'Onderwaterleven in Breskens veelzijdig' Plan Kop Noordstraat laat op zich wachten <S£> De nieuwe Toyota iQ Waterschap trekt miljoenen uit voor steun regionale economie 'Behoud bad Aardenburg' PROFIL! ft ft Wetenschapper vindt iinbekende sponzen in fcchthaven Breskens. Onderzoek 'duurzame' rotonde Sas van Gent Bibliotheek houdt weer fotowedstrijd CDA vindt uitblijven van concrete plannen 'onacceptabel'. CAPPENDIJK TOYOTA Vrijdag 26 juni 2009 I 21 Flyer electrische fietsen Zwitserse topkwaliteit *de beste aktieradius de lichtste in gewicht ook zonder ondersteuning Nog aangenaam fietsen, maak een BRIDESTRAAT 5 EN 12-14 OOSTBURG TEL l0ll7)4SE33B PFOe Tit. Ook elec. Fietsen voorradig van www.profilecorneIis.nl Gazelle, Giant, Sparta.Koga Miyata, e-mail: corn@zeelandnet.nl Avancer v.a. 1099,-) DE FIETS SPECIALIST •rr por René Hoonhorst RESKENS - Het onderwaterleven in de jachthaven van Breskens is mooier en veelzijdiger dan dat op veel plaatsen in de Oosterschelde. Als bewijs voor die stelling haalt onderzoeker doctor Arjan Gitten berger een minstens vijftien centi meter lange kalkspons boven wa ter. „Normaal zijn dit soort kalkspon- zen niet langer dan zo'n twee cen timeter. Ik denk dat een heel nieu we soort is. Onderzoek zal dat nog moeten uitwijzen", meldt een in duikpak gehulde Gittenberger van uit het water vóór het kantoortje van de Breskense havenmeester. De wetenschappelijk onderzoeker inventariseerde gisteren met twee Leidse studenten de diversiteit van het onderwaterleven. Ze inspec teerden de speciale kunststof plaat jes die aan steigers in de haven hangen. De organismen die zich in drie maanden tijd aan de plaatjes hechtten, geven de wetenschap pers een indruk van de voorko- 'Sponzen, grote aantallen zakpijpen en anemonen in felle kleuren. Prachtig' mende soorten. Het is voor Gittenberger altijd een feest om in Breskens te zijn, om dat hij er altijd zoveel ziet. „Op een dag als vandaag is het zelfs helemaal makkelijk. Het wa ter is zo helder dat vanaf de kant al vissen en waterplanten te zien zijn." Snorkelend in een duikerpak is nog veel te meer te zien, weet Gittenberger. „Dit zeewater lijkt vaak grauw en veel mensen denken dat er nauwe lijks leven in zit. Maar je vindt hier anemonen in de meest uiteenlo pende felle kleuren. Ook de grote sponzen en de grote aantallen zak pijpen vind je bijna nergens an ders langs de Nederlandse kust. De soortenrijkdom in Breskens is fenomenaal." De gemeente Sluis wil die rijkdom zichtbaar maken voor bewoners en bezoekers. Volgend jaar zwemt een 'robotvis', een kunstmatige vis met een geïntegreerde camera, door de havens van Breskens. Op schermen op het Spuiplein kun nen mensen zien hoe de robotvis zich beweegt door bijvoorbeeld kleurige kolonies anemonen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het algemeen be stuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft donder dag een bedrag van ruim 2,7 mil joen euro beschikbaar gesteld voor investeringen aan gemalen, wegen en fietspaden die normaal gespro ken pas de komende jaren zouden worden uitgevoerd. Het schap laat de werken nu eerder uitvoeren om de regionale economie een be scheiden impuls te geven. In het fusiewaterschap Zeeuwse Eilan- SAS VAN GENT - De gemeente Ter- neuzen onderzoekt of de recon structie van de rotonde Westka de-Bolwerk in Sas van Gent kan worden uitgevoerd met materiaal dat beter bestand is tegen vracht verkeer dan asfalt. Wethouder Jaap Bos beloofde dat in de com missie omgeving op vragen van Jan Dubbeldam (PvdA). Bos denkt dat beton misschien minder snel door het zwaar verkeer kapot wordt gereden. De opknapbeurt kost bijna een half miljoen euro. den rezen afgelopen weken beden kingen over de bestedingsdrift van het Zeeuws-Vlaamse schap en dat