Sjarapova is nu uit, Dulko is in Wimbledon wacht op de regen en het moment dat het dak dicht mag i Oekraïense president ziet EK 2012 somber in Katoesja met vijf Russen in de Tour Sastre en Hushovd kopmannen Cervélo Maaskant en Dekkers buiten Carmin-ploeg Federer heeft een makkie Argentijnse verslaat pedante Russin in tweede ronde. A ff» Donderdag 25 juni 2009 KIEV - De Oekraïense president Viktor Joestsjenko ziet het EK voet bal in 2012 somber in. Zijn land or ganiseert het evenement samen met Polen, maar Oekraïne, dat in een financiële crisis verkeert, ligt hopeloos achter op schema. „Een half jaar is voorbij. En we hebben nog niet eens een elfde van de plannen voor dit jaar kunnen reali seren", zei Joestsjenko gisteren vol gens het persbureau Interfax. Joestsjenko vreest dat zijn land de controle van de Uefa op 30 novem ber niet zal doorstaan. PARIJS - De nieuwe wielerploeg Ka toesja verschijnt met vijf Russen aan de start van de Ronde van Frankrijk. De equipe van de ploeg leiders Serge Parsani en Dimitri Konisjev kent twee renners die eer der een etappe in de Tour hebben gewonnen: de Rus Sergej Ivanov en de Italiaanse sprinter Filippo Pozzato. Met Vladimir Karpets heeft Katoesja ook de winnaar van de witte trui - als beste jongere - van 2004 in de gelederen. De Australiër Robbie McEwen ont breekt door een blessure. LITTAU - Met Carlos Sastre en Thor Hushovd als kopmannen begint de wielerploeg van Cervélo aan zijn eerste Ronde van Frankrijk. De ploegleiders Jean-Paul van Pop- pel en Alex Sans Vega maakten gis teren de ploeg bekend. De Spanjaard Sastre mag in Mona co als winnaar van de vorige Tour in het geel starten. Ook Cervélo wil met hem voor een plek in de top van het klassement gaan. PARIJS - Wielrenner Martijn Maas kant doet dit jaar niet mee in de Ronde van Frankrijk. De Nederlan der, die in 2008 wel de Tour reed, is niet opgenomen in de selectie van zijn wielerploeg Garmin. Ook Hans Dekkers uit IJzendijke is niet geselecteerd. Christian Vande Velde voert het team aan. Ook de Brit Bradley Wiggins, olympisch kampioen op de achtervolging, en voormalig ge letruidrager David Zabriskie ma ken deel uit van de selectie. LONDEN - Raar maar waar: op Wimbledon hoopt men stilletjes op een fikse regenbui. Daardoor zou voor de eerste keer in de 132-ja- rige historie van The Champions hips op het centercourt indoorten- nis kunnen plaatsvinden. De Engelse organisatie heeft in het afgelopen jaar niet voor niets een futuristisch schuifdak laten aan brengen. Totale kosten, inclusief de uitbreiding van het stadion met t2oo zitplaatsen: 100 miljoen euro. Maar in de eerste week van de 123e editie regeert de zon op het heilige gras, tot teleurstelling bij vooral de Britse tabloids die niet kunnen wachten op de primeur van over dekt tennis op Wimbledon. Toch blijkt de 3000 ton zware con structie ook in zomerse omstandig heden goed van pas te komen. Dinsdag bij het begin van de mid dagpartij tussen de Amerikaan An dy Roddick en de Fransman Je remy Chardy werd op het center court een voor Wimbledon tame lijk zeldzame temperatuur van 33 graden Celsius gemeten. Erger nog: de Royal Box brandde in de felle zon. Daarop besloot de organisatie het dak enige meters te sluiten, waardoor de VIP-zetels precies in de schaduw vielen. Vrijwel nie mand had het verschuiven van het witte dak echter opgemerkt. LONDEN - Roger Federer heeft in de tweede ronde op Wimbledon in drie sets afgerekend met de SpaTijaard Guillermo Garcia-Lo- pez. De Zwitserse tennisser, de hoogst geplaatste speler in Lon den, zegevierde met 6-2 6-2 6-4. Federer gaf na afloop toe dat hij door zijn tegenstander, de num mer 42 van de wereld, bepaald niet tot het uiterste