vergelijken met de voetbalclub' ZOMERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 - 17.00 uur »T«I C Staatscircus van Moskou-Holiday toert door regio Terneuzen bundelt musea in gratis gidsje UITVERKOOP Promotie 'Het probleem om nieuwe vrijwilligers te vinden is kleiner in 'Verschijn je niet op de trainingen, dan word je net als bij de de dorpen omdat daar de lokale binding groter is' voetbalploeg niet opgesteld en moetje op de reservebank zitten' Ook de brandweer in de gemeente Sluis houdt een wervingscampagne 'Lid zijn van de brandweer is ook gezellig en ontspannend, want er zijn ook leuke activiteiten' DE BRANDWEER VAN IJZENDIJKE IS VURIG OP ZOEK NAAR JOU!!! MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! DELSCHER. Z Donderdag 25 juni 2009 I 23 De brandweer in Hulst hoopt zondag met een grote manifestatie op de Grote Markt nieuwe vrijwilligers te vinden voor aanvulling van het korps. door Harold de Puysseleijr Geen alarm ditmaal bij de brandweer in de ge meente Hulst voor een brand of verkeersonge luk. Door de vergrijzing is het korps op zoek naar nieuwe vrijwil lige brandweerlieden voor de post Hulst. Het tekort is gelukkig nog niet zo nijpend dat alle bellen moe ten gaan rinkelen. Maar de brandweerleiding bereidt zich alvast wél voor op het mo ment dat het probleem werkelijk vervelende proporties aanneemt, want momenteel valt het nog wel mee met het vrijwilligerstekort, leggen brandweercommandant Jan Rijk en ondercommandant Tom Pauwels uit. Toch noopt de leeftijdsopbouw van het korps tot waakzaamheid. Een kwart van de 85 brandweerlieden in het korps is vijftigplus, wat betekent dat er op termijn rekening moet worden ge houden met de aanwas van twin tig nieuwe vrijwilligers. Voorlopig zet de brandweer voor zichtig in op acht nieuwe brand weercollega's voor het korps Hulst. Dat bestaat uit 35 brandweerman nen en -vrouwen, waarvan er twee al boven de vijfenvijf tig zijn. Officieel is dat nog steeds de leeftijd waarop de brandweerman volgens de wet zijn helm aan de wilgen moet hangen, maar tussen de re gels door mogen deze oudgedien den er nog wel een paar jaartjes aan vast knopen. Mits ze gezond en inzetbaar zijn en voldoende ko men oefenen, voegen Rijk en Pauwels daar als harde voorwaar den aan toe. Het probleem op het brandweer korps op sterkte te houden doet zich meer voor in Hulst zelf, dan in de kerkdorpen van de gemeen te, aldus beide bevelvoerders. De posten in Kloosterzande, Nieuw-Namen en Vogelwaarde zijn voorlopig op sterkte. „De lokale binding is er groter. Er is altijd wel een brandweerman die op zeker moment iemand erbij sleurt als het nodig is. Dat is in de post Hulst veel minder het geval." Pauwels wijt het gebrek aan be langstelling Voor het werk bij de vrijwillige brandweer aan onbeken- heid. „In principe is het een club net als de voetbal- of de muziek vereniging. Voetballers trainen ook een paar keer in de week. Al leen weten die dat ze in het week einde hun wedstrijd moeten spe len en wij weten nooit wanneer we aan moeten treden en waar voor. Die onvoorspelbaarheid maakt het vak van brandweerman ook wel weer spannend." Lid zijn van de brandweer is vol gens Rijk en Pauwels daarom niet alleen dankbaar en belangrijk werk. „Het is ook gezellig en ont spannend, want behalve de weke lijkse oefening en de uitrukken is er ook tijd voor leuke activiteiten zoals een barbeque op zijn tijd." In tegenstelling tot de sportclub kost het lidmaatschap van de vrij willige brandweer bovendien geen geld, aldus het tweetal. Per oefe ning en per uitruk krijgt de brand weerman daar naast een kleine vergoeding. „Een belangrijke voor waarde is wel dat hij of zij gezond - en geoefend blijft. Ook hier kun je de parallel met voetbal trekken. Verschijn je niet op de trainingen, dan