Sven Vermeulen Voor honderdste GP-zege hoopt Rossi op droge TT Sporten voor kinderen met een spierziekte w W yJ? Spinnen, hardlopen of wandelen voor Spieren voor Spieren. Zwempak brengt Steffen record Italiaan in driestrijd verwikkeld voor zijn negende wereldtitel. H Vlissinger mag op alle grote tennistoernooien wedstrijden leiden. Niels Mesu opgenomen in EK-ploeg Nederland De Meer/Maat grijpt naast finale EK bridge Kerkhove en Mestach verliezen kwartfinale 32 Vrijdag 26 juni 2009 MIDDELBURG - Fitnesscentrum Zee land Gezond houdt vandaag ver schillende activiteiten om geld in te zamelen voor de actie Spieren voor Spieren, die zich bekommert om kinderen met spierziekten. In en om Zeeland Gezond aan Schenge 4 (tussen de Stromenweg en de Nieuwe Vlissingseweg) kan worden hardgelopen, gewandeld en gefietst. Het fietsen gebeurt in de vorm van een spinningmara- thon. Die wordt in drie etappes verdeeld. De eerste duurt van 18.30 uur tot 19.30 uur, de tweede van 19.30 uur tot 20.30 uur en de derde van 20.30 uur tot 21.30 uur. Wie aan de marathon wil mee doen, betaalt minimaal 25 euro per fiets. Meer mag ook. Het hard lopen en wandelen gaat over een afstand van 7,5 kilometer. De start is om 19.30 uur bij Zeeland Ge zond. De kosten bedragen 5 euro. Voor supporters en andere belang stellenden is ook wat te beleven. Er is een loterij, er kan informatie ingewonnen worden bij een diëtis te en er is vermaak voor de kinde ren. Voor een hapje en een drank je wordt gezorgd. BERLIJN - De Duitse zwemster Brit- ta Steffen heeft in Berlijn het we reldrecord op de 100 meter vrij ver beterd. Ze tikte aan na 52,85 secon den, drie honderdsten sneller dan het oude wereldrecord van de Au stralische Lisbeth Trickett. Steffen gaf toe dat haar zwempak van groot belang was geweest. „Dit is het beste pak dat ik ooit ge dragen heb", jubelde de 25-jarige Duitse. Ze besefte dat haar toptijd met scepsis zal worden bekeken, vanwege de discussie over de con troversiële 'snelle' zwempakken. „Dit pak is volgend jaar niet meer geoorloofd, wat ook goed is, want dit materiaal maakt de zwemsport kapot", aldus Steffen, die in een pak van polyurethaan zwom. door Hans Koenekoop ASSEN - Motorcoureur Valentino Rossi kan morgen bij de TT van Assen zijn honderdste Grand Prix winnen. De achtvoudig wereld kampioen hoopt die mijlpaal te be reiken in droog weer. „Het zou jammer zijn als het gaat regenen. Dan wordt het erg moeilijk", zei de MotoGP-coureur gisteren na een vlekkeloze training. Rossi reed 27 rondjes op het zono vergoten circuit in Drente en was na afloop zeer te spreken over zijn snelste ronde van 1 minuut en 37,847 seconden. Hij was slechts 0,005 seconde langzamer dan de Fransman Randy de Puniet (Hon da), die de beste tijd reed. „Assen is een van mijn favoriete circuits. Vroeger was het mooier, maar nog altijd is het een speciale plek met een warme sfeer. Ik reed de motor vandaag precies zoals ik het wil de." Het betekende dat de Yamaha 8oocc prima was afgesteld op het bochtige circuit, maar wel op dro ge omstandigheden. „Ik heb begre pen dat het zaterdag slecht weer kan worden en dat zou ik betreu ren. In dat geval kun je alleen in de warming-up voor de race nog proberen wat aan te passen", aldus Rossi. De 30-jarige 'Doctor' Rossi won bij zes eerdere gelegenheden op Assen, door velen nog altijd liefko zend de 'Kathedraal van de Motor sport' genoemd. Vorig jaar echter ging het in de eerste ronde al mis. Hij kwam ten val en moest vanaf de laatste plaats aan een inhaalrace Valentino Rossi zonder helm en met helm. foto's Bas Czerwinski beginnen. Rossi finishte uiteinde lijk als elfde, ver achter winnaar Casey Stoner. „Vorig jaar was een van mijn slechtste races en ik ben erop gebrand het dit jaar volledig goed te maken." Rossi is dit jaar in een felle strijd om de