PZC 7 Vertraging voor Perrydok EOD praat vandaag over duizendponder 'ronk MIDDELBURG 23 21 Voorbereidingen stilgelegd, nog geen gevaar voor restauratie. Kritiek Rekenkamer op planvorming Mortiere Discussie over kunststof grafsteen Gereedschap gestolen uit bouwcontainers Buikdansen Vrijdag 26 juni 2009Tip? walcheren@pzc.nl Muisstil in Katsarchief tijdens vierdaagse Kunstroute voor Kids Studente twee maanden naar Ghana voor vrijwilligerswerk door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De eerste damwand dreunde precies drie weken gele den het Scheldeterrein in, maar de voorbereidingen voor de restaura tie van het Dokje van Perry zijn nu alweer gestaakt. Bij de gemeente Vlissingen zijn na melijk 'wat telefoontjes' van ver ontruste bewoners van de Steenen Beer binnen gekomen. Zij beklaagden zich niet alleen over het enorme lawaai, dat door de hele binnenstad luid en duide lijk te horen was, maar vooral over de trillingen waarmee de werk zaamheden gepaard gingen. „Het zijn dan ook enorme dingen die de grond in gaan. En ook al kwamen de trillingen niet boven de norm uit; de gemeente vond de impact ervan zelf ook behoorlijk", erkent gemeentevoorlichter Mir jam de Jong. „Zeker omdat het werk de huizen steeds dichter na derde. Daarom hebben we beslo ten de voorbereidingen stil te leg gen. Dat heeft overigens geen ge volgen voor de restauratie, omdat die toch pas begin volgend jaar be gint en de voorbereidingen al in september van dit jaar zouden zijn afgerond. Dus in die zin is het niet zo erg." Tenminste tot eind volgende week wordt er niet gewerkt aan het dok- je, waarmee de teller van de vertra ging op twee weken komt te staan. Tegen die tijd moet de aannemer, Van den Biggelaar uit het Brabant se Velddriel, een rijtje oplossingen op papier hebben. Welke dat zouden kunnen zijn, mag die niet toelichten. „Dat heb ben we met de gemeente zo afge sproken." Behalve de overlast is er nog een ander probleem op de Steenen Beer: een instabiele kelder van de gemeente, voor de huizen aan de rechterkant. De gemeente Vlissingen wilde die volstorten met zand, maar dat gaat niet omdat de tussenwand met de kelder van één van de huizen op Het slaan van de damwanden voor de restauratie van het Dok- je van Perry op het Vlissingse Scheldeterrein is stilgelegd om dat bewoners overlast hadden. instorten staat. „De gemeente wist dat die wand slecht was", vervolgt De long. „En om die goed te repa reren hebben we er een externe constructeur en de monumenten commissie erbij gehaald. We ho pen dat die snel advies uitbren gen." Terwijl het werk aan de ene kant van het eerste deelplan Bestevaer niet zo vlot verloopt, gaan de werk zaamheden aan de andere kant ge woon door. Daar wordt heiwerk verricht aan de kade van het Dok. Van het slaan van deze damwan den ondervinden bewoners van de Steenen Beer echter geen over last, volgens de gemeente. Of dat volgens de bewoners ook zo is, viel gisteren niet te controle ren. Zij willen niet reageren. Qp woonboulevard de Mortiere ~~Prontcr- T: 0118-414504 - E: info@prontomiddelburg.nl www.prontowonen.nl VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen overlegt vandaag met de Ex plosieven Opruimingsdienst (EOD), de politie en het water schap over de duizendponder die woensdag gevonden is bij werk zaamheden voor de kustverster- king. Het lukte de EOD niet om daar gisteren tijd voor vrij te ma ken. Volgens een woordvoerster van de gemeente Vlissingen is de bom zo danig afgeschermd dat er niets mee kan gebeuren. Het water schap kan volgens de EOD de werkzaamheden hervatten. In het overleg dat vandaag plaats vindt, wordt gekeken wanneer en hoe de bom kan worden wegge haald, welke aanvullende maatre gelen daarbij getroffen moeten worden en waar (indien nodig) de bom tot ontploffing gebracht moet worden. MIDDELBURG - De Rekenkamer Middelburg vindt dat burgers on voldoende zijn geïnformeerd over de ontwikkelingen in de wijk Mor tiere. Gemeente en bouwconsortium maakten afspraken over afwijkin gen in het oorspronkelijke bestem mingsplan. Dit had volgens de Re kenkamer moeten gebeuren via een herziening van het bestem mingsplan en op een voor de bur ger transparante wijze. Het college van burgemeester en wethouders neemt de aanbevelingen van de Rekenkamer over. pagina 23: plan Mortiere niet helder YERSEKE - Mag een grafmonument van kunststof gemaakt zijn? Over die vraagt buigt de gemeente Rei- merswaal zich, na een verzoek voor plaatsing in Yerseke. Volgens Alexandra Markusse van Uitvaart- winkel Zeeland in Goes, is de te rughoudendheid van de gemeente onnodig. „Het monument is van polyester, versterkt met glasvezel. Dat is milieuvriendelijk, duurzaam en makkelijk te onderhouden. Het verschil met natuursteen zie je niet. Het is het eerste geval in Zeeland. „Maar zeker niet het laat ste. In Goes en Vlissingen is ook concrete interesse." MIDDELBURG - In Middelburg zijn tussen woensdagmiddag zes uur en donderdagochtend zeven uur twee bouwcontainers opengebro ken. De containers stonden op een ter rein aan de President Roosevelt- laan. De dieven hebben uit de contai ners diverse goederen weggeno men, aldus de politie, waaronder koperen kabels en gereedschap. De buit heeft een waarde van en kele duizenden guldens. ZEEUWSE £J Tip? redactie@pzc.nl Ze is klein van stuk en bruist al tijd van de energie. Persoonlijke sores vlecht ze speels door de tal rijke zakelijke besognes waar ze haar collega's meestal luid deel genoot van maakt. Kortom: zij vult de ruimte. In letterlijke zin té veel ruimte, vindt zij zelf. „Ik word veel te zwaar. Ik krijg die buik er gewoon niet meer af." Zij knabbelt de laatste tijd dan ook met regelmaat op een komkom mer of andersoortig groenvoer. Wat haar betreft echter nog niet met het gewenste resultaat. Van daar haar spontane reactie op het voorstel van een collega een cursus buikdansen te volgen, „ja, dat kan ik wel doen. Ik heb ten slotte buik genoeg." »wi Het werk aan het Dokje van Perry heeft nadelige gevolgen voor bewoners van de Steenen Beer. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19