eeland PZC Mosselrecord Zierikzee afgeblazen Pronk I MIDDELBURG Goesenaar valt vrouwen lastig SCHOUWEN-DUIVELAND 18 17 21 Weinig belangstelling, organisatie vreest financieel debacle. Nachtelijk kerkportaal decor voor video ma Buikdansen i».* a'** Nog maar twee weken voor complex spektakel Ubuntu Parkeerplaats bij boswachterij ondergaat snelle metamorfose Vrijdag 26 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het grootste mosseldi ner ter wereld, dat li juli zou plaatsvinden aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee, gaat niet door. Van de beoogde tweeduizend deel nemers hebben zich nog nog geen tweehonderd aangemeld. Ook organisatorisch was het evene ment niet goed voorbereid. „Dit vergt veel meer organisatie, waar mee op een vroeger tijdstip begon nen had moeten worden. Nu had den we geen zekerheid over het aantal deelnemers," legt woord voerder Johan van de Velde uit. Het mosseldiner moest een ver melding in het Guinness Book of Records opleveren. Belangstellen den konden voor 27,50 euro aan schuiven voor een openluchtdiner, bestaande uit een voorgerecht van vis, als hoofdgerecht mosselen met twee glazen Schouwse wijn en een toetje. Het diner is een initiatief van De Zilte Ronde, het samenwerkings verband van restauranthouders en leveranciers van streekproducten op Schouwen-Duiveland. Het be sluit het mosselevenement af te ge lasten is dinsdag op een vergade ring van De Zilte Ronde genomen. Van de Velde: „We waren una niem van mening dat dit levensge vaarlijk werd. We konden dit naar onze gasten toe niet verkopen en dreigden financieel de boot in te gaan. Je hebt het toch over een feestje van dik 20.000 euro. Aan- W* De recordpoging grootste mos- seldiner ter wereld in Zierikzee gaat niet door. Als alternatief is er 11 juli in Dreischor een mos seldis voor een kleinere groep. vankelijk dachten we nog quitte te kunnen spelen bij vijfhonderd deelnemers, maar dat wel met alle risico's van dien." Volgens Van de Velde waren za ken als sponsoring en menukaart rond, maar moest met de gemeen te Schouwen-Duiveland nog wor den gesproken over onder meer parkeergelegenheid voor al die eters. Op de vergadering dinsdag zou den harde woorden zijn gevallen. De initiatiefnemer kwam niet op dagen en de publiciteitsman moest worden gesommeerd de ver gadering bij te wonen. Om de mensen die al hebben inge schreven, sponsors en andere hel pers toch iets te kunnen bieden op 11 juli, serveert De Zilte Ronde het zelfde mosseldiner op Van de Vel- des wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor. „Daar is plaats voor tweehonderd mensen. Het gaat in elk geval door, ook al komt er maar 25 man. Bij 150 deelnemers, hebben we uitgerekend, blijft er al iets over voor het goede doel, de stichting Stimuleringsfonds Schou wen-Duiveland, waaruit jonge on dernemers met innovatieve ideeën een renteloze lening kunnen krij gen", aldus Van de Velde. ZIERIKZEE - Het startscherm van de driedimen sionale video die gisteravond is vertoond op de Romaanse voorgevel van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De projectie is een experiment van Nuformer Digital Media. Te zien waren on der meer ballen die vanuit de ramen van de kerk richting publiek stuiterden en pilaren die vol water liepen. Ongeveer tweehonderd men sen kwamen kijken naar de vertoning. Het Zie- rikeese mediabedrijf maakt 3D-presentaties, animaties, films en internetprojecten voor be drijven. Nuformer maakte naam met een ani matie voor de Amerikaanse Disney/Buena Vi sta-studio's. Een video van de projectie op de kerk is vandaag te zien op www.pzc.nl. foto Ronald den Dekker www. prontowonennl □p woonboulevard de Mortiere - T: 0118-414504 [~Prontcr- E: info@prontomiddelburg.nl GOES - De politie heeft gisteravond in 's-Heer Hendrikskinderen een 17-jarige jongen uit de gemeente Goes aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het lastigval len van vrouwen. De afgelopen weken kwamen er meldingen binnen dat er vrouwen werden lastiggevallen door een jongen op de fiets. Tijdens een postactie van de politie kon hij, na een korte achtervolging, worden aangehouden. De politie vermoedt dat er meerdere slachtoffers zijn. ZEEUWSE Ze is klein van stuk en bruist altijd van de energie. Haar persoonlijke sores vlecht ze speels door de talrij ke zakelijke besognes waar ze mee bezig is en waar ze haar collega's meestal luid deelgenoot van maakt. Kortom: zij vult de ruimte. In letterlijke zin té veel ruimte, vindt zij zelf. „Ik word veel te zwaar. Ik krijg die buik er gewoon niet meer af", luidt haar verzuch ting. Rauwkost moet de oplossing Tip? redactie@pzc.nl bieden voor haar probleem. Zij knabbelt de laatste tijd dan ook met regelmaat op een komkommer of andersoortig groenvoer dat lek ker weg hapt. Wat haar betreft echter nog niet met het gewenste re sultaat. Vandaar haar Spontane reactie op het voorstel van een col lega komende winter eens een cur sus buikdansen te volgen. „Ja, dat kan ik wel doen. Ik heb tenslotte buik genoeg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29