'Wethouder passief over ziekenhuis' Parkeerplaats ondergaat razendsnelle metamorfose 25 t/m 28 juni'09 Waterpiramide langs A58 levert een halve ton op www. harves tfair. nl Harde aanval van raadslid Van Felius op wethouder Houtekamer Terrein aan Adriaan van der Weijdeweg gaat Groeneduin heten. Kenmerken van 'oud' en 'nieuw mm i Vrijdag 26 juni 2009 I 21 door Martijn de Koning zierikzee - Het gesprek over de op roep van de gemeenteraad aan wet houder Gilles Houtekamer om in conclaaf te gaan met ziekenhuisdi recteur Pieter Vierhout liep gister avond tijdens een raadsvergade ring verrassend genoeg uit op een felle discussie. Niet omdat er par tijen waren die de motie, opge steld door de PvdA, niet onder steunden; dat deden ze allemaal zonder aarzelen. Maar wel omdat raadslid Joost van Felius van Alert! de wethouder passiviteit verweet. Van Felius wees op de motie die zijn partij dik een jaar geleden sa men met de Christenunie indien de. De partijen riepen Houteka mer toen op actief op te komen voor de ziekenhuisbelangen van Schouwen-Duivelanders. „De wet houder stelde zich toen op als een soort Colijn van de 21ste eeuw: ga maar rustig slapen, Gilles waakt", zei Van Felius gisteren. „Maar Gil les is in slaap gedommeld. Pas als een aantal actieve bewoners van Schouwen-Duiveland een handte keningenactie beginnen voor be houd van de dagbehandeling in Zierikzee, wordt hij weer wakker en betuigt zijn steun." Houtekamer reageerde als gesto ken. „Dit is apert onjuist", beet hij Van Felius toe. „Er is nooit sprake geweest van een afwachtende hou ding. We hebben zelfs op eigen ini tiatief een bezoek gebracht aan de directie." W*i De hele gemeenteraad sloot zich gisteren aan bij een PvdA-oproep aan wethouder Gilles Houteka mer om te gaan praten met zie kenhuisdirecteur Pieter Vierhout. De wethouder verweet het Van Fe lius dat die onrust zaaide. „U zou als raad nu meer dan ooit één front moeten vormen." „Dat doen we ook", reageerde Van Felius. „Uiteraard steunen wij de motie." Die hield in dat de wethouder met Vierhout in contact treedt, hem vraagt wat de directie met de afde ling dagbehandeling van plan is en daarbij een klemmend beroep doet om de leefbaarheid niet uit het oog te verliezen. Ook zou Houtekamer bij de direc tie moeten aandringen op de orga nisatie van openbare voorlichtings avonden over de toekomst van het ziekenhuis. Houtekamer beloofde dat allemaal te gaan doen. Dat was geen verras sing, want de wethouder had vori ge week in de PZC al verteld dat er een gesprek met Vierhout op de planning staat. „Dat weten wij natuurlijk ook wel", verklaarde de indiener van de motie, PvdA-raadslid Petri d'Anjou. „Het gaat er ons om dat de wethouder zich tijdens dat ge sprek gesteund voelt door de volle dige raad en dat de inwoners van Schouwen-Duiveland weten dat we hun zorg delen." ZIERIKZEE - Een combinatie van dingen uit het 'oude' en 'nieuwe' land. Dat kenmerkte gister avond voor veel 'nieuwe' Schouwen-Duivelanders de viering van het einde van hun 'schooljaar'. Een deel van de inburgeraars die afgelopen jaar bij het Regionaal Opleidings Centrum in Zierik zee een (verplichte) inburgeringscursus volgden, had gisteren de vaak autochtone partner meege nomen, maar óók eten uit het moederland. En een deel van de bezoekers had traditionele kledij aangetrokken. foto Ronald den Dekker door Raymond de Frel goes - Met het plaatsen van een waterpiramide langs de A58 heeft de Rotaryclub Goes vijftigduizend euro opgehaald voor een drinkwa terproject in Senegal. De Rotaryclub speelt met het pro ject in op het Goese Afrikajaar. Vandaag wordt de met sponsorna men beplakte piramide afgebro ken, in het najaar verkast het ob ject naar een nog nader te bepalen dorp in Senegal. „We zijn nog met drie dorpen in onderhandeling. Het is de bedoeling dat een ge meenschap zelf voor het onder houd zorgt. Zo creëer je een kleine economie", zegt Koos van den Ouden van de Rotaryclub Goes. De acht meter hoge tent is een idee van Martijn Nitzche uit Delft. In de piramide wordt zout grond water gepompt, dat overdag ver dampt als de zon op het doek schijnt. Het vuil en het zout blij ven op de grond achter en het schone water druppelt langs het doek in een gootje. De tent kan duizend liter schoon water per dag produceren. De Rotaryclub hoopt via Rotary International de nog be nodigde 25.000 euro binnen te ha len. Lukt dat niet, dan gaat de Goe se Rotary over tot nieuwe acties. door Martijn de Koning burgh-haamstede - Een aanne mer is gisteren begonnen met de eerste werkzaamheden voor uit breiding van de ATB-route door de boswachterij Westenschouwen en aanpak van de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijde weg bij Burgh-Haamstede. De werkzaamheden moeten snel uit gevoerd worden, want ze moeten klaar zijn voor de Senior Games in september beginnen. De Boswachterij is uitgekozen als locatie voor de mountainebikewed- strijden. Daarvoor wordt het be staande parcours met een kleine drie kilometer uitgebreid tot bijna negen kilometer. „Er komen twee extra lussen, midden in het bos", legt boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer uit. „En de route gaat straks niet meer gedeeltelijk over het algemene voet- en fiets pad, zoals nu het geval is." Ingrijpender zijn de aanpassingen aan de parkeerplaats bij de Adriaan van der Weijdeweg, aan de rand van de boswachterij en startpunt van de ATB-route. De plek stond toch al op het program ma om een opknapbeurt te krij gen, in het kader van het project Van Zierik tot Zee. Vijf 'natuurlij ke' plekken op het eiland zijn daar- Het parkeerterrein aan de Adriaan van der Weijdeweg wordt de komende vier weken opgeknapt. Het ATB-parcours dat daar begint, wordt verlengd. bij aangewezen als 'onthaalplaat- sen', waar toeristen informatie over het gebied kunnen krijgen. Om deelnemers en gasten aan de Senior Games een beetje fatsoen lijk te ontvangen, worden die werkzaamheden aan de parkeer plaats nu vooruit geschoven. „Er komt een toiletgebouw, het uitkijk punt op de bult wordt vervangen en er komen schanskorven met in formatie over het gebied en wan delmogelijkheden", zegt Fluijt. Die schanskorven zijn stalen construc ties met natuursteen. Het aantal parkeerplaatsen wordt licht uitge breid. De naam van de parkeer plaats verandert: die gaat Groene duin heten. De werkzaamheden moeten over vier weken klaar zijn. De parkeer plaats blijft in de tussentijd ge woon open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33