Oplichter keert niet terug naar cel ZG@§and Studenten weer in trek bij bedrijven Bhutaanse docenten in Vlissingen Gescheurd, verkleurd, versleten? quarterlif e crisis? Gewelddadige man houdt ook personeel Torentijd voor de gek. ROC Zeeland biedt scholing voor betere drinkwatervoorziening. HZ'ers gevraagd voor projectwerk en overbrugging zomer. www.CheckJeCrisis.nl Vrijdag 26 juni 2009 25 door Emile Calon MIDDELBURG - Een gewelddadige oplichter is niet in Torentijd terug gekeerd na een dag verlof De Groningse man (39) kreeg eind mei een dag verlof, aldus unitdirec teur Peter Baaijens van de Middel burgse penitentiaire inrichting Torentijd/Nederhof Hij geeft di rect toe dat hij niet verwacht had dat de bewuste man misbruik zou maken van de kans die hem werd geboden. door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Vijftien docenten uit Bhutan krijgen vanaf maandag ge durende drie weken les in het Technum van het ROC Zeeland in Vlissingen. De Bhutanen hebben de extra opleiding nodig om te kunnen zorgen voor goede drink watervoorzieningen in hun land. Ze bezoeken ook verschillende be drijven in Zeeland om te zien wel ke leidingen en rioleringen hier ge bruikt worden. In Bhutan - een bergachtig land tussen China en India - is niet voor iedereen schoon drinkwater beschikbaar, vertelt projectleider Anton Bitter van ROC Zeeland. Volgens Baaijens trapte hij, net als de eerdere slachtoffers van de man, in diens overtuigende verha len. „Het is een zeer slimme, ge wiekste man." Baaijens geeft ook aan dat het per soneel niet precies op de hoogte is van wat de man heeft uitgespookt. Baaijens houdt een vervelend ge voel over aan de affaire. „Hij heeft ons ook belazerd. Maar echt voor komen, dat kunnen we niet." De man was vorig jaar in hoger be roep door het gerechtshof in Leeuwarden veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. Sinds hij niet meer terugkeerde naar Torentijd staat hij gesigna- Hij nam in februari alvast een kijk je in het land, om een indruk te krijgen van de situatie. „De Bhu- taanse overheid heeft het doel om de hele bevolking van schoon drinkwater te voorzien. In 2000 zat het land op 65 procent, nu op zo'n 85 procent. Vooral in de ste den is er wel drinkwatervoorzie ning, maar in de buitengebieden tappen mensen uit een bergbeek- 'Loodgieters moeten kunnen herkennen wat een goede waterleiding is en wat niet' je." Hoewel de situatie in Bhutan dus verbetert, is scholing hard no dig. „De loodgieters moeten de lei dingen ook onderhouden. Ze moe ten kunnen herkennen wat een leerd en is de politie naar hem op zoek. Volgens Baaijens komt het maar zelden voor dat gedetineerden niet terugkeren van een verlof Zij krij gen 'vrij' omdat zij weer moeten wennen aan terugkeer in de maat schappij. Dat is nodig om te voor komen dat zij van de ene op de an dere dag, na het uitzitten van de straf helemaal op zichzelf zijn aan gewezen. Deze week maakte Baaijens nog mee dat een 'bewoner' van de open inrichting Nederhof, waar ge detineerden de laatste periode van hun detentie uitzitten, 's avonds niet te vinden was in de Zeeuwse goede waterleiding is en wat niet. Veel materialen en loodgieters ko men uit India en zijn van slechte kwaliteit. Het gebrek aan kennis zorgt voor provisorische oplossin gen. Er is veel te doen in het land. We willen de docenten bijvoor beeld leren hoe je water filtert, een legionella-controle uitvoert, maar ook hoe je het morsen van water voorkomt. We willen lesge ven met materialen die daar voor handen zijn. Koper, bijvoorbeeld, is te duur." Het is de bedoeling dat de Bhu- taanse bezoekers hun opgedane kennis doorgeven aan andere do centen en aan loodgieters. In januari 2010 gaat er nog een de legatie van het ROC Zeèland terug naar Bhutan om te kijken hoe de docenten hun kennis in de prak tijk gebracht hebben. bibliotheek. De man was op weg naar de bibliotheek in Dauwendae- le een kennis tegengekomen en blijven hangen. Voor straf mag de ze man nu twee weken lang 's avonds niet naar buiten. 