heeft bij sommige fracties (Alge meen Waterschapsbelang, PvdA en WD) toch wat vragen opgeroe pen over het nog bestane onderlin ge wantrouwen. Dijkgraaf Wybe de Graaf ontkende dit niet, maar gaf de vergadering mee dat de por tefeuillehouders middelen de ko mende tijd om de tafel zullen gaan zitten 'om de kou weer uit de lucht tehalen'. TERNEUZEN - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen houdt ook dit jaar een fotowedstrijd in het kader van de campagne 'Zomerlezen'. Het gaat er om lezende mensen op de vreemdste plaatsen of in opmerke lijke posities met de camera vast te leggen. De mooiste foto's worden beloond met een prijs, worden geëxposeerd in de bibliotheek en geplaatst op de website. De inzend termijn loopt tot en met 7 septem ber. Meer informatie op www.bi- bliotheekzeeuwsvlaanderen.nl. Bioloog Arjan Gittenberger toont trots een zojuist opgedoken stukje spons. foto Peter Nicolai AARDENBURG - Het Burgerinitiatief Gemeentelijk Zwembad Aarden burg (Biza) roept de Sluise ge meenteraad op om zijn belofte het Aardenburgse zwembad 'tot in lengte van jaren te behouden' ge stand te doen. De raadsleden moe ten dit najaar tijdens de behande ling van de kadernota hun rug recht houden en niet zwichten voor de argumenten van het colle ge dat het bad te duur is, vindt Bi za. Aanpassingen en onderhoud mogen wel duur zijn, B en W heb ben de afgelopen jaren ook niet ge probeerd om (Europese) subsidies voor behoud van het monumenta le bad te verwerven. Daling van het bezoekersaantal ligt volgens Bi za vooral aan het feit dat het sport- paviljoen niet open is tijdens mooie dagen. De gemeente zou er voor moeten zorgen dat optimaal gebruik kan worden gemaakt van de voorzieningen om 'het gezonde zomerplezier van groot en klein in de streek' te garanderen, stelt Biza. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De plannen voor de aanpak van de Kop van de Noord straat in Terneuzen worden pas in november aan de gemeenteraad ge presenteerd. De eerste spade voor het project kan pas op zijn vroegst in 2012 de grond in. Wethouder Frank van Hulle deelde dat mee in de commissie Omgeving. Tot ver bijstering van Henk Siersema (CDA). Die noemde het 'onaccep tabel' dat er na meer dan tien jaar praten nog steeds geen concreet plan op tafel ligt. Samen met het CDA drongen ook de andere coali tiepartners PvdA en Top Gemeen tebelangen vorige week nog met klem aan op een snelle aanpak van de Noordstraat. Die reageer den gisteren echter niet op de te leurstellende prognose van de wet houder. Volgens Van Hulle is er over de in vulling van de Kop van de Noord straat wel al overeenstemming tus sen gemeente, projectontwikke laar De Leijten Groep, de Rabo bank en woonstichting Clavis. „Er zijn tekeningen, maar die moeten nog verder worden uitgewerkt. Er zijn nog wat haken en ogen weg te werken. Dat doen we eerst, want we willen niet met een onvoldra gen plan naar buiten komen." Of 21012 wordt gehaald is overigens nog niet zeker. Dan moeten vol gens Van Hulle alle procedures wel vlotjes verlopen. De aanpak van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen begint op zijn vroegst in 2012. Concrete plannen worden pas in novem ber gepresenteerd. Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B V Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Zffiyttptoyota.nl Stijlvol shoppen of strak door de bocht? Met de nieuwe Toyota iQ hoeft u niet te kiezen. Ga snel naar Vicki's test op toyota.nl of kom )))VICKts direct bij ons langs. Er is al een Toyota iQ vanaf 12.990,-. TOYOTA •Gecombineerd brandstofverbruik (2004/3/EC 101R-00-EC) varieert TEST»> van 4.0/100(25 km/1) tot 4,7/100(21.3 km/1) C02-emissie99-110km. Today Tomorrow Toyota TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69