wordt verboden Altijd een vaste lage prijs. Teler baalt van jatten hennep Commissie kredietcrisis begint onderzoek met eigen interne crisis Vijftal opgepakt na vondst dode jongen (16) Nu SieMatic Artsen hamsteren griepremmer Tamiflu voor eigen gebruik hoogglanslak voor de prijs van hoogglans kunststof Kouwenhoven overleden WD beschuldigt PvdA van chantage over vicevoorzitterschap. Nuon Stroom en Gas Dokter slaat remmers in voor zichzelf en familie volgens medisch blad. f Donderdag 25 juni 2009 5 baalt zo van het vele plukken, dat hij informatieborden gaat plaatsen bij de velden, foto Jan de Vries/CPD OUDE PEKELA - Vezelhennepbedrijf HempFlax uit Oude Pekela is het zat dat mensen die uit zijn op een gratis jointje, zijn vezelhennepvel- den leegplukken. Het bedrijf gaat daarom borden plaatsen bij een aantal hennepvelden langs wegen en toeristische routes in de drie noordelijke provincies. HempFlax gaat over tot de plaat sing, omdat er regelmatig hennep geplukt wordt door mensen die er high van te kunnen Van vezelhennep kan je HempFlax niet stoned omdat de plant niet of nauwelijks de geestverruimende stof THC bevat. „Met de bQrden willen we voorbij gangers duidelijk maken dat de hennep niet hetzelfde is als wiet die je in de coffeeshop koopt", zegt adjunct-directeur Mark Rein- ders van HempFlax. „In de vezel hennep zit zo'n laag percentage THC, dat je een heel veld zou moe ten oproken om hetzelfde effect te voelen. Op de borden vergelijken we vezelhennep dan ook met alco holvrij bier." denken worden, volgens worden, Maar eigenlijk zijn 'verstoringen' van alle tijden, nuanceert Groen- Links-Kamerlid Ineke van Gent. „Vroeger waren het Kamerleden die kranten aan het lezen waren. Nu zijn het Kamerleden die met mobieltjes in de weer zijn." Officiële gedragsregels die het insti tuut parlement hoog moeten hou den, zijn er niet, weet Van Gent, die in het presidium (bestuur) van de Tweede Kamer zit. Enkel onge schreven regels. Niet bellen in de plenaire zaal bijvoorbeeld. De he ren houden hun colbert aan. En - nog steeds - niet opzichtig de krant lezen. „Dat is onbeschoft." De krant moet daarom nu zo klein worden opgevouwen dat het voor de publieke tribune kan doorgaan voor een officieel Kamerstuk. Die ongeschreven regels laten veel ruimte voor eigen interpretatie. Het afluisteren van voicemailbe- richten, is dat wel toegestaan?„Dat is op het randje", erkent Van Gent. „Je houdt toch je telefoon tegen je oor." Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken en staatssecre taris Jack de Vries van Defensie maken het zelfs zo bont dat zij tij dens Kamerdebatten vrolijk door- twitteren. Dat kan niet, oordeelt SGP'er Bas van der Vlies. „Tegen de bewindsman wordt continu ge sproken. Het is wel zo fatsoenlijk om daarnaar te luisteren." DEN HAAC - De parlementaire com missie die de oorzaak van de kre dietcrisis gaat onderzoeken onder leiding van SP-Kamerlid ]an de Wit, is gisteren met een fikse ruzie begonnen. VVD-Kamerlid Edith Schippers beschuldigde de PvdA ervan de commissie te hebben ge chanteerd om te voorkomen dat zij vicevoorzitter zou worden. De sociaaldemocraten beriepen zich op een ongeschreven regel dat voorzitterschap en vicevoorzitter schap worden verdeeld onder de oppositie en de coalitie. Schippers trok haar kandidatuur boos terug, omdat de PvdA volgens haar dreig de de commissie 'op te blazen'. „Dit is ouderwetse socialistische machtspolitiek. Maar ik ben nu nog meer dan ik al was, gemoti veerd om de onderste steen boven te krijgen." PvdA-Kamerlid Luuk Blom denkt er heel anders over. „Dit is al hon derd jaar een ongeschreven regel. Voorzitter en vicevoorzitter moe ten voor het draagvlak in de Ka mer een afspiegeling van de ver houdingen vormen. Niet ik, maar Edith Schippers doet raar. Ze is een beetje kinderachtig." Blom stelt dat hij helemaal niet heeft ge dreigd om de commissie te boycot ten, zoals Schippers claimt. Fractievoorzitter Arie Slob van de Christenunie inventariseerde in april de voorkeuren voor het voor zitterschap waarna de partijen het snel eens werden over )an de Wit als voorzitter. En inderdaad, stelt Slob, dan is het een onbetwiste on geschreven regel dat de vicevoorzit ter uit de coalitie komt. „Ik ver baas me er erg over dat Edith Schippers hier zo'n nummer van maakt. Niet zo gepast, jammer en onnodig", zegt Slob over de valse start van de commissie. De commissie onderzoekt de ont wikkelingen in de periode die leid de tot de internationale kredietcri sis, en de manier waarop de Neder landse politiek daar vanaf vorig jaar september op