'Twee podia in het water, that's amazing' 'Inbreuk op privacy' Adra collecteert in Kapelle Nieuw asfalt Goese straten Vismarkt Veere Verse Mosselen 0 tribune 1200 plaatsen, per voorstelling 0 2 podia in water O Afrikadorp horeca 0 steiger voor schepen in voorstelling [j 500 plaatsen (overloop Houtkade) Vrijdag 26 juni 2009 1 19 Het Zimbabwaanse trio Hope Masike, Theresa Muteta en Thanda Richard son (vlnr) speelt en zingt mee in Ubuntu. door Frank Balkenende Uncle Koen noemen ze hem. Uit respect. De Zimbabwaanse zange ressen en muzikanten Hope Masi ke, Theresa Muteta en Thanda Ri chardson werkten in Afrika en ook in Noorwegen al samen met regisseur Koen Schyvens. Nu zet hij met Ubuntu in Goes een Afri kaanse productie neer, waarvoor hij zijn Zimbabwaanse oogappel tjes heeft laten overkomen. Schyvens: „Kijk, ik leef en werk een deel van het jaar in Afrikaanse landen. Ik sta met mijn benen in beide werelden. Hier, aan het Goe- se Meer breng ik die werelden sa men. Geweldig, want ja, die werel den kloppen hier (wijst op zijn hart) van binnen, dus is het fijn dat deze meiden er zijn." Koen moet in een vorig leven 'zwart' zijn geweest, grapt het Zim babwaanse trio. „Hij heeft veel Afrikaanse samenlevingen door grond en begrijpt onze cultuur." Het script van Ubuntu oogst meer dan lof „Water staat in onze maat schappij voor reinheid, puurheid en schoonheid. Het verhaal laat ook hedendaagse problematiek zien zoals ontbossing en maat schappelijke ontwrichting. Neem ons land. Zimbabwe is zeer vrucht baar. We waren het broodmandje van Afrika. Kijk nu eens wat er nog van het land komt..." De theaterplek is verbluffend, zegt is het drietal in koor. „Podia in het 'We waren het broodmandje van Afrika. Kijk nu eens wat er nog van het land komt...' water, that's amazing..." Andersom heeft Ubuntu er drie afgestudeer de musicologen bij, die in hun land inmiddels beroemdheden zijn. Ze zingen als nachtegalen en zijn keien in het bespelen van de traditionele mbira, een trommel met metalen toontongen. i video op www.pzc.nl/afrikajaar Amir Vahidi, die meedeed aan het Avro-programma Op zoek naar Joseph en een rol heeft in Ubuntu, test of het paard een vlot wil trekken. De twee podia in het water moe ten nog worden aangekleed. Het Zimbabwaanse instrument 'mbira' bestaat uit een houten trommel met aan de binnenzijde tongen (feitelijk toetsen). foto's Ronald den Dekker KAPELLE - Adra, een onafhankelij ke en internationale ontwikke lingshulporganisatie, collecteert volgende week in de gemeente Ka pelle. Van maandag tot en zaterdag za melen vrijwilligers geld in voor projecten in Kenia en Roemenië. In Kenia gaat het geld naar kle ding, betere woonruimte en voe ding voor gastgezinnen. In Roeme nië loopt een project voor betere sanitaire voorzieningen in een weeshuis in Cornatel. door Raymond de Fret GOES - De WD-fractie in Goes is verbolgen over een uitgebreide vra genlijst, die belastingkantoor SaBe- Wa recreatie-ondernemers voor legt om de WOZ-waarde van hun terreinen te bepalen. De liberalen vinden de lijst deels een inbreuk op de privacy van de betrokkenen. SaBeWa (Samenwer king Belastingen en Waardebepa ling) vraagt volgens raadslid Sjoerd Heijning ook onnodig naar gege vens die bij de gemeente bekend zijn, zoals aantallen en oppervlak- tematen van bungalows en cara vans. „Verder wordt er, in tegen stelling tot bij bijvoorbeeld super markten en modezaken, gevraagd naar financiële gegevens. In hoe verre zijn deze gegevens van in vloed op de waarde van een onroe rende zaak?", wil Heijning van het Goese college van B en W weten. Hij vraagt het dagelijks bestuur een einde te maken aan deze 'er gerlijke gang van zaken'. SaBeWa is een samenwerkingsver band van de gemeenten Goes, Bor- sele, Kapelle en Tholen. GOES - De Middelburgsesttaat en de Wulfaertstraat in Goes krijgen een nieuwe asfaltdeklaag. Het werk begint maandag 29 juni. De Middelburgsestraat is tot en met 3 juli elke dag afgesloten van 18.30 tot 06.00 uur. Overdag is de straat wel toegankelijk. De Wulfaert straat is, met enige onderbrekin gen, tot en met 17 juli op dezelfde tijdstippen afgesloten. Behalve een nieuwe asfaltdeklaag worden in de Wulfaertstraat ook de fietspaden geasfalteerd. ■sil-sMTsirsirsli-sl 1 kg 5," Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. aJtf Felix Binicewicz V, no ni >orlopig programma idium Afrikamarkt ing Dutch (pop) na Yama (Ghana) ikaanse modeshows aw met Afrikaanse roofvogels 1 tienerkoor met Afrikaans repertoire 1 Afrikaanse eenakter imbégroep Défi (Togo) asinia (Ethiopië) ba Diawara (Guinea) issafrik (België/Kongo) iso Kyuwenda (Afrikakoor) Goese Meer Haven Industrieterrein^ Ringbaan West O entree

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55