Mogelijk evacuatie voor ruimen bom Zeeland warenhuis Idee voor duurzame sportschool wint prijs het grootste van Nederland Tom Helsen op N azomerfestival EOD adviseert vandaag over aanpak opgraven van duizendponder. ANWB Doorlopende Reisverzekering Oranje paddenstoelen markeren olieleiding f? door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen beslist vandaag of mensen geë vacueerd moeten worden voor het ruimen van een zware bom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat ge beurt op advies van de Explosie ven Opruimingsdienst (EOD). Die is gisteren naar Vlissingen ge roepen om onderzoek te doen naar een zogenoemde duizend ponder - een bom die ongeveer duizend pond weegt. De bom was gevonden bij detectie-onderzoek tijdens het werk aan de kust tus sen Vlissingen en Dishoek. De duizendponder lag achter de duinen, aan de landzijde, ter hoog te van de plek waar voorheen res taurant De Vijgheter stond. De kust wordt landinwaarts versterkt en daarom wordt daar ruimte ge maakt voor nieuwe duinen. Om dat mogelijk te maken, wordt de bodem door deskundigen afge speurd naar explosieven uit de TXveede Wereldoorlog. Bij het kust- werk zijn al meerdere explosieven, vooral granaten, gevonden. De werkzaamheden zijn gistermid dag meteen na de vondst, rond twee uur, stilgelegd. Waterschap Zeeuwse Eilanden, dat het kust- werk laat uitvoeren, heeft direct de gemeente Vlissingen en de EOD ingeschakeld. „We hebben het terrein ook meteen afgezet. De situatie is veilig", vertelde Emilie Sturm van het waterschap een uur na de vondst. Ook na onderzoek door de EOD luidde de conclusie dat er geen ge vaar voor de omgeving was. „De Bij werk aan de kust bij Vlissin- gen is een bom uit de oorlog ge vonden. De EOD heeft de dui zend-ponder onderzocht. Van daag wordt beslist over ruiming. bom ligt op drie meter diepte. Er wordt zand overheen gestort en daarop wordt een container vol puin gezet, zodat mensen er niet bij kunnen, ook niet als ze gaan graven", verklaarde Mirjam Jonge- jan van de gemeente Vlissingen. Gemeente, politie en EOD zullen vandaag besluiten wanneer de dui zendponder geruimd kan worden en welke maatregelen daarvoor no dig zijn. Jongejan: „Dat ligt ook aan de werkzaamheden ,en de planning van de EOD." In het gebied waar de bom is ge vonden, wonen weinig mensen. Er is wel een camping in de buurt en enkele honderden meters ver der staat een appartementencom plex. De dichtstbijzijnde woon wijk is Paauwenburg. Of het nodig is mensen uit hun huis te halen om de bom te kunnen opgraven, moet dus nog blijken. „In dat geval zullen we mensen goed informe ren en voor tijdelijke opvang zor gen", beloofde Jongejan. Donderdag 25 juni 2009 I 29 vakantie Persoonlijke hulp van de ANWB Alarmcentrale U betaalt maximaal voor drie gezinsleden Kinderen tot 5 jaar gratis meeverzekerd VLISSINGEN-OOST - Verspreid door het midden-Zeeuw- se landschap1 lijken ineens vreemde oranjekleurige pad denstoelen opgedoken te zijn. Het zijn de nieuwe mar- keringspalen van de Total raffinaderij in Vlissingen-Oost (320 in totaal). Zij staan op het tracé van een olielei ding. Total heeft er ook een telefoonnummer op laten zetten zodat mensen ongewone dingen met betrekking tot de leiding door kunnen geven. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Een duurzame sport school, waarin alle energie die wordt opgewekt door bewegende mensen omgezet wordt in bijvoor beeld verlichting. Met dit idee heb ben vijf jongeren - Silvan Licher, Ton Boers, Harold van de Velde, Joost de Gaffau en David van Ber- lo - gisteren een prijs van 2500 eu ro gewonnen. In de wedstrijd bedachten twintig leden van de jongerendenktank van de provincie duurzaamheids ideeën, om jongeren enthousiast te maken voor duurzame ontwik keling. Een jury, die bestond uit gedepu teerden George van Heukelom en Marten Wiersma, ondernemer los Hugense van Meatless en Gerbert van der Wal van Impuls Zeeland, vond het idee voor de sportschool het meest originele idee. De jonge ren gebruiken het geld om hun plannen verder uit te werken. De andere voorstellen waren een ophaaldag voor plastic afval, een pr-campagne met graffiti, tv-repor- tages over duurzame bedrijven en een 'weekend van de duurzaam heid', waarin activiteiten voor jon geren georganiseerd worden. MIDDELBURG - De Vlaamse zanger Tom Helsen wordt de hoofdact van het Zeeland Nazomerfestival. Hij geeft zaterdag 5 september een concert op het Abdijplein in Mid delburg, op de slotavond van het festival. De muziek van Helsen wordt omschreven als een krui sing tussen Counting Crows en Buffalo Tom. Met de bekendmaking van de naam van Helsen, afgelopen zater dag nog te zien op TW Classic in Werchter, is het programma van het Nazomerfestival compleet. Eer der was bekend dat onder anderen Bart Peeters en Kraak Smaak op het Abdijplein optreden. Veilig onderweg pakket Eerste hulpset, reflectievest en gevarendriehoek Op=op (Niet-leden 15,-) Leden £-34^5 10,- ANWB Entreebewijs Dolfinarium Met de nieuwste show 'de Piratenbende' Aankoop t/m 15/07/09, geldig t/m 1/11/09 Tot 6,50 korting p.p Nu 25,- tegoed ANWB Visa Card Veilig (online) winkelen Makkelijk betalen bij o.m. tank stations, tolwegen en campings Voordelig: gratis tot gebruik, daarna slechts 11,50 per jaar. Vraag naar de voorwaarden. Kom naar de ANWB-winkel of VW-ANWB winkel, kijk op anwb.nl/vakantiewarenhuis of bel 088 269 22 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67