, de Amerikaan Levi Leipheimer en Haimar Zubeldia uit Spanje, de Ka- zach Dmitri Moeravjev, de Portu gees Sergio Paulinho, de Oekraie- ner Jaroslav Popovitsj en de Zwit ser Gregory Rast. heerenveen - Foppe de Haan gaat opnieuw het veld op bij SC Hee renveen. De coach, die vandaag zijn 66e verjaardag viert, gaat bij zijn oude club op parttimebasis aan de slag met talenten en jeugd trainers. „Ik ga de jeugdtrainers bij Heerenveen coachen en een rol spelen in de samenwerking tussen Fleerenveen en FC Emmen. Daar naast ga ik aan de slag met een paar grote talenten die nog niet he lemaal klaar zijn voor een plek in het eerste elftal", aldus De Haan. middelburg - johnny Hoogerland blijft de komende twee jaar wiel renner bij Vacansoleil. De inwoner van Yerseke verlengde zijn eenja rig contract bij de wielerploeg die dit seizoen debuteert in het profpe loton en opzien baart met goede resultaten.De contractverlenging is voor Hoogerland van belang voor deelname aan de Ronde van Span je. Ploegleider Hilaire Vanderschue- ren stelde verlenging als voorwaar de aan de Bevelander om aan de Vuelta mee te mogen doen. door Patrick Delait SITTARD - Teammanager Daan Luijkx van Vacansoleil durft er bijna niet aan te denken dat één van zijn renners zondag in Land graaf Nederlands kampioen kan worden bij de profs. „Dat zou ge weldig zijn. Rabobank is favoriet, maar wij zullen zeker niet zomaar meerijden", waarschuwt Luijkx. Waartoe de dadendrang van de Brabander kan leiden, bleek de voorbije maanden. Bezig aan zijn eerste seizoen is Vacansoleil al bijna niet meer weg te denken uit het peloton. De Nederlandse ploeg onderscheidde zich niet al leen met een frisse, aanvallende manier van koersen, maar ook met een aantal opvallende over winningen. Johnny Hoogerland (Driedaagse van West-Vlaanderen), Lieuwe Westra (Ronde van Picardië) en Matteo Carrara (Ronde van Lotha ringen) wonnen elk een etappe koers. Daarnaast graaide sprinter Borut Bozic twee etappes mee in de Ronde van België. De vliegende start van Vacansoleil heeft de ver wachtingen van Luijkx ruim schoots overtroffen. „We wilden dit jaar goed meedoen in de wed strijden van het niveau 1.1 en 1.2. Halverwege het seizoen liggen we voor op het schema. We hebben negen wedstrijden gewonnen en zijn allerminst weggereden in de grote klassiekers. Als klap op de vuurpijl zijn we uitgenodigd voor de Vuelta. je moet soms een beetje geluk hebben, maar geluk dwing je ook af', zegt Luijkx. De teammanager wil ermee zeg gen dat er eerst gezaaid moet wor den voordat er sprake kan zijn van een vruchtbare oogst. Luijkx inves teerde daarom niet alleen in ren ners, maar ook in groepsdyna- 'Als ik Rabobank was zou ik me toch een beetje zorgen gaan maken' miek. Tijdens een kennismakings- weekeinde in Oostende werd vol gens hem het fundament gelegd voor de huidige successen. „We hebben renners uit alle windstre ken. Voor het seizoen hebben we hen en hun partners kennis laten maken met elkaar. We zijn met z'n allen op stap geweest. Dat heeft ontzettend goed gewerkt. De neuzen wezen meteen dezelfde kant op", zegt Luijkx. Daan Luijkx beseft dat de bomen niet tot in de hemel groeien. Nu Vacansoleil zijn positie in het pelo ton heeft verworven, zal de druk toenemen. „Het wordt lastig om ons niveau te consolideren. Maar dat .schrikt me niet af De puzzel valt langzaam in elkaar." Luijkx doelt op de uitbouw van de ploeg die Vacansoleil nog slagvaar diger moet maken. Onder anderen Karsten Kroon, wiens contract bij Saxo Bank afloopt, staat op het ver langlijstje. Of de klassiekerspecia- list financieel haalbaar is, hangt af van de gesprekken die Luijkx mo menteel voert met een aantal po tentiële sponsors. „Vacansoleil gaat de komende twee jaar hoe dan ook meer investeren in de ploeg. Maar we praten ook nog met ande re partijen, waaronder een extra shirtsponsor. Als alles rond komt, kunnen we ons budget met twin tig procent opschroeven. Met dat geld willen we enkele toppers ha len", zegt Luijkx. Gerben Löwik richt zich op de kor te termijn en dan vooral op het NK dat zondag in Limburg wordt verreden. Volgens de 31-jarige ren ner is Vacansoleil in de breedte sterk genoeg om een hoofdrol te spelen. „Voor ons is het NK dé wedstrijd. We gaan resoluut voor de titel. Met Bobbie Traksel en Lieuwe Westra hebben we rappé mannen die het kunnen afmaken. Dat is in ons voordeel. Ik zeg niet dat Vacansoleil gaat winnen, maar als ik Rabobank was zou ik me toch een beetje zorgen maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79