'Ik wil iets doen in Ghana dat van blijvende waarde is' 'Veehouderij-sector is nu aan zet' Raad Vlissingen is gang van zaken bij Zeeland Seaports zat 25 t/m 28 juni 09 www.harvestfair. nl Serooskerkse studente doet twee maanden vrijwilligerswerk. Havenschap volgens raad niet zorgvuldig met gemeenschapsgeld. Vrijdag 26 juni 2009 121 door Emile Calon DOMBURG - Het Veerse CDA-raads- lid R. Molenaar sprak gisteren, aan het slot van het raadsdebat over de intensieve veehouderij in de ge meente Veere, waarschuwend rich ting ondernemers. „Zij moeten nu serieus werk maken van het die renwelzijn." Daarmee liet hij dui delijk weten dat de ondernemers nu aan zet zijn en niet achterover mogen leunen nu de Veerse ge meenteraad hen de kans biedt om te blijven voortbestaan. Aanvanke lijk wilde het dagelijks bestuur van de gemeente een uitsterfbeleid en hen ook geen meter ruimte bie den om uit te breiden. Na protest vanuit de sector zelf en vanuit een belangrijk deel van de gemeente raad, maakte het college een forse koerswending en biedt bestaande bedrijven de mogelijkheid om on der voorwaarden zelfs 5000 vier kante meter uit te breiden. Vol gens het raadsvoorstel kan in indi viduele gevallen zelfs nog meer worden uitgebreid. Want het colle ge en de raad willen per geval maatwerk leveren. Aanvankelijk was ook de fractie van PvdA/Groenlinks tegen groeikan sen voor de sector. T. Sinke bekende dat uit het oog punt van collegiaal bestuur - 'wij willen als coalitiepartij mee bestu ren' - het oude standpunt is verla ten. Ook zei hij dat een nee tegen uitbreiding van de bedrijven ernsti ge financiële gevolgen voor de ge meente kan hebben. Het zou vol gens hem onverantwoord zijn om de gemeente, die ook dik moet be talen voor de N57, met zo'n last op te zadelen. GROTE ZOMEROPRUIMING BIJ MINDERHOUD WONEN 4 zitsbank in stof blauw van 1256,-voor 399,- ledikant hout met metaal nachtkastjes samen voor 995,- eetkamertafel wit van 530,- voor 390,- relaxfauteuil in stof van 1499,-voor 699,- hoekbank in zwart leer van 1595,- voor 1295,- 4 eetkamerstoelen in leer samen voor 899,- wandelementen in blank eiken mat lak van 2660,- voor 1495,- 2,5 zitsbank in grijs/zwarte stof van 879,- voor 495,- dressoir in eiken smoke grey van 1599,-voor 995,- Nu grote expositie schilderijen van schildersgroep 't Straatje van Vermeer. Wij verzorgen ook deskundig advies aan huis!!! MINDERHOUD WONEN Minderhoud Wonen Zuidstraat 116 4361 AJ Westkapelle www.minderhoudwonen Openingstijden: Ma. t/m vrij. van 9.03- 17.30 uur Zat. van 9.00 - 16.30 uur 0118-571212 door Emile Calon SEROOSKERKE (W) - Een grote uitda ging. Zo noemt Ilse Ubels haar plannen om twee maanden lang vrijwilligerswerk te doen in het West-Afrikaanse land Ghana. De studente psychologie aan de Universiteit van Tilburg vliegt op 1 juli naar dat land en reist vervol gens door naar het stadje Bolgatan- ga in het noorden van Ghana. Daar gaat ze als vrijwilligster wer ken in een jeugdcentrum. Volgens de studente, afkomstig uit Seroos- kerke, worden in dat centrum kunst-, drama- en zanglessen gege ven, computercursussen en sport en spelactiviteiten. „Samen met lo kale vrijwilligers wil ik daar iets op zetten dat van blijvende waarde is", benadrukt ze. De 22-jarige heeft een beetje Afri ka in haar bloed zitten. Ze is gebo ren in het oostelijk deel van Zim babwe waar haar ouders destijds werkten als artsen in een zieken huis in het dorpje Bonda. Ze kan zich van die periode weinig meer herinneren, want toen ze twee was verhuisde het gezin naar Ne derland. Desondanks trekt Afrika. Ze heeft gekozen voor Ghana om dat dat land stabiel is en relatief veilig. Ze zal daar niet de