Buitenland Mousavi roept op tot meer protest F '5991 'Berlusconi heeft harem, maar is erger dan sjeik' Varen over de RIJN MOEZEL F3 Gegarandeerd veru^ r w- -v' >-1 KRAS.NL Waarnemers melden bittere machtsstrijd in politiek-religieuze top. Betaald parkeren voor golfkarretjes Escortdame die feestjes bij Berlusconi bezocht doet boekje open. Michael Jackson met spoed naar ziekenhuis Fourniret voor nieuwe moord aangeklaagd Rechtszaak moord Politkovskaya opnieuw Belgische zangeres Yasmine overleden Pastoor laat klokken luiden met gsm Lichaam piloot Airbus geïdentificeerd - ■■■■■«ut» .J INCLUSIEF busreis, alle maaltijden en reisbegeleiding aan boord! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 6 I Vrijdag 26 juni 2009 TEHERAN - Oppositieleider Mir Hossein Mousavi heeft gisteren via zijn website de inwoners van Iran opgeroepen „de gewettigde protes ten tegen de enorme verkiezings fraude" voort te zetten. Hij liet weten onder grote druk te staan om zijn eis in te trekken dat de presidentsverkiezingen van 12 juni ongeldig worden verklaard. „De druk die nu op mij wordt uit geoefend, beoogt te bereiken dat ik mijn eis tot ongeldigverklaring intrek", zegt Mousavi op zijn web site, die in Iran vaak moeilijk toe gankelijk is. Mousavi stelt dat de verkiezings overwinning van president Mahmoud Ahmadinejad fraudu leus is. Ahmadinejad kreeg vol gens de officiële uitslagen bijna 63 procent en Mousavi 34 procent van de stemmen. Mousavi is niet meer in het open baar verschenen sinds 15 juni en zijn vrouw niet meer sinds afgelo pen vrijdag. De autoriteit die uiteindelijk over de verkiezingen gaat, de Raad van Hoeders, zal naar verwachting zon dag op basis van onderzoek naar onregelmatigheden het laatste oor- Oppositieleider Mousavi blijft vinden dat de verkiezingen niet eerlijk zijn verlopen. Hij wil zijn eis om ze ongeldig te verklaren niet intrekken, ondanks de druk. deel vellen over de stembusgang. De raad volgt vrijwel zeker de lijn van de geestelijk leider en machtig ste man van het land, Ali Kha menei. Die behoort tot dezelfde behoudende stroming als Ahmadi nejad en heeft herhaaldelijk be toogd dat diens herverkiezing vol komen legaal is. Aan de top van het politiek-reli gieuze stelsel in Iran woedt vol gens waarnemers ondertussen een bittere machtsstrijd. Khamenei zou ziek zijn. Hij is de machtigste onder de con servatieve voorvechters van de har de lijn die menen exclusief de be langen van de ware islam en de ar men te behartigen. Hun tegenstanders, onder wie Mousavi en Hossein Ali Montaze- ri, streven naar een vrijere econo mie en een veel praktischer rege ringsbeleid, zowel in het binnen land als in de betrekkingen met an dere landen. De machtigste man binnen die stroming is volgens waarnemers de puissant rijke ex-president Akbar Hashemi Raf- sanjani. Uit onderzoek van Iraanse media bleek gisteren dat de autoriteiten in Iran sinds de presidentsverkie zingen meer dan 140 politieke acti visten, journalisten en universi teitsdocenten gevangen hebben ge zet. Bij betogingen tegen de gang van zaken bij de verkiezingen zijn daar naast honderden demonstranten opgepakt. Door geweld bij de beto gingen zijn zeker zeventien men sen omgekomen. KNOKKE - De burgemeester van de Vlaamse kustgemeente Knok- ke-Heist wil betaald parkeren in voeren voor golfkarretjes. Volgens de burgemeester rijden er intus sen al meer dan 250 van die wagen tjes rond. Ze staan vaak op de be taalde parkeerplaatsen in de win kelstraten en nabij het strand. Ook wil de burgemeester een mini mumleeftijd voor het besturen van de wagentjes, zodat jongeren er niet mee gaan racen. De burgemeester zegt wel over tuigd te zijn van het nut van de wagentjes, omdat ze zeer milieu vriendelijk zijn. BARI - „Silvio Berlusconi geeft je het gevoel dat hij een soort harem om zich heen heeft. De premier van Italië gedraagt zich echter slechter dan sjeiks in de Arabische wereld." Dat zei de escortdame Patrizia D'Addario, die tegen betaling feest jes bij Berlusconi thuis bezocht, gisteren in een interview. „Harems zijn een serieuze zaak die ik goed ken, want ik ben drie keer in Dubai geweest. De sjeiks respec teren hun echtgenotes op hun ma nier", aldus D'Addario. Toen zij voor het eerst bij Berlusconi in Ro me thuis kwam, waren er al twin tig meisjes die 'Papi' tegen Berlus coni zeiden. De aanwezigen moes ten naar „een eindeloos lange vi deo" kijken met beelden van ont moetingen van Berlusconi met an dere wereldleiders. Daarna dron ken de meisjes champagne met 'Pa- pi'. LOS ANGELES - De Amerikaanse popzanger Michael Jackson is