wereldtitel verwikkeld met de Spanjaard Jorge Lorenzo (Yam aha) en de Australiër Stoner (Duca- ti). Het trio heeft evenveel punten (106) na zes races, een ongekend verschijnsel in de MotoGP. Rossi en Lorenzo voerden twee weken geleden een spektakelstuk op bij de GP van Catalonië, waarbij de coureurs elkaar in de slotronde beurtelings bleven inhalen. De Ita liaan dook in de laatste bocht on derdoor bij Lorenzo en won. „Ie dereen verwacht weer zo'n race, maar dat zal heel moeilijk wor den", meende Lorenzo, die in de training een dikke twee tiende langzamer was dan Rossi. „De top- rijders zitten dicljt bij elkaar, dus ik reken wel op een spannende wedstrijd. Assen is namelijk ook mijn favoriete circuit." Rossi in spoor Agostini »- De Italiaan Valentino Rossi is met zijn 99 GP-overwinnin- gen nog ver verwijderd van het record van zijn landgenoot Gia- como Agostini. Tussen 1964 en 1977 behaalde Agostini 122 GP-overwinnin- gen. Rossi kan wél de tweede rijder worden met 100 zeges. Angel Nieto (90), Mike Hail- wood (76) en Mick Doohan (54) volgen. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De komende twee jaar wil Sven Vermeulen (27) de wereld rond gaan. Als tennisarbi- ter. De Vlissinger is namelijk sinds kort een zogenoemde ITF White Badge Official. Dat houdt in dat hij wedstrijden mag leiden op grote internationale toernooien. Kijk niet vreemd op als hij eerdaags bij één van de Grand Slamtoernooien op de stoel zit. De onstuitbare en immer ambi tieuze Vermeulen is al enige jaren tennisleraar bij Tennis Organisatie Zeeland, een samenwerkingsver band van tal van Zeeuwse ten nisclubs, en docent economie aan het ROC in Middelburg. Nu komt daar een derde deeltijdbaan bij, die ook veel tijd opslokt. Maar hij redt het wel, zegt-ie. Het geven van tennisles houdt bij hem de hoogste prioriteit, zijn andere twee activiteiten doet hij erbij. „Doordat het ROC goed mee werkt, kan ik alles ook echt combi neren. Als ik op pad ben, zorgt de school voor een vervanger." Vermeulen was, voordat hij ander halve week geleden in Dublin voor het examen slaagde en naar 'niveau 2' promoveerde, al natio naal scheidsrechter. De Vlissinger mocht op de hoge stoel zitten tij dens duels op Nederlandse kam pioenschappen, futures en enkele challengers. „Ik mocht alles doen tot 50.000 dollar", vertelt hij, ver wijzend naar de hoogte van het prijzengeld bij zo'n toernooi. „Nu is dat 1.000.000 dollar." De Walchenaar geeft daarmee aan dat hij echt op alle toernooien acte de présence mag geven, zij het dat hij nog geen al te grote wedstrij den toegewezen krijgt. „Op Grand Slamtoernooien mag ik op de stoel zitten in het jeugd- en het dubbeltoernooi en lijnrechter zijn in het de vrouwen- en mannenen- kelspel. Bij ATP-toernooien - voor de mannen - mag ik tot de tweede ronde gaan en op WTA-toer- nooien - voor de vrouwen - ligt de grens bij de derde ronde." Later kan Vermeulen, als het hem bevalt, nog opgaan voor de bronze badge en de silver badge. Daarmee krijgt hij nog meer bevoegdheden. „Maar ik weet niet of ik dat ook nog wil", zegt hij. „Ik ga eerst twee 'Ik heb altijd moeten knokken om te overleven. Dat werkt nog steeds door' jaar kijken of ik het leuk vind en of het iets is waarin ik verder wil komen." De Vlissinger heeft de verplichting minimaal veertig duels per jaar tot een goed einde te brengen. Tijdens die wedstrijden wordt hij ook beoordeeld. „Kijk, het gaat er na tuurlijk niet alleen om dat je de re gels goed kent. )e moet ook goed weten om te gaan met twijfelachti ge situaties. Daar werd tijdens mijn praktijkexamen ook naar ge keken. Dat was tijdens het fu ture-toernooi van Dublin, waarbij op gras werd getennist. Dat was ge lijk lastig. Ik was gras niet gewend. Je ziet er geen afdrukken van bal len op..." Maar Vermeulen slaagde, zoals al- SPORT CENDA ATLETIEK VRIJDAG Spieren voor Spierenloop. Aanvang: 19.30 uur voor 7.5 km hardlopen en wan delen. Inschrijven: Zeeland gezond, Schen ge 4 te Middelburg. ZATERDAG VZA-baancircuit/lr. Knaap pupillencir- cuit.'Aanvang: 10.30 uur pupillen, 13.30 uur overige deelnemers met op diverse onderdelen Zeeuws kampioenschap. Lo catie: atletiekbaan, Baskensburgplein te Vlissingen. KARTEN Finaleraces Zeeuws Indoor Kartkam- pioenschap. Wedstrijd vanaf 13.00 uur. Huldiging: 19.15 uur. Locatie: Indoor Kar- ting Middelburg. KORFBAL ZATERDAG Zeeuwse selectie-Nederlands team. