Hewitt rent weer als vanouds imbledon in beelden Hartverwarmend optreden Australiër na paar saaie dagen. Wassen strijdt op twee fronten Vrijdag 26 juni 2009 31 LONDEN - Wimbledon is een paradijs voor fotografen. Op de velden zoals met de fraaie nagelpartij van de Servische lelena Jankovic of de Brazili aan Thiago Alves die zijn tan den in de bal zet. Maar ook buiten de banen met de sla pende toeschouwer, de toe schouwer die met twee bril len over elkaar niks wil mis sen en de kijkers die geen plaats konden vinden en zich tevreden moeten stellen met kieren in de omheining. En wie televisie wil kijken op Wimbledon kan terecht op Murray Mountain, de voormalige Henman Hill, waar de verrichtingen op de courts op een groot scherm kunnen worden gevolgd. foto AP en EPA door Edward Swier LONDEN - Het is een oude-mensen- kwaal, slijtage aan de heup. Maar als je, zoals Lleyton Hewitt, van jongsaf achter elke bal aanrent en jezelf nooit ontziet, kan het ook op jongere leeftijd gebeuren. Waar anderen de rest van hun dagen dan chagrijnig achter de gera niums slijten, liet Hewitt zich vo rig najaar opereren. En met succes. Op Wimbledon toonde de 28-jari- ge Australiër gisteren dat de klach ten helemaal over zijn. De num mer vijf van de wereld, Juan Mar tin del Potro, kon hem niet bijbe nen: 6-3, 7-5,7-5. Zelf kan Hewitt er wel om lachen. In zijn omgeving worden ze al maar jonger. En het lijkt, in een wereld van tweemetermannen, wel of hij krimpt. Maar Lleyton Hewitt laat nog niet met zich spot ten. Hij mag dan inmiddels bedre ven zijn in het verschonen van luiers, ook op de tennisbaan kan hij nog een klusje klaren. Zeker als dat op gras is. Met 91 zeges is He witt de succesvolste grastennisser van de huidige generatie. Sampras won ooit 101 partijen op gras, Fe- derer staat op 83. In een toernooi •waarin tot op heden slechts een enkeling uitblinkt door goed en at tractief tennis, en nog maar wei nig verrassingen vielen te noteren, was Hewitt gisteren een welkome surprise. In de confrontatie met Del Potro ging het er niet om wie de fout maakte, maar wie de win ner sloeg. Dat is wel zo prettig kij ken, ervoer het publiek op het zon overgoten centre court. De Australiër bewaart mooie her inneringen aan Wimbledon. In 2002 won het enfant terrible, als nummer één van de wereld nota bene, h.et evenement aan Church Road. Het waren zijn beste dagen. „Ik heb tot eind 2004, begin 2005 goed gespeeld", erkende Hewitt ronduit. „Dit was het beste wat ik sinds dien heb laten zien." Hewitt stond na de Spelen in Peking vijf maan den buitenspel vanwege een opera tie aan zijn linkerheup. Tijdens de Australian Open was hij duidelijk nog niet volledig hersteld. Hewitt vloog er in de allereerste ronde uit. Zijn dagen leken geteld. „Maar sinds het gravelseizoen ben ik echt weer op sterkte, heb ik nergens meer last van." Dat bleek. Door slaggevend was vooral Hewitts bij zondere fysieke en geestelijke fit heid. LONDEN - Rogier Wassen heeft zich naar de derde ronde van het mannendubbelspel op Wimble don gevochten. De Nederlandse tennisser kwam samen met zijn Slowaakse partner Igor Zelenay te gen de Zuid-Afrikaanse/ Australi sche combinatie Coetzee/Kerr te rug van een 5-3-achterstand in de vijfde set. De twee wonnen het duel met 3-6 6-3 6-4 3-6 9-7. Een paar uur later na deze zware partij boekte Wassen opnieuw een succes. Samen met zijn Thaise part ner Tamarine Tandsugarn won hij in de eerste ronde van het ge mengd dubbel met 7-5 6-3 van het Britse tweetal Alex Bogdanovic en Melanie South.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49