enige vrijwillig ster zijn. Ze gaat samen met een groep van twintig Nederlandse jongens en meiden en in het jeugd- llse Ubels gaat bij een familie wonen alsof ze één van de dochters is centrum in Bolgatanga komt ze te werken met vijf van hen. Die twintig hebben hun 'werk' al lemaal geregeld via 'Ontmoet Afri ka'. Die organisatie vindt het be langrijk dat jonge mensen met een open blik naar Afrika gaan en daar echt in contact komen met de loka le bevolking. Dat laatste vindt Ilse zeer belangrijk en zal volgens haar vooral ook gebeuren in het dorp waar ze verblijft. Dat traditionele dorp, Sokabisi, ligt drie kilometer van Bolgatanga. Ze gaat daar wonen bij een familie en draait daar gewoon mee alsof ze één van de dochters is. Welis waar een oude dochter, want de meeste Ghanese vrouwen van haar leeftijd zijn zelf moeder en hebben al meerdere kinderen. De oud-inwoonster van Serooskerke weet nog niet wie haar gastgezin wordt noch hoeveel leden dat ge zin telt. Ze verwacht in ieder geval veel bij het gezin te leren, maar ook van haar contact met de kinde ren in het jeugdcentrum. Ze is ook benieuwd hoe het is om wekenlang te leven in een gebied dat zeer verschilt van haar eigen leefomgeving en cultuur. Ze weet in ieder geval dat ze iets heel bij zonders gaat meemaken. „Het wordt een heel mooie ervaring." En ze verwacht dat ze na afloop nog meer bewondering zal heb ben voor de mensen die daar wo nen en meer waardering voor alles wat ze hier heeft. Ilse Ubels is benieuwd hoe het is om wekenlang te leven in een gebied dat zeer verschilt van haar eigen leefomge ving en cultuur. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen teraad vindt dat het havenschap Zeeland Seaports onverantwoord omgaat met gemeenschapsgeld. Dat bleek gisteravond bij de behan deling van het nieuwe Masterplan Zeeland Seaports en van de jaarre kening en de begroting van het ha venschap. Al een paar jaar wil de gemeente raad dat Zeeland Seaports een deel van de overwinst uitkeert aan de aandeelhouders. De afgelopen ja ren zei het havenschap steeds dat geld nodig te hebben. Maar nu vindt de Vlissingse raad het wel ge noeg geweest. Daarnaast knaagt bij Vlissingse raadsleden nog altijd dat het ha venschap 20 miljoen euro wil in vesteren in de zogenoemde spoor- bak in Goes. Het is immers voor een deel Vlissings geld dat aan Goes geschonken wordt. Wethou der Piet Polderman onderschrijft die opstelling en beloofde gistera vond dat hij de Vlissingse bood schap nog eens luid en duidelijk aan het havenschap kenbaar gaat maken. „Dat geld is bedoeld voor havenactiviteiten", onderstreepte Polderman. „Hoe is het verder mogelijk dat het (ongekozen) algemeen bestuur van het havenschap met publiek geld investeringen doet die tot een miljoenenverlies lijden", vroeg CDA-fractievoorzitter Marin de Zwarte. Ook daarin gaf wethouder Polderman het raadslid gelijk. „U heeft echt een punt. Daarom heeft dit college hier in huis maatrege len genomen zodat dit niet meer zomaar kan gebeuren." Ook de rol van de provincie werd door de raad flink bekritiseerd. Pol derman legde uit dat de verschil lende aandeelhouders het Master plan moeten ondersteunen. „Ik stel vast dat Provinciale Staten het plan slechts voor kennisgeving hebben aangenomen. Dat vind ik raar. Zeker omdat de provincie de grootste aandeelhouder is. Ik con cludeer daaruit dat de provincie niet daadkrachtig is." En na de zomer wil Vlissingen ook helderheid over de WCT. 1^ Zeeland Seaports moet Vlissings geld uitsluitend gebruiken voor havenactiviteiten en niet voor spoorbakken of onrendabele in vesteringen, vindt de raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23