Ti selectie Biervliet zien Dag van het paard Slottuin is open 4. U;».v i1 Ti 8 I Donderdag 25 juni 2009 Tijdens de wandeling bezoeken de deelnemers de maquette van Bier vliet, de Nederlandse Hervormde kerk met de gebrandschilderde ra men, stellingmolen De Harmonie, de vestingwerken, de zeesluis, de rooms-katholieke kerk en het mo nument van Willem Beukelszoon. Vertrek 14.00 uur op dinsdag 30 juni vanaf Oude Stad 16. De veertigste editie van de Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 27 juni van 8.00 tot 18.00 uur gehouden bij ma nege De Eendracht aan de Rijke buurtweg 8 in Vrouwenpolder. Onderdelen van het evenement: springparcoursen, dressuurproe- ven en demonstraties trekpaar den aan de hand tot en met zes tienspannen. De tuin van Slot Baarland is zondag 28 juni geopend voor het publiek, en ook de kerk kan bezichtigd wor den. Dit is de laatste zondagmid dag van de voorjaarsopenstellingen. Ter afsluiting van de open dagen is er een concert. Ook is een diner ge pland, waarvoor kan worden inge schreven. Baarland, Slot en Kerk, vanaf 13.30 uur. OP PAD DONDERDAG 25 JUNI Zomermarkt Kramen met kaarten, sieraden, tiffany, schilderijen enz. Vlissingen, Ter Reede, 10.00 uur. Verkoping Brocante voorwerpen en tweedehands kleding. Grijpskerke, Middelburgseweg 42, 10.00-21.00 uur. Orchideeën Gids van Staatsbosbeheer Jeidt wandeling angs orchideeën Dijkwater. Aanmelden m Zierikzee 0900-2020233. sirjansland, 19.00 uur. (ermis Tot en met maandag op plein naast Tram- :ich Domburg, centrum. door Ondine van der Vleuten Europe Golf Outlet. San- der West dorp moet er zelf ook een beet je om lachen. „Ja, hoe moet je een golfshop anders noemen? Sander Westdorp Golf?" Hij geeft het grif toe: de klanten ko men niet uit heel Europa. Maar zijn winkel, gevestigd op het industrieterrein in Wemeldinge, trekt wél klanten uit heel zuid-west-Nederland. Daar zijn twee rede nen voor. „Ten eerste, dit is een outlet in de Amerikaanse, dubbele betekenis van het woord. Dat wil zeggen, een proeftuin voor nieuwe producten. En daarbij, goedkoop - we verkopen hier golfartikelen mi nimaal tien procent onder de stan daardprijs." Zijn derde troef is de swing ana- lysor. Op de tweede verdieping van het pand is een high tech golfbaan- tje aangelegd. Een computer in de hoek, langs de muren rijen golf clubs, en naast het afslagpunt een apparaat dat met lichtstralen pre cies uitmeet hoe iemand het balle tje slaat - de swing. „Meten is weten, zeg ik altijd. Als iemand dat wil, kan hij zó ook een golfset meekrijgen, maar ik ver koop ze het liefst op maat. Met een golfclub die bij je lichaam past, heb je meer speelplezier. Er zijn wel ne genhonderd soorten shafts, zoals de stok van de club genoemd wordt. Bij de putter - waarmee je de laatste slag doet, om het balletje in de hole te krijgen - gaat het er weer om of die goed 'gebalanceerd' is. Dat soort dingen is van groot be lang." Westdorp kan clubs aanpassen voor mensen met een handicap. „Mensen die twee vingers missen, problemen hebben met heupen of armen - handwerk, dat is het mooi ste van het vak. Ik ben van origine clubfitter. Engelse school. In Neder- ZATERDAG 27 JUNI Veerse Vismarkt Vandaag is grootste mosselpan ter wereld te zien. Verder wordt een ambacht gede monstreerd. Veere, Stadshaven, 10.00-16.00 uur, Stoompluimen in de Pluimweide Stoom-, diesel- en elektrische treinen op minispoorbaan, modelbouw, snuffel- markt. Hoedekenskerke, Park de Pluimweide, za en zo 10.00 - 17.00 uur; Orchideeën Gids van Staatsbosbeheer leidt wandeling langs orchideeën Dijkwater. Aanmelden VW Zierikzee 0900-2020233. Sirjansland, 13.30 uur. Veerse open-tuinen-dagen Tien families houden open tuin ten bate van onderhoud Protestantse kerk. Adres sen: Bosweg 2, Patrijzenlaan 