Werken aan natuur Zwartegat gestopt 'Fantastisch hoe zo'n Drie spannende thrillers LEZERSE»1TRA PZC 1 8 I Vrijdag 26 juni 2009 Provincie grijpt in na kritiek omwonenden op schenden afspraken. Zorgsaam scoort een hoog rapportcijfer Vismarkt Veere Verse Mosselen •n/a-aa-n Roep om flitspaal op kruispunt Koegors Buikdansen 'Het onderhoud van de sportklasse-trekkers is enorm en loopt soms in de duizenden euro's' Stoplichten Dokweg komen in november Opknappen Markt Biervliet na 2013 Stelconplaten bij dijk worden weggehaald Setprijs €21 Urenlang leesplezier door René Hoonhorst GROED'e - De werkzaamheden voor inrichting van recreatiena- tuur rondom de Zwartegatse Kreek bij Groede zijn op last van de provincie gestopt. Het waterschap is bij de Zwartegat se Kreek bezig met de aanleg van waterstaatkundige voorzieningen, waaronder een nieuwe dijk. Voor die dijk is klei nodig en dat haalde het schap uit de nabije polders, 'omdat daar toch nieuwe natuur komt'. Maar het inrichtingsplan voor die nieuwe natuur is nog niet af en omwonenden en andere be langhebbenden hebben hun visie niet kunnen laten horen. Een echtpaar stuurde een klachten brief naar de Gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen. Een an dere omwonende sprak deze week tijdens de vergadering van die commissie in. Gedeputeerde Mar ten Wiersma, voorzitter van de ge biedscommissie, putte zich uit in verontschuldigingen. Hij noemde het 'buitengewoon betreurens waardig' dat diverse instanties langs elkaar heen hebben gewerkt. Het waterschap probeerde gemeen schapsgeld te besparen door 'werk met werk te maken', maar had za ken beter op elkaar moeten afstem men. De provincie bekijkt nu of er voor het afgraven van grond en het graven van geulen ontgron dingsvergunningen nodig zijn. Het schap krijgt vervolgens pas toe stemming verder te gaan met na- tuurinrichting als aan alle eerder gemaakte afspraken is voldaan, be loofde de gedeputeerde. TERNEUZEN - De klanten van Thuis zorg van Zorgsaam zijn tevreden over de dienstverlening van de Zeeuws-Vlaamse organisatie. Het recent gehouden cliënttevreden- heidsonderzoek levert een 8,5 als rapportcijfer op. Een uitsplitsing toont dat 92% van de cliënten posi tief is over bejegening, 93% over li chamelijke verzorging, 95% over professionaliteit en betrouwbaar heid van de zorgwerkers. 3 1 kg 5," Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. TERNEUZEN - PvdA-raadslid Jack d'Hooghe pleit voor de plaatsing van een flitspaal op het kruispunt Haarmanweg-Koegorspolder bij Terneuzen. Volgens hem trekken veel automobilisten zich niets aan van de verkeerslichten. Het gevolg is dat het voor fietsers levensge vaarlijk is om over te steken. In de commissie Omgeving beloofde wethouder Co van Schaik de zaak door te spelen aan Rijkswaterstaat. ZEEUWSE Ze is klein van stuk en bruist altijd van de energie. Haar persoonlijke sores vlecht ze speels door de talrij ke zakelijke besognes. Kortom: zij vult de ruimte. In letterlijke zin té veel ruimte, vindt zij zelf. „Ik word veel te zwaar. Ik krijg die buik er niet meer af', luidt haar verzuch ting. Rauwkost moet de oplossing bieden voor haar probleem. Zij TERNEUZEN - Het onoverzichtelijke kruispunt Axelsestraat-Zuidland- straat-Dokweg in Terneuzen wordt in november voorzien van een verkeersregelinstallatie. Op het kruispunt gebeuren bijna weke lijks verkeersongelukken. De ver keerslichten moeten straks niet al leen het autoverkeer regelen. Er ko men ook aparte verkeerslichten om de voetgangers veilig te laten oversteken. BIERVLIET - De herinrichting van de Markt in Biervliet wordt pas na 2013 uitgevoerd. De gemeente heeft er eerder geen geld voor. Het dorp wil ook graag een brede school en als er gekozen moet wor den geven de Biervlietenaren prio riteit aan de brede school. Die staat in de gemeentelijke. Perspec- tievennota 2010-2013 in 2011 op de investeringslijst. TERNEUZEN - De stelconplaten bij de parkeerplaats aan de Schelde- dijk tegenover coffeeshop Check point in Terneuzen worden wegge haald. Wethouder Co van Schaik antwoordde dat in de commissie Omgeving op vragen van Martin Stouten (SGP). Die wees er op dat de platen geen erg fraaie entree van Terneuzen vormen. Sinds de sluiting van Checkpoint wordt er bijna niet meer geparkeerd. Tip? redactie@pzc.nl knabbelt de laatste tijd dan ook met regelmaat op een komkommer of ander soortig groenvoer. Wat haar betreft echter nog niet met het gewenste resultaat. Vandaar haar spontane reactie op het voor stel van een collega komende win ter eens een cursus buikdansen te volgen. „Ja, dat kan ik wel doen. Ik heb tenslotte buik genoeg." Exclusief toppakket spannende boeken van bestseller- s auteurs. Meer dan 1000 pagina's spannend leesplezier, I voorthuis of op vakantie. Paniek van Jeff Abott Geleende tijd van Harlan Coben Tot stof vergaan van Kathy Reichs Lezersprijs 21,- Exclusief €4,95 verzendkosten. 1 sbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Jack Kerckhaert op zijn standaard-trekker. 'Ik doe mee om de liefhebberij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66