t fÜÊ nieuwe exposities selectie Marja de Lange Theo Voorzaat Doeleman en Koopman Bonneur en Haars Annabel Garriga 12 Donderdag 25 juni 2009 Schilderij Zomer van Frederic Fortanier. Jan Breeuwer exposeert zijn schilderijen en sculpturen in de Crote kerk aan de Noordstraat 62 in Terneuzen. Thema van de tentoonstelling: Het hele grote universum versus hele kleine atomen. Te zien tot en met vrijdag 3 juli, do. t/m za. 14.00- 17.00 uur. 'Scherpenisse in beeld' is de titel van de fototentoonstelling die vanaf zaterdag te zien is in het bedrijfsgebouw Elenbaas, Lenteplein 18 in Scherpenisse. De fo to's tonen hoe het dorp er honderd jaar geleden uitzag en geven ook een indruk van de talrijke veranderingen in de afgelo pen eeuw. De presentatie is tot en met vrijdag 10 juli te zien, van maandag t/m zaterdag van 14.00 - 17.00 uur, op don derdag tot 20.00 uur. Het nieuwe museum De Glazenkast, in een oud VOC pakhuis uit 1651, gevestigd aan de Verwerijstraat in Middelburg biedt ruimte aan de jeugd. Onder de titel 'Door de lens bekeken' heeft fotograaf Karin de Boer twintig kinderen uit de groep 5/6 van de Middelburgse basisschool De Uilenburch gericht door de lens laten kij ken naar 'hun wijk'. De vaak verrassende foto's worden hier nu geëxposeerd. De collectie bestaat verder uit foto's, video's, tekeningen, etsen, installaties, schilde rijen, gedichten, sculpturen en mixed me dia. Museum De Glazenkast is geopend van donderdag t/m zondag en op feestda gen van 12.00 -17.00 uur. In de Raadskelder in Sluis, Groote Markt 1 (zij-ingang Belfort) wordt zater dagmiddag om 16.00 uur de tentoonstel ling met nieuwe schilderijen van Frank Leenhouts geopend. De expositie biedt portretten en landschappen in olieverf De tentoonstelling wordt ingeleid door Jo- han Leenhouts, voormalig bestuurslid van stichting Raadskelder. Te zien t/m zondag 9 aug., za. t/m zon. 14.00 - 17.00 uur. P.E.P. (PILOT EXPO PROJECTS) presen teert zondag vanaf 15.00 uur de derde expositie 2009 en speelt met hedendaag Wekelijks signa leert Nico Out de beste beelden de kunst die in Zeeland is te zien. „Passages 3, Ach ter de dijk is de titel van een ten toonstelling met werk van twaalf randstedelijke kunstenaars, die vaak samen exposeren en nu in deWil- lem3 in Vlissingen zijn aangeland. De moeite waard vanwege de rijk dom aan beelden en opvattingen, waarin vragen over de aard van de werkelijkheid centraal staan." se kunst in op de verborgen dynamiek van het centrum van Vlissingen. Op de lo catie Oude Markt (achterzijde Hema) toont Thomas Huyghe onder de titel The Player (2.1) zijn schilderijen die ontdaan zijn van het spieraam en kader. De ge schilderde beelden worden in de vrije ruimte geplaatst en fungeren als decor stukken of worden onderdeel van de ar chitecturale sculptuur. Te zien tot en met 6 september. Tevens zondag op de Oude markt een kunstmarkt georganiseerd door Galerie Carina Dumais Vlissingen. Acht galeries en ateliers in Burgh-Haam- stede en omgeving zijn zondag tussen 12.00 en 17.00 uur geopend voor het maandelijkse Rondje Kunst. Bij galerie Borsboom exposeert Gesina met acryl- schilderijen op canvas. Bij gastexposante Corry van Rees exposeert ontwerpster Jenni van Dijke haar hoeden. Kunstenaars Collectief Breskens expo seert in de maanden juli, augustus en sep tember aan de Dorpsstraat 4 in Breskens. Alle dagen geopend van 11.00 tot 18.00 uur, op woensdag tot 22.00 uur. Frederic Fortanier exposeert zijn schilde rijen op diverse locaties van de Sanquin Bloedbank in Nederland. Vanaf 1 juli tot en met 30 september is zijn werk te zien bij de afnamelocatie van de Bloedbank in Middelburg Fortanier heeft na een zoektocht binnen de aquareltechniek zijn uiteindelijke passie gevonden in de acryl- gouachetechniek. Te zien tijdens de ope ningsuren van de afnamelocatie. Roeland Zijlstra nodigt in het kader van Zomeratelier 2009 van het CBK Zeeland in Middelburg vanaf woensdag 1 juli een aantal kunstenaars uit om in samenwer king met