8 en 10, Zwa- nenlaan 4, Smidspad 1, Veerseweg 19, Wijngaardstraat 21, Wagenaarstraat 7 en Kaai 103. Veere, 11.00-17.00 uur. land is daar geen opleiding voor, je moet naar Amerika of Engeland. Twee jaar, en zes maanden stage in de fabriek. Mijn opleiding werd be taald door de Japanse firma Pro-Kennex. Zij hadden in Neder land niemand die een golfclub kon repareren, als die kapot ging. Klan ten kregen daarom binnen de ga- randetijd altijd een nieuwe. Ik heb nog altijd een goed contact met Pro-Kennex en als"ze nieuwe mate rialen willen uitproberen, komen ze naar mij." De meeste golfspullen komen uit Amerika. „Wij kopen rechtstreeks in. Daar zit alleen de Nederlandse agent van dat merk tussen: Wij werken met dollarprijzen en gaat het in Amerika slecht, dan dalen hier de prijzen. Je ziet ook dat er gestunt wordt om de verkoop te bevorderen. Bij een driver van Odyssey van 269 euro krijg je nu een putter van 150 euro cadeau." Golfen duur? „Qua materiaal is wielrennen kostbaarder, denk ik. En het maakt nogal wat uit bij wel ke golfclub je zit. BurgGolf in Mid delburg is erg laagdrempelig. In ok tober gaat op het ZEP-evenemen- tenterrein in Middelburg een in- door-golfcentrum open van 1400 vierkante meter, waar ik ook een verkooppunt heb. Laagdrempelig, geschikt voor feestjes en partijen. Bevelandse open-tuinen-dagen. Kloetinge: Terptuin, Jachthuisstraat 10; Dorpstuin, Jachthuisstraat 18 en de Intie me tuin, Geertesplein 18. Goes: Stads tuin, Kleinde kade 25; Tuin van Ireen Schmid, Kattendijkseweg 6; Tuinen open op za en zo van 10-17 uur; Excursie Staatsbosbeheer houdt de excursie 'litte kens van de Ramp' langs kreken bij Ou- werkerk en de Oosterschelde. Aanmel den aan balie VW Zierikzee of via 0900 2020233. Kosten 2 euro, kinderen 1 eu ro. Ouwerkerk, parkeerplaats van het Waters noodmuseum, 13.30 uur. Dierenvriendjespad Kinderen tot 10 jaar gaan met een natuur- gids op zoek naar spannende dingen rond het dierenvriendjespad in het bos. Ouders mogen ook mee. Opgeven kan bij de VW in Haamstede of via 0900 2020233. Westenschouwen, excursieschuur van Staatsbosbeheer Kraaijensteinweg, 13.30 Sander Westdorp: „Voor je speelplezier maakt het enorm uit of je een golfclub h Goed voor de kennismaking met de golfsport." - Sinds drie jaar organiseert hij golf- reizen. „Voor mensen die nog nooit gegolft hebben, voor handi capverlaging of om wedstrijden te spelen. Altijd in januari, met een golfprofessional. Meestal Rob Smit van golfschool Delta Golf Swing in Goes." Een laatste tip van Westdorp, die zelf op wedstrijdniveau speelt. „Het gebeurt dat oom Piet zegt: ik heb nog een setje in de schuur staan, mag jij hebben. Dat is niet aan te raden. Technisch is er zo veel veranderd. Ik zie nog wel eens dames op leeftijd met staalshafts. Als die nu op grafiet zouden over gaan, ging er een wereld voor ze open." i -*2V" v ■s V Twee dagen orchideeën zien bij Dijk water, Sirjansland ZONDAG 28 JUNI Veerse open-tuinen-dagen Tien families houden open tuin voor on derhoud Protestantse kerk. Adressen: Bos weg 2, Patrijzenlaan 8 en 10, Zwanenlaan 4, Smidspad 1, Veerseweg 19, Wijngaard straat 21, Wagenaarstraat 7 en Kaai 103. Veere, 13.00-17.00 uur. Open kerk Kloosterzande, Hof te zande kerk. DINSDAG 30 JUNI Fort Rammekens Rondleiding in en rond het fort. Ritthem, fort Rammekens, 19.00 uur. Meeuwen Wandeling met gids van Staatsbosheer naar meeuwenkolonie in duinen van Wes- terschouwen. Reserveren: 0900-20 20 233. Burgh-Haamstede, vanaf uitkijktoren ein de Adriaan van de Weijdeweg, 19.00 uur. WOENSDAG 1 JULI Wijngaard De Druivengaerde Rondleiding en proeven. Wissenkerke, Dorpsdijk 2A (t.o. De Vlas- schure), 13.00-17.00 uur. meer agenda op de website van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76