JICCtIC vail Ronc^e Rozenoortl officieel te lopen bibliotheek krimpt fors Pleidooi voor opknappen oud Jeugdgebouw berco ALLE PULLOVERS EN SWEATSHIRTS NU €49,00 veel voordeel *7*3 k ALLEEN VANDAAG ZOMERKOOPJES- DAGEN! Circa 100.000 oude en smoezelige boeken uit schappen gehaald. Jeugdgebouw IJzendijke als multifunctioneel centrum. Afgestudeerd op fiscale economie ft 40% KORTING Donderdag 25 juni 2009 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De openbare biblio theek in Zeeuws-Vlaanderen heeft zo'n ïoo.ooo boeken uit de schap pen gehaald. Dat is zowat een der de van de totale boekencollectie. De boeken moeten plaats maken voor de realisering van nieuwe ont wikkelingen in de leeszalen, zoals het plaatsen van meer computerap paratuur om de verdergaande digi talisering van de bibliotheek gestal te te geven. Volgens directeur Rudi Crombeen gaat het overigens om boeken die oud zijn, er smoezelig uit zien en toch niet meer gelezen worden. „De boeken zijn niet verdwenen", neemt Crombeen de mogelijke on gerustheid van lezers weg. „Als mensen ze willen lezen kunnen ze de betreffende titels altijd nog re serveren via internet. De boeken blijven dus beschikbaar, maar niet in de rekken." De vrijgekomen ruimte in de lees zalen is volgens Crombeen ook no dig om de nieuwe boeken die regel matig aan de collectie worden toe gevoegd op een goede en aantrek kelijke manier te kunnen presente ren. „Want jaarlijks wordt de col lectie in de verschillende bibliothe ken in Zeeuws-Vlaanderen toch telkens met zo'n 25.000 nieuwe boeken uitgebreid." De bibliotheek Zeeuws-Vlaande ren is druk bezig het kwaliteitscer tificaat te behalen. Enkele voor waarden waaraan moet worden voldaan zijn dat de bibliotheek een collectie van twee boeken per inwoner moet hebben en dat er jaarlijks tien procent van die collec tie vernieuwd wordt. „We hadden meer dan 300.000 boeken, eigenlijk een te grote col lectie. Dus als je daarvan tien pro cent moet vernieuwen betekent het dat we dus jaarlijks 10.000 boe ken extra moeten kopen", rekent Crombeen uit. „Dat heeft dan met een ook grote gevolgen voor onze financiën. Ook dat was een reden om de collectie in te krimpen." SLUIS - De naam was bij nader inzien al zo ingeburgerd dat het verzinnen van een nieuwe niet nodig was. Dus heet de wandeling rondom het Sluise verzorgingshuis 'Rondje Rozenoord'. Oud-voorzitter Willem Behr van de Stadsraad Sluis, die de ideeën voor de wandeltocht in gang zette, mocht het officiële bordje bij het begin van het Rondje plaatsen. Zijn opvolger Adri Oosterling schetste even daarvoor 'bitterzoet' hoeveel moeite het had gekost om het eenvoudige wandeltochtje mogelijk te maken. foto Peter Nicolai Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen c Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57 - Maandag gesloten door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Het Jeugdgebouw in de Koninginnestraat in IJzendijke moet zo snel mogelijk worden op geknapt om als multifunctioneel centrum te kunnen functioneren. Als niet gauw actie wordt onderno men, verpietert het eer-tijds bloeiende verenigingsleven in het Mauritsstadje. Dat schrijft de Initiatiefgroep Jeugdgebouw in een brief aan de dorpsraad van IJzendijke. In de ini tiatiefgroep zijn de muziekvereni ging Geduld Overwint, jeugdor kest Petit-monie, toneelvereniging Petit Paris, vogelvereniging Vogel vreugd '79, knutselgroep Domini que Markus en de EHBO-afdeling IJzendijke vertegenwoordigd. Die gezelschappen maken allemaal in meer of mindere mate gebruik van het Jeugdgebouw. Ze komen in actie, omdat hun on derkomen langzaam 'wegrot'. De gemeente Sluis is acht jaar geleden gestopt met het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen en aanpassingen aan het gebouw, schrijft de initiatiefgroep. Noodza kelijk onderhoud blijft ook achter wege, waardoor het gebouw ook niet meer aan de strenge (brand)veiligheidseisen voldoet. lange vorststraat De in het gebouw domicilie hou dende verenigingen denken dat de gemeente al zo'n beetje afscheid heeft genomen van het gebouw, mede omdat er overlastklachten van een buurman zijn. De verenigingen vinden de klach ten niet steekhoudend, omdat de klager er is gaan wonen toen alle clubs al actief waren. De initiatief groep is zich er wel van bewust dat ze enkele andere verenigingen tegen de haren instrijkt, omdat die hun hoop nog steeds vestigen op de bouw van een nieuw multifunc tioneel centrum bij het voetbal veld. Gezien de slechte, uitzichtlo- 'Nieuw verenigingscentrum zit er door financiële positie Sluis voorlopig niet in' ze financiële positie van de ge meente Sluis zal die hoop echter lang ijdel blijven, verwacht secreta ris Ben van Gelder van de Initia tiefgroep Jeugdgebouw. „Met be perkte investeringen in de geluids installatie, toneelverlichting en -at tributen is het jeugdgebouw voor veel clubs en verenigingen te ge bruiken. De huurprijzen hoeven daardoor ook niet drastisch te stij gen. Ook zullen ouderen liever naar de Koninginneweg komen dan naar een nieuw centrum aan de rand van het dorp." KOEWACHT - Aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam is Tom van Regenmortel (22) uit Koewacht af gelopen week afgestudeerd. Daar mee mag hij de titel voeren Master of Science in Economics en Taxa tion. Tom studeerde (fiscale econo mie. us, Vlietstraat 15,Temeuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59