Gestapelde tunnel A2 SER Zeeland gaat het niet hebben over winkelstraat MaatGarant Ruimt op! Bos: Rijk garant voor kredieten bedrijven a Wegener verdwijnt van de beurs 30% korting op o.a.: Consortium Avenue2 bouwt 'Europees unicum' in Maastricht. Aantal banen in Nederland neemt af Huishoudens besteden 3,6 procent minder Adviesorgaan kijkt naar belangrijke thema's in de Delta: eerst de WCT. MaatGarant wêMaatGarant van 2079,- nu voor 1400,- EP Vrijdag 26 juni 2009 I 1 3 Schets van de aan te leggen gestapelde tunnel in Maastricht. foto ANP MAASTRICHT - De gestapelde tun nel die het consortium Avenue2 in Maastricht zal bouwen, wordt een Europees unicum. Dat bleek gisteren in Maastricht toen minister Camiel Eurlings van Verkeer bekendmaakte dat het con sortium Avenue2, een groep bedrij ven onder leiding van de bouwers Ballast Nedam en Strukton, de tun nel mag bouwen. Het gaat om een gestapelde diep gelegen tunnel van twee maal twee buizen boven elkaar, en in el ke buis twee rijbanen. Door het stapelen van de tunnel wordt het doorgaande verkeer gescheiden van het stadsverkeer. Als de tunnel na 2016 klaar is, ver rijst de daaropvolgende jaren bo ven dit tracé een 'groene loper', omzoomd door tweeduizend lin debomen, een slingerend lint van af het Ceramiqueterrein tot voor bij het Geusseltpark. Verder be staat het plan, waarvoor 683 mil joen euro is gereserveerd, uit de bouw van 1043 nieuwe woningen en overige infrastructuur. DEN HAAG - Minister Wouter Bos van Financiën wil bedrijven die te maken hebben met wanbetalers te gemoetkomen. Het kabinet be spreekt vandaag een plan voor steun aan ondernemingen die uit staande kredieten niet kunnen in nen. Welk bedrag daarmee ge moeid is, is nog niet bekend. Grote verzekeraars zijn zeer terug houdend om bedrijven (ex- DEN HAAG - In het eerste kwartaal van dit jaar waren er 31.000 banen minder dan in het laatste kwartaal van 2008. Het is voor het eerst in drie jaar tijd dat het aantal banen in een kwartaal tijd afneemt. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren gemeld. Ten opzichte van een jaar geleden is er nog wel sprake van een kleine groei. DEN HAAG - Huishoudens hielden ook in april de hand op de knip. De consumptieve bestedingen wa ren 3,6 procent lager dan in dezelf de maand een jaar eerder. Dat kwam mede door een fors lager gasverbruik. Dit meldde het CBS gisteren. Huishoudens gaven 6 pro cent minder geld uit aan goede ren; vooral aan auto's, huishoude lijke apparaten en huisinrichting. APELDOORN - Uitgever Wegener verdwijnt van de beurs. Dit is het gevolg van een fusie van het be drijf met Media Groep Limburg (MGL). Daarbij verliest Wegener ook het predikaat Koninklijk. De uitgevers zijn allebei dochterbe drijven van het Britse Mecom. Het investeringsfonds is volledig eige naar van MGL, van Wegener heeft de investeerder ruim 86 procent in handen. De fusie heeft geen invloed op de arbeidsplaatsen bij de twee onder nemingen en wordt naar verwach ting begin januari 2010 afgerond. De betrokken ondernemingsraden is om advies gevraagd. De andere grote aandeelhouder van Wegener, Governance for Ow ners, is tegen de beursexit. De in vesteerder bespreekt binnenkort een alternatief plan, waarbij Weg ener wordt afgesplitst van Mecom. port)kredietverzekeringen te ver strekken. Dat zijn verzekeringen waarmee ondernemingen het risi co afdekken dat klanten niet beta len. De verzekeraars zijn minder snel bereid om deze risico's te ver zekeren hu veel bedrijven door de crisis hun rekeningen niet