reageerde. APELDOORN - De politie heeft vijf jongeren aangehouden, op verden king van betrokkenheid bij de dood van een zestienjarige jongen op het Apeldoornse bedrijventer rein Ecofactorij. Op meerdere loca ties is huiszoeking gedaan. De dode jongen is vrijwel zeker de zestienjarige Tano Jansen, die sinds zondag werd vermist. De po litie bevestigt 'het sterke vermoe den' dat het om hem gaat. Of dat daadwerkelijk zo is, wordt echter pas duidelijk als familiele den het stoffelijk overschot heb ben geïdentificeerd. Het Neder lands Forensisch Instituut onder zoekt het stoffelijk overschot van de jongen. Omdat zijn lichaam 'onder ver dachte omstandigheden' werd aan getroffen (de politie houdt nadruk kelijk rekening met een misdrijf) wordt pas na het verrichten van sectie aan familieleden gevraagd om het stoffelijk overschot te iden tificeren. De verdachten zijn een minderjari ge jongen en meisje, twee achttien jarige jongens en één van negen tien, allemaal afkomstig uit Apeldoorn. Het dode lichaam werd dinsdag na een tip gevonden in een oude zeecontainer. Laat u nu verrassen met de beste offerte: een echte hoogglanslak keuken in magnolia- of lotuswit op het prijsniveau van een kunststofglans keuken. Echte lak glanst dieper. Wij informeren u graag over alle voordelen en laten u alle mogelijkheden zien. Welkom in onze showroom. Axel Keukenstudio van Vliet Nieuwendijk 89 T 0115-564070 Goes Plieger Goes Nansenbaan 15 T 0113-246464 Middelburg SieMatic bij Keukenpool Grenadierweg 17a T 0118-629522 PURMEREND - Toneel- en filmac teur Wim Kouwenhoven is zater dag op 85-jarige leeftijd overleden. Dat is gisteren bekendgemaakt. Kouwenhoven was te zien in de tv-series TiTa tovenaar en Baantjer en in films als Soldaat van Oranje. Op 1 juli verlagen we de prijs voor stroom met ruim 4,5% en de gasprijs met 36%. Wat precies gaat betalen, is afhankelijk van uw verbruik en van waar u woont bijvoorbeeld. De prijs in deze advertentie is ons standaard tarief, gebaseerd op een gemiddeld verbruik. De laagste energieprijs is voor iedereen anders. Gelukkig kunt u er zeker van zijn dat Nuon altijd een aantrekkelijk tarief heeft. Ook voor u. Kijk voor uw persoonlijk voordeel op www.nuon.nl/vastelageprijs door Frouke Tamsma DEN HAAC - Eén op de veertien Ne derlandse artsen blijkt Tamiflu, het middel tegen Mexicaanse griep, te hebben ingeslagen voor zichzelf of voor familie. Dat meldt het medisch vakblad Medisch Con tact vandaag. Gewone burgers komen pas in aan merking voor de griepremmende pillen wanneer ze besmet zijn ge raakt of een groot risico daarop lo pen, en dan nog uitsluitend op doktersrecept. In een internetpeiling van Me disch Contact zei drie procent van de stemmers dat ze Tamiflu uit voorzorg voor zichzelf in huis heb ben gehaald. Nog eens vier pro cent heeft ook voor de familiele den gehamsterd. In totaal deden 422 stemmers mee aan de peiling. Volgens het ministerie van Volks gezondheid handelen artsen die zonder reden griepremmers in huis halen niet correct. Maar volgens de woordvoerder doet het merendeel van de artsen dit gelukkig niet. „Er zijn genoeg virusremmers aanwezig. Van tevo ren inslaan is niet nodig." Als ie mand Mexicaanse griep heeft, krijgt hij of zij de virusremmer. „Dat geldt voor iedereen, dus ook voor artsen." De Nederlandse overheid heeft 4,5 miljoen kuren op voorraad. Minis ter Ab Klink ontraadt mensen om via internet griepremmers te ko pen. Als artsen Tamiflu in huis halen, moeten burgers dat 'voor hun ge voel van veiligheid' ook kunnen, vindt medisch ethicus Heieen Du- puis. Dat artsen pillenkuren in slaan, bevreemdt haar overigens niet. „Ik ben zelf dochter van een arts geweest. Artsen hebben nu eenmaal makkelijker toegang tot medicijnen. Ze hebben vaak een voorraadje in huis voor noodgeval len. Voor zichzelf, maar ook voor patiënten. Ik lig daar niet wakker van." De artsen die aan de peiling meededen, gaven wel aan de pil len niet preventief te slikken, in de hoop zo besmetting te voorko men. Tamiflu werkt niet goed meer als het langdurig uit voor zorg wordt geslikt. Rijksinstituut voor Volksgezond heid RIVM meldde gisteren dat in middels bij 112 Nederlanders Mexi caanse griep is vastgesteld. Bijna de helft van de besmettingen vond binnen de landsgrenzen plaats. Klink heeft een order voor 34 miljoen vaccins tegen de griep geplaatst. Dit vaccin moet uiterlijk eind dit jaar beschikbaar zijn. KOUDEKERK f VIISSINGEN Vergaderen op een toplocatie aan de Zeeuwse kust vanaf 5,00! www.goldentulipwestduin.nl Golden Tulip

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5