Dissident riskeert vijftien jaar gevangenisstraf Kim Jong II benoemt zoon tot hoofdspion Ruim zestig doden bij aanslag in Bagdad de kijkkamer de kijkkamer EISS i.Scriptjpn® brillengU Aap plast op president Zambia ongeëvenaard ZEISS iSeription3 brillenglazen Grote hennepkweker vrij door blunder Liu Xiaobo beschuldigd van ondermijnen Chinese staat. waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i5 cPm L— Donderdag 25 juni 2009 I 9 tiende en het begin van de twintigste eeuw gebruikt voor het vervoer van goederen. De naam verwijst naar het ge luid dat ontstaat wanneer een krachtige wind door de tuigage van staaldraad waait. Het ouderwetsere tuigage van touw geeft een geheel ander geluid. foto Carsten Rehder/AP SEOUL - De Noord-Koreaanse lei der Kim Jong II heeft zijn jongste zoon benoemd tot hoofd van de spionagedienst. Dat heeft een Zuid-Koreaanse krant gisteren bericht. Kim wees de 26-jarige Kim Jong Un, zijn der de zoon, onlangs aan als zijn toe komstige opvolger. Diens benoe ming bij de spionagedienst is ken nelijk bedoeld als een opstap. Toen vader en zoon in maart een bezoek brachten aan het departe ment voor staatsveiligheid, gaf Kim Jong 11 de functionarissen daar opdracht Kim Jong Un als hoofd van het departement te aan vaarden. Ook bond hij hen op het hart 'kameraad Kim Jong Un met uw leven te beschermen zoals u het in het verleden voor mij hebt gedaan'. Vorige maand nam Kim Jong II zijn zoon mee naar een op leidingsinstituut voor spionnen, waar hij een soortgelijk verhaal hield, aldus de krant. Het departement van staatsveilig heid is de ruggengraat van Kim Jong lis totalitaire regime. Het houdt nauwkeurig in de gaten wat er speelt bij de overheidsorganen, het leger en de gewone burgers. Volgens de Zuid-Koreaanse krant duidt de benoeming van Kim Jong Un als leider van het machtige in stituut op een zekere angst bij zijn vader dat de door hem geregelde opvolging niet zonder slag of stoot zal worden aanvaard. BAGDAD - Een bomaanslag op een drukke markt in Bagdads sjiitische wijk Sadr City heeft gisteren min stens 61 mensen het leven gekost. Het tijdstip, rond 19.00 uur plaatse lijke tijd, leek gekozen om een zo groot mogelijk aantal slachtoffers te maken. De politie zei dat de ex plosieven op een gemotoriseerde groentekar waren geladen. De scherven vlogen ruim zeshon derd meter in het rond. Zieken huiswoordvoerders maakten mel ding van honderd gewonden. Een uur later explodeerden twee berm- bommen in een overwegend sjiiti sche wijk van Bagdad. De eerste ex plosie, buiten een biljardzaal, kost te een persoon het leven, negen tien mensen raakten gewond. De tweede explosie verwondde vier personen. De aanslag op de markt was de op twee na zwaarste aanslag dit jaar in Irak, dat de afge Segeersstraat Middelburg 0118-674004 LUSAKA - De Zambiaanse presi dent Rupiah Banda heeft gisteren een onaangename aanvaring ge had met een aap. Tijdens een pers conferentie urineerde het dier van uit een boom op het pak van de politicus. „Misschien moet ik dit maar als een zegen beschouwen", reageerde Banda ad rem. De journalisten en diplomaten die aanwezig waren bij de bijeenkomst, schoten in de lach, waarop de president zijn be toog vervolgde. Segeersstraat Middelburg 0118-674004 rondag en maandag gesloten lopen weken is getroffen door een golf van aanslagen. Voormalige gevangenen van een Amerikaans detentiecentrum op de militaire basis Bagram even bui ten de Afghaanse hoofdstad Kabul zeggen te zijn mishandeld. De oud-gedetineerden beweren on der meer te zijn geslagen, meldde