was gedwon gen. „Voor een vol stadion ga je je zelf niet inhouden. Maar ik hoefde niet op mijn best te spelen." Verenigde Staten verrassen Spanje in halve eindstrijd De Formule 1 is gered na compromis tussen FIA en grote teams Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier LONDEN - De Britse tabloids heb ben, na de uitschakeling van Ma ria Sjarapova, hun keuze voor de komende dagen bepaald. Zolang Gisela Dulko nog in het toernooi zit, is de 24-jarige Argentijnse, die gisteren Sjarapova klopte, 'de nieu we koningin'. Dulko, geconfronteerd met die op merking tijdens de persconferen tie, moest er hartelijk om lachen. „De nieuwe pin up van Wimble don? Ok, dank je wel. Ik zeg altijd maar: ik ben niet alleen tennis speelster, ik ben ook een vrouw." Sjarapova heeft afgedaan, ze is uit geschakeld. Daar valt geen eer meer aan te behalen in de kranten kiosk. De 22-jarige Russische, afge zakt naar de zestigste plaats op de wereldranglijst, is duidelijk nog onvoldoende in vorm, na negen maanden inactiviteit vanwege een schouderblessure. Ze serveert te genwoordig anders, minder goed. Tegenover slechts twee aces ston den negen dubbele fouten. Bereik te ze op Roland Garros nog wel de kwartfinales, op Wimbledon was de tweede ronde het eindsta tion: 2-6 6-3 4-6. „Ik wist dat het tijd ging kosten om weer op niveau te komen. Nu is de teleurstelling groot. Maar, ik kom hier terug hoor", tegenover een volle perszaal. De Britse schandaalkranten pro beerden ondertussen een catfight uit te lokken. Sjarapova kreeg de vraag of ze vond dat het publiek op het centercourt niet wat al te veel op de hand van Dulko was. „Nee", antwoordde de winnares Gisela Dulko verslaat Maria Sjara pova in de tweede ronde van Wimbledon in drie sets: 2-6 6-3 4-6. De Russin is nog niet terug op haar oude niveau. van 2004. „Bovendien, dat zijn niet de dingen waar ik me druk om maak. Ik probeerde een tennis- partij te winnen." Ook Dulko, de nummer 45 van de wereld, hapte niet. Nee, ze vond niet dat Sjarapova nogal pedant de baan opstapte, dat ze wat lang treuzelde tussen de punten, dat ze op de cruciale punten stiekem har der kreunde dan normaal. Nee, Dulko had zich, zei ze, volledig op haar eigen spel geconcentreerd. Dat was ook maar beter. Want Sja rapova speelde bepaald niet bril jant. Voor ze het wist was het 6-2 en 3-0 voor Dulko. Die begon daarna haar tactiek te veranderen. „Ik werd wat nerveus, ging steeds verder naar achteren." Sjarapova was geroutineerd ge noeg om daarvan te profiteren, won de tweede set met zes games op rij (3-6). De derde was, met breaks over en weer, het aanzien nauwelijks waard. Dulko kreeg op 5-4 vijf matchpoints, in de laatste game sloegen beide vrouwen de ergste missers. „De laatste game duurde een eeuwigheid voor mij", aldus Dulko, die het de mooiste overwinning uit haar carrière noemde. „Ik stond voor het eerst op het centercourt, tegen een oud-kampioene. In het toernooi met de meeste traditie." De tabloids hebben overigens maar bar weinig tijd om Dulko als nieuw boegbeeld van het vrou wentennis te lanceren. Morgen komt de Argentijnse in de derde ronde in actie tegen Nadia Petro- va, de nummer tien van de plaat singslijst. Dat wordt, ook al ben je 'de nieuwe koningin', een stuk las tiger. Een andere diva, Serena Williams, haalde wel makkelijk de derde ronde. De Amerikaanse, die het toernooi van Wimbledon twee keer won, verspilde in haar partij tegen de Australische Jarmila Groth tijd noch moeite. Binnen een uurtje was het schijnduel ge daan: 6-2 6-r. Gisela Dulko is Maria Sjarapova de baas. Ze benut haar vijfde matchpoint. •foto Sang Tan/AP Martijn Maaskant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91