wordt je niet opgesteld en moet je op de reservebank blijven zitten." De Grote Markt in Hulst is zondag van 14.00 tot 17.00 uur het toneel voor tal van demonstraties. Zo hoopt de brandweerleiding vol doende nieuwe vrijwilligers te inte resseren voor een opleiding op maat die deze winter van start zou moeten gaan. foto Peter Nicolai Ook de brandweer in de ge meente Sluis heeft vol gens zijn commandant Ni co Moskie te kampen met een ge brek aan nieuwe vrijwilligers. Het korps in die gemeente komt men sen tekort in Sluis, Breskens, Oost burg en IJzendijke. Net als in Hulst grijpt de Sluise brandweer naar creatieve middelen om voor die laatste post vijf nieuwe brand weerlieden te werven. „Alle gemeenten hebben proble men bij de werving", stelt Moskie, „en wij hebben daar dit op be dacht. We houden een ontrui mingsoefening op de scholen en geven de kinderen na afloop kleur- en bouwplaten waar een prijsvraag aan is gekoppeld. We houden volgende week zaterdag bij de kazerne in IJzendijke open dag. Daar doen we ook de prijsuit reiking van die wedstrijd in de hoop dat veel ouders mee komen en we sommigen kunnen interes seren voor het werk bij de brand weer." In tegenstelling tot de beide flankgemeenten heeft de brand weer in Terneuzen geen tekort aan vrijwilligers. Het korps is op sterk te, laat gemeentewoordvoerder Da niël Rouw desgevraagd weten. Voorzitter Cees van Beek van de Vakvereniging Brandweervrijwilli- gers denkt dat de brandweerkorp sen de beschikking kunnen hou den over genoeg vrijwilligers 'als ze maar op de juiste knoppen drukken'. Hij is voorstander van een landelijke Postbus 51-campag- ne ter ondersteuning van alle loka le wervingsinitiatieven. „Maar het lijkt me toch stug dat er in Hulst met zo'n manifestatie op een be volking van tienduizend mensen geen vier of vijf nieuwe vrijwilli gers uit te hengelen zijn." Op deze manier vraagt het Sluise brandweerkorps aandacht voor de behoef te aan nieuwe brandweervrijwilligers in IJzendijke. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Het Staatscircus van Moskou-Holiday slaat vanaf vol gende week zijn tenten op in Zeeuws-Vlaanderen. Dinsdag 30 juli en woensdag 1 juli staat het cir cus aan de Prinsenkade in Sas van Gent, van zaterdag 4 tot en met woensdag 8 juli aan de Communi catielaan in Terneuzen en van za terdag it tot en met zondag 19 juli ophet evenemententerrein in Cad- zand-Bad. De aanvangstijden van de voorstellingen, de openingstij dens van de kassa en voorverkoop adressen zijn te vinden op www.moskoucircus.nl. Het circus brengt een nieuw inter nationaal programma met onder meer een groep Bengaalse tijgers, stuntmotorrijders, een groep Ara bische paarden, trapezeacts, hon- dendressuur, clowns, de 27-jarige olifant Betty en een opzienbaren de hoelahoep-act. TERNEUZEN - Als uitvloeisel van het nieuwe museumbeleid van de gemeente Terneuzen hebben de sa menwerkende musea en de ge meente de eerste Temeuzense mu- seumgids uitgebracht. Het boek werkje geeft een overzicht van de tien musea in de gemeente met een beschrijving ervan en informa tie zoals de contactgegevens en openingstijden. De musea hebben tevens een gezamenlijk logo laten ontwerpen dat symbool staat voor het samenwerkingsverband. De museumgids is gratis te verkrijgen bij de Zeeuws-Vlaamse VW-kan- toren, bibliotheken, musea en an dere culturele instellingen in de ge meente Terneuzen. Vanaf vandaag 3 dagen lang KOOPJESHOEK! "Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl AMSTERDAM - Robin van Houdt uit Axel is in Amsterdam gepromo veerd tot doctor in de medische biologie op het proefschrift 'Mol ecular epidemology of Hepatitis B in the Netherlands'. Hij is oud-leerling van het Reynaertcolle- ge in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57