de BBC gisteren. Het Pentagon ontkent de aanklach ten en zegt dat alle gevangenen op de basis humaan worden behan deld. De BBC interviewde de afge lopen twee maanden in totaal 27 ex-gevangenen van Bagram. Ze za ten er tussen 2002 en 2008 vast op verdenking van lidmaatschap of steun aan Al Qaeda of de taliban. Naast slaag hadden ze te maken met luide muziek, werden ze lang durig wakker gehouden of moes ten ze zich uitkleden voor vrouwe lijke militairen. ZANDVOORDE - Door een enorme blunder bij de Belgische justitie is de grootste hennepteler in de Bel gische historie dinsdagavond op vrije voeten gekomen. De onder zoeksrechter had bij het huiszoe kingsbevel vergeten de reden van de actie te vermelden. Daardoor komt mogelijk de hele rechtszaak te vervallen tegen Patrick L. en drie handlangers. Minister van Jus titie Stefaan De Clerck betreurt de recentste ontwikkeling in de grote cannabiszaak, maar denkt niet dat het proces verloren is. door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Al lang geleden beslo ten Liu Xiaobo en zijn vrouw Xia Liu geen kind te krijgen. „Het zou te wreed zijn", schreef Xia twee maanden geleden in een brief aan de Amerikaanse krant The Was hington Post. „Ons kind zou wor den geconfronteerd met een leven zonder vader, omdat die gevangen zit." Het besluit van het echtpaar blijkt profetisch, nu Liu voor de vierde keer in zijn leven gevangen zit. Xia, in haar brief: „Gevolg van ons besluit is dat we nu allebei alleen zijn." Xia thuis, onder toezicht van de politie, en haar man Liu op een onbekende plek. Liu Xiaobo werd op 8 december 2008 uit zijn huis in Peking ge haald door de politie. De autoritei ten hadden lucht gekregen van Charter 08, een pamflet dat op roept om China democratisch te maken en dat twee dagen later zou verschijnen. Liu was een van de au teurs en bij publicatie hadden drie honderd prominente Chinese in tellectuelen het ondertekend. In middels staat de teller op bijna tienduizend. Charter 08 bewees dat Liu Xiaobo (54) een onvermoeibaar criticus is van het Chinese bewind. Dat bleek voor het eerst eind jaren tachtig, toen hij wetenschappelijke faam had verworven in Peking en een aanstelling kreeg aan de be faamde Columbia University in New York. In 1989 keerde Liu New York de rug toe om zich bij de studenten protesten in de Chinese hoofdstad te voegen. In 2004 werd zijn tele foon- en internetverbinding afge sloten, nadat hijervoor had ge pleit dat China ophoudt critici te beschuldigen van staatsondermij- nende activiteiten. Twee jaar later werd hij opnieuw opgepakt en een dag lang onder vraagd. Nu Peking een echte aan klacht tegen hem heeft opgesteld - beschuldiging van 'staatsondermij- nende activiteiten' - is de kans groot dat Liu vijftien jaar achter de tralies blijft. Ook dit jaar komt André Rieu naar de Amsterdam ArenA op 5/9 en op 28/8 en 30/8 naar Heerenveen. Wat dacht u van een concert inclusief een overnachting, ervoor of erna? Mijdrecht: 2-daags verblijf in Hotel Mijdrecht Marickenland v.a. 139 p.p.* Amsterdam: Mercure Amsterdam a/d Amstel v.a. 179 p.p.* (excl. bij KRAS.NL) Ibis Amsterdam Airport of Novotel Amster dam Airport* v.a. 159 p.p.* Ibis City West v.a. 169 p.p. Bovenstaand is incl. cat. 5 entreekaarten, mogelijkheden tegen toeslag cat. 1, 3 4 te boeken. Boek nü vóór dat het te laat is! Kijk voor al onze arrangementen op: Zie www.kras.nl/andrerieuamsterdam of www.kras.nl/andrerieuheerenveen vervoer inbegrepen van en naar ArenA Ook in Heerenveen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9