multiculturele wijk' Deze wijk bewijst zichzelf wel Bezuinigen op vervoer leerlingen Mandemakers Groep redt Morres in Hulst Vismarkt Veere Verse Mosselen Woongoed is op zoek naar wijkwensen Vlissingen trapt 4300 euro bijeen voor ALS NIEUWE FIETSEN VOOR 399,- PER STUK! RIJKLAAR AFGEMONTEERD! Vrijdag 26 en zaterdag 27 juni Moederfietsen Transportfietsen Sportieve stadsfietsen In de fietsenkelder! w Vrijdag 26 juni 2009 119 1 kg 5," Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. FZMsTVZMs'm-ZMs'Tl Nieuw Bonedijke Tussen nu en medio 2010 wor- den 354 woningen in de Engel se wijk 'leeg' gemaakt. Daar komen 269 gerenoveerde en samengevoegde woningen voor terug, zowel huur als koop. Behalve de 42 aan de Ho- geweg en de President Roose- veltlaan. Wat daarmee gebeurt, bepaalt een werkgroep. De tweede toren in het Spaans Kwartier is onzeker. »- De Vida-huurwoningen zijn eind dit jaar klaar. Daarna vol gen nog eens 104 (sociale) huur- en koopwoningen. Het medisch centrum gaat niet door. In plaats daarvan ko men er woningen. HULST - De Mandemakers Groep (DMG) in Waalwijk is de nieuwe eigenaar van woonwarenhuis Mor- res Wonen in Hulst. Zo'n twee we ken na de sluiting wegens het fail lissement van het familiebedrijf zwaaien de deuren van de winkel morgen om to uur weer open. Van de 156 voltijdsbanen blijven er 109 behouden. De onderhandelingen over de over name zijn gisteren bezegeld. Alge meen directeur Walter van de Griendt van Morres liet gistera vond weten 'ongelooflijk blij' te zijn met het bereikte resultaat. „Aan de andere kant is er ook een dubbel gevoel, want een derde van onze medewerkers kan niet mee Dat de 'mijterwoningen' in het Spaans Kwartier moei lijk zouden verkopen, had projectontwikkelaar Ruud de Baar van Marsaki wel verwacht. „Maar niet dat het zó moeilijk zou zijn. De zestig procent, nodig om de bouw te beginnen, hebben we nooit gehaald. Terwijl de verhou ding prijs/kwaliteit uitstekend is. De economische dip maakt het, bovenop het imagoprobleem, extra lastig. En achteraf hadden we misschien moeten kiezen voor meer verscheidenheid in prijs." Inmiddels zijn ze allemaal ver kocht. Maar daar moest wel koop garant aan te pas komen: kopers overgaan en dat is zuur." Het con cern van keukenkeizer Ben Mande- makers heeft meer dan tweehon derd filialen onder namen als Keu kenconcurrent, Brugman Keukens en Sanders Meubelstad. Van de Griendt heeft er een rots vast vertrouwen in dat Morres on der de vleugels van DMG de ambi ties voor de doorontwikkeling tot breed woonthemacentrum in de toekomst waar kan maken. „Ons bedrijf in Hulst is kerngezond. We maken hier per vierkante meter een omzet die vele malen hoger ligt dan welk ander bedrijf in de Benelux ook. We zijn ten onder ge gaan aan de ballast van de filialen in Deventer en Zaanstad." kregen 25 procent korting op de vraagprijs, maar leveren later wel de helft van de winst in bij de wo ningcorporatie. Of ze delen het ver lies, dat kan natuurlijk ook. De regeling gaf makelaars wat meer lucht. Want het viel niet mee om de huizen aan de man te brengen. Zeker niet in het begin, vertelt Arthur Aerssens van A&P. „Je verkoopt toch vanuit een nega tieve historie. Er heerste scepsis. Om die reden zijn wel eens men sen afgehaakt; ze dachten niet vei lig over straat te kunnen. Maar nee, dat heeft mij nooit nerveus ge maakt. Natuurlijk, het is makkelij ker om vanuit een weiland te ver kopen, maar ik zag het juist als een uitdaging om in deze wijk za ken voor elkaar te krijgen." „De mensen die ik nu spreek zijn stuk voor stuk razend enthousiast. En terecht. Het is een leuk pro duct. De dure appartementen in de woontoren waren als eerste ver kocht. Dat zegt toch genoeg? Nu is het zaak dat de tweede fase gauw van de grond komt. En dat er aan dacht komt voor voldoende groen, speelplekken, parkeerplekken en buurtwinkels. Of de branding cam pagne nog veel gaat uithalen, weet ik niet. Dat hadden ze in het begin moeten doen. Maar dat geeft niet. De wijk bewijst zichzelf wel." MIDDELBURC - Goede ideeën die de leefbaarheid in de Middelburgse wijken verbeteren, kunnen voor 1 september worden ingediend bij Woongoed. De woningcorporatie organiseert al een paar jaar de Wijkwens en voert de wensen ook uit. Wijkwensen moeten wel te maken hebben met 'schoon, heel en veilig'. Bovendien moeten zo veel mogelijk wijkbewoners van het plan profiteren. De wijk- wenskaarten zijn verkrijgbaar bij Woongoed, het stadskantoor van de gemeente, grand café Willem in Nieuw-Middelburg, Het Getij in de Stromenwijk en bij de Huur dersvereniging Middelburg. www.woongoed.nl VLISSINGEN - Een Vlissingse spon soractie voor de Stichting ALS heeft 4300 euro opgebracht. Afge lopen weekeinde fietsten zo'n 130 deelnemers aan de actie dat be drag bij elkaar. Het evenement 'Trap ALS de we reld uit' wil bekendheid geven aan deze dodelijke spier- en zenuw ziekte en tegelijkertijd geld inzame len voor meer onderzoek. De af korting ALS staat voor Amyotrofi- sche Laterale Sclerose, een ziekte van de zenuwcellen die de spieren aansturen. MIDDELBURG - Het schrappen van de gemeentelijke bijdrage voor het leerlingenvervoer voor het bijzon der onderwijs levert weinig op. Tijdens de algemene beschouwin gen had het CDA geopperd om al leen nog ouders van kinderen die naar het speciaal onderwijs gaan tegemoet te komen. Wie zijn kind echter uit vrije wil naar een school van een bepaalde levensbeschou welijke signatuur stuurt, zou zelf voor de vervoerskosten moeten op draaien. In totaal besteedde de ge meente Middelburg in 2008 zo'n 400.000 euro aan het leerlingen vervoer voor het speciaal onder wijs en 5400 euro aan de vervoers kosten voor het bijzonder basison derwijs. Het vervoer van leerlin gen naar het bijzonder basisonder wijs kostte in totaal bijna 31.000 euro, maar het leeuwendeel hier van werd betaald door een eigen bijdrage van de ouders. De kosten voor het bijzonder onderwijs val len voor de gemeente dit school jaar 8000 euro hoger uit omdat er een kleine taxibus is bijgekomen. Zusterstraat 24 PROFILE l/anJuVrtd Middelburg vun Tel. 0118 - 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl Vanuit de huiskamer kijkt het echtpaar Van Rijswijk uit over de Schuitvaartgracht. „Er zitten eenden, ganzen en zwaluwen. Dat laatste gelooft niemand, maar het is echt waar. Ontzettend veel zelfs." foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21