'Bewoners' van de Nederhof mo gen in het weekeinde naar huis. Overdag werken zij bij Walcherse bedrijven en 's avonds mogen zij of sporten of naar de bibliotheek. Als zij echter opgeven dat zij naar de bibliotheek gaan, moeten zij dat wel doen. Medewerkers van de Nederhof gaan regelmatig langs het zwembad, de sportschool en de bibliotheek om te controleten of iedereen present is. MIDDELBURG - Vrouwenopvang Blijf van m'n Lijf Zeeland en cen trum voor geestelijke gezondheids zorg Emergis bekijken of een fusie voordelen oplevert. Zij nemen daar een halfjaar de tijd voor, spra ken zij gisteren af. Door samen te gaan met Emergis hoopt vrouwen- opvang Blijf van m'n Lijf dat hulp verleners als politie en huisarts de voorziening sneller vinden en dat de opvang verbetert van slachtof fers van huiselijk geweld. VLISSINGEN - Studenten in de zo mer inzetten voor werk dat is blij ven liggen of dat achterop raakt door absenties wordt weer popu lair bij bedrijven. Vooral werkge vers die elektrotechnici zoeken pro beren via vakantieopdrachten stu denten binnen te halen. „Het trekt de laatste maanden weer wat aan," merkt medewerker stage en detachering Marcel van Boven van TWZ in Vlissingen. De beschikbare vacatures, nu 47 vol gens de TWZ-woordvoerder, zijn voornamelijk technisch van aard. Bedrijven zoeken vooral mensen om projecten uit te voeren waar normaliter geen mankracht voor is, zoals het schrijven van marke tingplannen. Het traditionele va kantiewerk, bediening en schoon maak, houdt TWZ af Hogeschool Zeeland maakt veel ge bruik van de TWZ'ers voor de be geleiding en inrichting van evene menten. Maar de gemeente Vlissin gen zoekt er een financieel advi seur voor budgetbewaking. Aan vang van de functie: wanneer mo gelijk. De gemeente Veere zoekt studenten die parkeervergunnin- gen willen uitdelen in het hoogsei zoen. De bestanden aan te bemiddelen studenten lijken toe aan opscho ning: volgens Van Boven zijn er 2500 ingeschrevenen, maar ondui delijk is wie daadwerkelijk beschik baar is. Curriculi vitea zijn op de website niet te ontdekken, volgens Van Boven omdat studenten daar geen interesse in hebben. Toen nog Techno Werkplaats Zeeland is in 1995 opgericht door Hogeschool Zeeland, ROC Zeeland, Syntens Zeeland, Arbeidsvoorziening Zee land en Provincie Zeeland voor pas afgestudeerde technici. Verzelf standigd en omgedoopt tot The Work Zone is TWZ een studen ten-arbeidsbemiddelaar. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat zet vanaf zaterdag Ze moeten bijvoorbeeld minder ervaren water- in en bij de sluis. De stewards staan op sluizen voor de derde zomer stewards in op sluizen. Zij sporters helpen bij het gebruik van de sluizen, waar in de drukke zomermaanden juli en augus- moeten recreanten vlot en veilig door de sluizen Ook nemen ze lijntjes aan bij het aanmeren of tus sprake is van wachttijden of waar beroeps helpen. In Zeeland staan ze op de Crevelingen- gooien ze los als de schepen vertrekken. Daar- vaart en recreatievaart samen schutten, sluis en de Zandkreeksluis. naast dienen ze als vraagbaak voor de recreanten foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27