gis teravond met spoed in een zieken huis in Los Angeles opgenomen. Dit melden Amerikaanse media. Jackson ademde niet meer toen ambulancemedewerkers hem thuis ophaalden. Hij zou een hartstilstand hebben gekregen. Bij het ter perse gaan van deze krant ontbraken verdere details over zijn gezondheidstoe stand. VERSAILLES - De Franse seriemoor denaar Michel Fourniret, die le venslang vast zit, is gisteren aange klaagd voor een nieuwe moord. In de jaren tachtig zat Fourniret ook vast. Een oud-celgenoot had Four niret en zijn vriendin gevraagd om een aantal goudstaven op een kerk hof op te graven. Justitie denkt dat Fourniret en zijn echtgenote Oli vier de vriendin van de celgenoot vermoord hebben om de buit te houden. MOSKOU - Djrie verdachten van be trokkenheid bij de moord op de Russische journaliste Anna Politko- vskaja moeten opnieuw worden berecht. Dat heeft het hoogge rechtshof van de Russische federa tie gisteren bepaald. De verdach ten, twee Tsjetsjeense broers en een voormalige politieman, wer den begin dit jaar door een lagere rechtbank vrijgesproken. Het hoog gerechtshof heeft de vonnissen ver nietigd. BRUSSEL - De Belgische zangeres en tv-presentatrice Yasmine is gis teren op 37-jarige leeftijd overle den. De doodsoorzaak is nog onbe kend, maar volgens de Vlaamse omroep VRT wordt vermoed dat het om zelfmoord gaat. Yasmine was de artiestennaam voor Hilde Rens. Zij is in Vlaanderen vooral bekend als presentatrice van het programma De rode loper en van Zo is'er maar een, waarin het Ne derlandstalige lied centraal stond. WILDERT - De pastoor in het Vlaamse Wildert kan voortaan de kerkklokken laten luiden met zijn mobiele telefoon. Op de kerkklok is een elektronisch uurwerk ge plaatst met een gsm-modem. De pastoor kan daardoor met zijn mo bieltje of met een vaste telefoon naar de klokken bellen. Via het keuzemenu kan hij aangeven of de klokken voor het overlijden van een man of een vrouw moeten lui den. PARIJS - Het lichaam van de piloot van de Airbus van Air France die op 1 juni in de Atlantische Oceaan stortte, is geïdentificeerd. Dat heeft: de Franse luchtvaartmaat schappij gisteren laten weten. Ook het lichaam van een steward is geï dentificeerd. Het vliegtuig was on derweg van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro naar Parijs. Aan boord waren 228 personen. Red dingsteams hebben vijftig licha men uit het water gehaald. - LS in aUê)!Stl^ja|BjiL.| b-v. M Een Rijn Moezelcruise: voor velen dé meest favoriete riviercruise! In 8 dagen tijd brengt het comfortabele MS Normandië***+ u vanuit Koblenz naar talloze hoogtepunten aan de oevers van de Rijn en Moezel, zoals Trier, Cochem en Bernkastel. Deze compleet verzorgde cruise boekt u al vanaf slechts 599! Dag 1: per bus naar Koblenz voor inscheping. Dag 2: naar wijndorpje Zeil en Traben Trarbach. Dag 3: naar Trier, met de oude stadspoort Porta Nigra, de Romeinse bouwwerken en amfitheater. Dag 4: Bernkastel met mooie vakwerkhuizen. Dag 5: naar pittoresk Cochem aan de Moezel. Dag 6-7: het bekende wijnstadje Rüdesheim, met smalle straatjes en een gezellig marktplein. Dag 8: ontscheping Koblenz, busreis terug. INCLUSIEF: busreis Nederland-Koblenz, 7 nachten cruise, alle maaltijden en KRAS.NL- reisbegeleiding aan boord. Augustus 1-8 599 Oktober 24 599 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2-persoons voordeelhut op het benedendek. Zie www.kras.nl/32017 Onze 8-/9-daagse cruise van Amsterdam naar Basel kunnen we nog steeds supervoordelig aanbieden. Deze compleet verzorgde cruise met het comfortabele MS Alemannia***+ neemt u vanuit Amsterdam mee naar o.a. Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. En u kunt al mee voor de kredietbestendige prijs vanaf slechts 579! Dag 1-2: inscheping en tijd voor Amsterdam. Dag 3: Domstad Keulen met de prachtige Altstadt. Dag 4: over de Moezel naar pittoresk Cochem. Dag 5: het bekende wijnstadje Rüdesheim. Dag 6: via historisch Worms naar Speyer. Dag 7: ontdek de Franse stad Straatsburg. Dag 8: aankomst Basel. Busreis naar Nederland INCLUSIEF: busreis Amsterdam-Basel ofv.v., 7 nachten cruise en alle maaltijden aan boord. Bij 9-daagse 1 extra hotelnacht incl. diner en ontbijt. 8 dgn A'dam-Basel 9 dgn Basel-A'dam Aug. 15 €639 Aug. 7-21 €599 Sep. 26 €639 Okt. 2 €659 Okt. 10 €579 Okt. 16 €599 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2-persoonshut benedendek (special price). Zie www.kras.nl/32020 waarom zou je meer betalen of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van CD reizen of Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6