elkaar of als reactie op elkaar werk te maken. Sommigen trekken daar voor het veld in, terwijl anderen juist de CBK-ruimte aan de Balans als atelier zul len gebruiken. Het project wordt zondag 14 augustus afgerond met een finissage. Inhoudelijke informatie ont breekt. Dat is jammer. Zelf zie ik vooral spannende opvattin gen over schilderkunst. In het getoonde werk is het zoeken naar een balans tussen puur materiaal gebruik en het geschilderde motief hoofdzaak. Ik zie sprankelende kleine doeken, van dichtbij een kleurig kolkende verfmassa, die van veraf de bonte drukte oproepen die je in Indiase steden kunt aantreffen. Ik zie ver vreemdende taferelen met vaak het strand als decor waarop klun gelige bouwseltjes verwijzen naar niet op hun plaats zijnde sporen van het menselijk bedrijf: uitgeba lanceerd verbeeld in deels met het schildersmes opgebrachte vlakken. Ik zie combinaties van collage en schilderij, waarbij de geplakte on derdelen uitgesneden zijn uit be schilderde vellen papier en ervaar het werkproces als metafoor voor de getoonde natuurmotieven: de natuur is net zo (gelaagd) samenge steld als een schilderij. Dan kom ik bij één van de sterkste bijdragen: de schilderijen van Gé-Karei van der Sterren, die in ventief alle registers van het schil deren opentrekt. Een puur door mensen gemaakte werkelijkheid: een flatwand aan de Amstel, waar boven bolvormen zweven. Het lijkt dat alles, inclusief de schilder kunst, uit die schijnbaar toevallig aanwezige bolvormen voortkomt. Er is meer dat tornt aan het Bijbel se wereldbeeld: een schilderij van Gijs Frielings toont engelen die een met sterren beschilderd doek Werk van Gé-Karei van der Sterren ophouden. Kunst kan ook uitdruk king zijn van de sublimatie van de werkelijkheid. Dat komt sterk naar voren in de natuurgetrouw weerge geven ateliers van Koen Ebeling Koning. De schilder is bezig een beeld te scheppen waarin hij kan wegvliegen of waarmee hij zich kan identificeren. Daar ligt voor de mensen die Margreet Bouman M V-*. i 'h-ïf Kunstschilderes Marja de Lange geeft in haar kleurrijke schilde rijen en gouaches en in haar sober der tekeningen vorm aan het ver langen naar schoonheid en harmo nie. In haar voorstellingen speelt de vrouw vaak een hoofdrol. Tot en met 30 juli, La Vie en Rose, Nieuwstraat 22, Hulst, zaterdag 11.00-17.00 uur; zondag 13.00-17.00 uur. Fijnschilder, tekenaar en lithograaf Theo Voorzaat beheerst niet alleen het technisch aspect van zijn mé tier perfect, maar getuigt ook van een visie. In zijn werk lijkt de we reld een eigen leven te leiden. Sinds kort toont hij zijn werk in een galerie die hij naast zijn atelier heeft gebouwd. Tot half oktober, Zorgesweg 1, Dreischor, do, vrij. en zat. 13-16 uur en op afspraak: 0111-401713. Frederike Doeleman en Dirk Koop man exposeren onder de titel Niet Zeeuws hun recente werk waarin Zeeuwse invloeden zijn terug te vinden. Doeleman is geïnspireerd door de weelderige natuur en doorgifte van het leven (foto). Koopman schildert in olieverf o.m. dromerige landschappen. T/m 3 juli, Galerie In de Schelllevisse, Middelburg, di-vrij: 11- 13 u. en 14-17 u., zat. 13-17 uur. Flarden van dromen, fantasieën, zinnen uit gesprekken en beelden van tv inspireren Eva Bonneur voor haar collage-achtige werken (foto). Karlijn Haars zoekt het in klei, water, wind, schepen, touwen en hout voor haar gemengde tech niek. Zij presenteren zich samen met een dubbel-expositie. T/m 4 juli, galerie 't Kunstuus, Heinkenszand,wo t/m vrij 13-18 u.,vrij ook 19-21 u., zat. 10-12 en 13-16 u. De jonge kunstenares Annabel Garriga verrast met haar grafisch werk. Zij werkt hoofdzakelijk met monotypes, etstechniek en fotopo lymeren, ofwel onder invloed van licht een chemische reactie van de grondstof bewerkstelligen. Dat le vert vaak beelden op die een sfeer van kwetsbaarheid oproepen. T/m 6 juli in etalage presentatieruimte Caesuur, Lange Noordstraat 67, Middelburg, doorlopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80