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: sporthal De Voorborch. Toegang is gratis. MOTORCROSS ZATERDAG Clubwedstrijd. Locatie Oude Polderweg, Wemeldinge. Organisatie MC De Sproeier. Aanvang: trainingen 10.15 uur, wedstrijden: 12.00 uur. PAARDENSPORT Zeeuwse dag van het Paard. Springen. 8.00 uur: pony's klasse B, met aanslui tend klasse L, M en Z. 10.00 uur: paar den klasse B, met aansluitend klasse L, M en Z. Locatie: manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder. SURFEN ZONDAG Regiocup. Locatie: Rabbelaars. Organisa tie: windsurfvereniging ZuidWestZeven. Inschrijven/skippersmeeting: 11.00 uur. Start wedstrijd: 12.00 uur. TENNIS VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG Goes Jiba Open. Locatie: tennisvereni ging Goes. Zondag finaledag. Open toernooi Ruucstoppelen. Locatie: tennisvereniging De Ruucstoppelen te MIDDELBURG - Niels Mesu is opge nomen in de Nederlandse selectie die volgende maand deelneemt aan het Europees kampioenschap in België. De rijder uit Middelburg komt in de categorie junioren uit op de marathon. Het Europees kampioenschap wordt van 29 juli tot en met augus tus gehouden in Zandvoorde en Oostende. MIDDELBURG - De bridgers Mark de Meer (Middelburg) en Roeland Maat ('s-Heer Arendskerke) heb ben de finale van het Open EK bridge in Sanremo niet gehaald. Het duo had op de tweede dag van de halve finales goede resulta ten nodig om zich bij de beste 40 te plaatsen. Dat lukte niet. Vincent Ramondt (Schoondijke) gaat met Berry Westra wel naar de finale. ROEHAMPTON - Tennisster Lesley Kerkhove is op het ITF-jeugdtoer- nooi van Roehampton uitgescha keld in de kwartfinales van het dubbelspel. De Zierikzeese (17) en An-Sophie Mestach uit België ver loren op het Londense gras met 6-4 6-4 van de Poolse Linette en de Engelse Watson. Kerkhove be reidt zich nu voor op het jeugd- toernooi van Wimbledon. UIT COLF München. BMW Open, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Coosen (ZAf) 64 slagen, 2. Finch (Eng) 66, 3. Lafeber (Ned), Coltart (Sch), Fasth (Zwe), Fraser (Aus), Kingston (ZAf), Lynn (Eng), Price (Wal), Willett-(Eng) 67, 23. Derksen, Van Weerelt 69, 112. Remkes 74, 127. Besseling 75. TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen, tweede ron de: Murray (GBr/3) - Gulbis (Let) 6-2 7-5 6-3, Gonzalez (Chl/10) - Mayer (Arg) 6-7 (4) 6-4 6-4 6-4, Davidenko (Rus12) - Crivoi (Roe) 6-4 6-4 6-2, Ferrer (Spa/16) - Fognini (Ita) 6-2 6-2 6-3, Wawrinka (Zwi/19) - Vassallo Arguello (Arg) 6-3 6-2 6-2, Ferrero (Spa) - Santoro (Fra) 6-7 (1) 6-3 6-4 6-3, Hewitt (Aus) - Del Potro (Arg/5) 6-3 7-5 7-5, Roddick (VSt/6) - Koenit- sin (Rus) 6-4 6-2 3-6 6-2, Simon (Fra/8) - Al- ves (Bra) 5-7 6-3 6-4 6-4, Berdych (Tsj/20) - Mathieu (Fra) 6-2 6-4 6-4, Melzer (Oos/26) - Becker (Dui) 7-6 (6) 6-3 7-6 (1), Hanescu (Roe/31) - Devilder (Fra) 6-2 6-3 6-1, Seppi (Ita) - Gicquel (Fra) 7-5 6-4 6-7 (3) 5-7 6-4, Petschner (Dui) - Zverev (Dui) 4-6 7-6 (13) 3-6 7-6 (5) 6-0. Vrouwen, tweede ronde: Jankovic (Ser/6) - Benesova (Tsj) 6-2 6-4, Pennetta (lta/15) - King (VSt) 6-2 6-2, Mauresmo (Fra/17) - Ku- cova (Slw) 6-3 6-3, Medina Garrigues (Spa/20) - Garbin (Ita) 7-6 (5) 6-3, Safina (Rus/1) - De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38