meer kunnen betalen of failliet gaan. Het plan van Bos is een aanvulling op de bestaande regelingen. door Claudia Sondervan SCHUDDEBEURS - De containerisa- tie in de Zeeuwse havens is het eer ste onderwerp van advies van de Zeeuwse Sociaal-Economische Raad. Als dit najaar de provincie een besluit neemt over de aanleg van de Westerschelde Container Terminal, kan dat met een advies van de SER Zeeland, kondigt voor zitter Luit Ezinga aan na de eerste bestuursvergadering. Biobase industrie en het vraagstuk van de krimpende bevolking staan verder op de agenda van de Zeeuw se adviesraad die het provinciebe stuur met gevraagd of ongevraagd advies gaat bijstaan. SER Zeeland, opvolger van de De Sociaal Econo mische Consultatie Groep. Overal elders in het land is dat adviesor gaan al eerder omgeturnd in een regionale SER, in Zeeland gebeur de dat vorige week. Containerisatie, het vervoer van stukgoed per scheepscontainer, is de groeimarkt in havens als Ant werpen en Rotterdam. Met de aan leg van eigen kades hoopt Zeeland de vervoerslijnen nog voor aan komst in Vlaamse havens uit het water van de Westerschelde te ha- Luit Ezinga len. Landelijk voorzitter Rinnooy Kan zei vorige week dat de keuze voor de provincie Zeeland wat hem betreft niet gaat tussen de Verbrugge Container Terminal of de Westerschelde Container Ter minal, maar of Zeeland wel of niet in het grootschalig gecontaineri- seerd goederenvervoer wil. De SECG was altijd voorstander van de WCT. SER Zeeland is wat dat betreft een trouw opvolger, laat Ezinga blijken: „Wij gaan uit van een andere invalshoek dan die Rinnooy Kan aanvankelijk gebruik te, hoewel hij daar later op terug kwam. Wij achten industrie heel belangrijk voor Zeeland." „De ver wachtingen over de SER-adviezen zijn hooggespannen, hoor ik om me heen. Dat mag, maar in beper king. In de beperking toont zich de meester. Wij moeten ons beper ken in advisering. We hebben niet de mankracht en de kennis om voor alle sectoren te kijken." De landbouw, daar blijft SER Zee-- land bijvoorbeeld af, hoe groot het sociaal-economisch belang van het Zeeuwse buitengebied ook is. „Standsorganisatie ZLTO heeft daar eigen instrumenten voor. We kunnen op enig moment wel din gen combineren," vindt Ezinga. Dagelijks provinciebestuurder voor de Zeeuwse economie Mar ten Wiersma uitte vorige week de wens dat SER Zeeland de advie zen bruikbaar kon maken voor ge- 'De verwachtingen zijn hooggespannen. Dat mag, maar in beperking' meenten, zoals voor Vlissingen in zake het Scheldekwartier of de Be- velandse gemeenten rond de be drijventerreinen op de dorpen. Ezinga: „We gaan het niet hebben over winkelstraten of het bedrij venterrein Rilland. SER Zeeland kijjkt eerder naar de rapportage over de Westelijke Delta. Maar niets weerhoudt de provincie naar andere dingen te vragen. We zijn benieuwd naar Wiersma's argu menten." uw tuinmeubelspecialist! alles in voorraad gratis leveren 1 jaar garantie op de gehele collectie Ovale tafel teak, alleen bij MaatGarant uitschuiftafel 230cm x 100cm inclusief 6 - luxe standenstoelen van 1999,- nu voor 1369,- Kloostertafel teak, 300cm x 100cm Inclusief 6 Brighton stoelen van 4089,- nu voor 2995,- Lounge set VIP, Inclusief kussens van 1489,- nu voor 675,- Tafel Robuust, 200cm x 100cm '"Tl Inclusief 4 luxe blokstoelen Tafel teak, 220 x 100cm Inclusief 6 stoelen Saigon Tuinmeubelen - fTcak«t\ \Garden/ Middelburgsestraat 64 Koudekerke^fcT: 0118 - 551 444 www.maatgarant.nl pP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13