it 8BH' Kabinet maakt creditcarduitgaven openbaar PZC \\*l, Brazilië nipt naar finale Confederations Cup 29 Vandaag in de autobijlage: Audi maakt Q7 iets subtieler Citroën koestert haar schatten Fiat maakt sprong vooruit Viroloog Wilschut waarschuwt voor anti-priklobby. Clownesk protest tegen tweede kerncentrale Rekenkamer controleert jaarlijks bonnetjes en declaraties. Morres Wonen weer open na overname 'Westerschelde kan beste afgesloten' Word ook abonnee! O Zonnig 24° VRIJDAG 26 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 148 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Nut Mexico-vaccin betwijfeld door Ap van den Berg den haag - Viroloog professor Jan Wilschut vreest voor een lage op komst bij het grootscheepse vacci natieprogramma tegen het Mexi co-virus deze herfst. „Een krachti ge voorlichtingscampagne van de overheid is cruciaal om te voorko men dat de campagne mislukt", be nadrukt de hoogleraar die verbon den is aan het Universitair Me disch Centrum in Groningen en de Gezondheidsraad adviseert over de bestrijding van de pande- mie. Met de prikken tegen het Mexi co-virus - twee voor iedere Neder lander - wil hèt kabinet voorko men dat de samenleving door een griepuitbraak ontwricht raakt en er duizenden doden vallen. „Veel mensen hebben de indruk dat het allemaal wel losloopt. Bovendien is een anti-priklobby actief. Daar door ziet men nu misschien niet het voordeel in van het Mexi co-vaccin." In discussies worden nut en noodzaak van de injecties openlijk betwijfeld. Dat gebeurde recent ook al met de vaccinatie on der jonge tieners tegen baarmoe derhalskanker, die goeddeels mis lukte. Het ministerie van Volksgezond heid weet nog niet hoe mensen ko mend najaar massaal moeten wor den gemobiliseerd. Het vaccin heeft het meeste effect wanneer het vóór een uitbraak is toegediend. „Wanneer er doden vallen als gevolg van de griep, zul len veel mensen gemotiveerd ra ken om de prik te gaan halen. Maar dan is er al veel leed ge schied", meent de viroloog. Volgens de farmaceuten kunnen de 34 miljoen vaccins, die minister Ab Klink van Volksgezondheid heeft besteld, tijdig - vanaf okto ber - worden geleverd. middelburg - Drie clowns van milieuorganisatie Wise steken de draak met de gevaren van radio actief afval. Zo'n dertig activisten protesteerden gisteren voor het hoofdkantoor van energiebe- X>N X - -• drijf Delta in Middelburg tegen de plannen voor een tweede kerncentrale. Greenpeace, Wise en actiegroep Stop Borssele houden dinsdag 7 juli in de Zeeuwse hoofdstad een kernenergiedebat. Ze den haag - Het kabinet maakt de uitgaven die zijn gedaan met de creditcards van de ministeries openbaar. Dat zegde minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken toe nadat gisteren de declaraties van ministers en staatssecretarissen wa ren gepubliceerd. De ene minister vroeg 2500 euro aan hotelkosten te rug, de andere wilde geld voor een stroomomvormer van 49,95 euro. In Groot-Brittannië leidde de openbaarmaking van declaraties van ministers en parlementariërs - van badstoppen tot pornofilms - tot grote opwinding. Maar de Alge mene Rekenkamer stelde gisteren geen reden te hebben om te twijfe len aan de integriteit van de Neder landse bewindspersonen. Elk jaar controleert de Rekenkamer de be- stuurskosten en bekijkt of de regel geving over vergoedingen nog op orde is. Steekproefsgewijs worden losse bonnetjes en declaraties on derzocht, zegt een woordvoerster. „Tot op heden hebben die onder zoeken niet tot opmerkingen in ons jaarverslag geleid." Uit de bonnetjes van ministers en staatssecretarissen blijkt dat vice- premier Bos een Ray Ban zonne bril heeft gedeclareerd van 113 eu ro. Zijn exemplaar was hij verlo Binne ê1 hulst - Meubelgigant Morres Wo nen opent morgen weer de deu ren. Twee weken geleden moest de zaak sluiten vanwege faillissement, maar inmiddels -heeft De Mande- makers Groep uit Waalwijk de on derneming overgenomen. pagina 19: Mandemakers Groep redt Morres in Hulst dernei den haag - De beste oplossing te gen de zeespiegelrijzing is een af sluitbare kering in de Westerschel de. Maar daar wil Vlaanderen niet aan. Dat zei voorzitter Cees Veer man van de Deltacommissie giste- reoJn de Tweede Kamer. pagina 2: 'Afsluiten Westerschel de beste oplossing' Westerschelde moet dicht reacties: 324 Twitteren in Tweede Kamer moet kunnen 35% 65% zullen uitleggen waarom Delta moet afzien van [tweede kerncentrale. foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: tweede centrale moet beproefd type zijn Zeeland: 2, 3, 17 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; sport: 29 t/m 33; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Auto. ren tijdens een buitenlandse top. Daarvan heeft hij aangifte gedaan. „Een gewone werkgever sluit ver zekeringen af voor zijn personeel, ook voor buitenlandse reizen. De overheid verzekert zich niet. Het is goedkoper om opgelopen schade zelf als overheid te vergoeden. Dat is met de bril van Bos ook ge beurd", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. pagina 3: commentaar Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 mi 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1